НОВИНИ‎ > ‎

Відбулась урочиста нарада з нагоди 17-ї річниці створення Національної служби посередництва і примирення

опубліковано 29 лист. 2015 р., 23:44 НСПП Волинь
 17 листопада у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась нарада, присвячена 17-й річниці створення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП). У нараді взяли участь арбітри, посередники НСПП, соціальні партнери. Також було запрошено екс-начальника Відділення Клімовича О.Д. та голову обласної організації профспілки працівників держустанов Сабурову О.М.
 На початку наради начальник Відділення В.Демидюк зачитав привітання Голови НСПП О.Окіса та привітав присутніх від імені колективу Відділення.
 Після чого, В.Демидюк повідомив присутнім про кадрові зміни, які відбулись у Відділенні протягом року та висловив подяку від усього колективу О.Клімовичу за налагодження ефективної роботи Відділення на Волині. Від НСПП, усього колективу Відділення О.Клімовичу вручили Почесну Грамоту НСПП.
 Начальник Відділення поінформував учасників наради про проведену Відділенням роботу за 10 місяців 2015 року. Він зазначив, що рік видався дуже напруженим. Фінансово-економічна криза, військовий конфлікт на Сході країни лишили відбиток на соціально-трудових відносинах: спостерігається збільшення рівня конфліктності, зростання соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій області.
 Проблема заборгованості із заробітної плати продовжувала ускладнювати соціально-трудові відносини в колективах підприємств області. За 10 місяців 2015 року в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) Відділення перебувало 29 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 29 підприємствах, з середньообліковою чисельністю штатних працівників 8195 осіб. Протягом січня – жовтня 2015 року врегульовано та знято з обліку Відділення 17 випадків з приводу невиконання законодавства про працю. За цей період погашено заборгованість із заробітної плати на загальну суму 31,7 млн.грн.
 В. Демидюк звернувся до арбітрів, посередників НСПП з проханням більш тісно співпрацювати з Відділенням. Вчасно повідомляти інформацію по підприємствах, установах, організаціях області, де порушується законодавство про працю, є заборгованість із заробітної плати; не виконуються умови колективних договорів; про протестні акції, які плануються чи проходять в містах та районах області.
 Начальник Відділення відмітив роботу арбітра Стадник Л.І., яка постійно інформує про загострення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях, що дозволяє в свою чергу оперативно здійснювати відповідні заходи для врегулювання ситуації.
 Протягом 10 місяців відділення сприяло вирішенню п’яти колективних трудових спорів. На сьогоднішній день два з них знято з реєстрації, як вирішені.
 Крім цього, В. Демидюк закликав арбітрів та посередників НСПП активно підключитись до підписки Бюлетеня НСПП на 2016 рік та зазначив, що кожен з бажаючих може підготувати статтю для публікації в Бюлетені.
 На закінчення, начальник Відділення подякував арбітрам і посередникам НСПП за співпрацю.
 
Під час наради голова Волинської обласної організації профспілки працівників держустанов О.Сабурова вручила колективу Відділення Подяку за плідну багаторічну співпрацю у питаннях соціально-трудового захисту працівників держустанов, зокрема, у відстоюванні законних прав та інтересів працівників Національно банку України у Волинській області та з нагоди 17-ої річниці утворення НСП.
Comments