НОВИНИ‎ > ‎

Відділення НСПП у Волинській області спільно з органами місцевого самоврядування проаналізували стан дотримання законодавства про працю

опубліковано 25 черв. 2013 р., 01:22 НСПП Волинь
    
21 червня 2013 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста, яке провів заступник міського голови Т.Яковлев.
    Для участі в спільному засіданні було запрошено начальника управління оподаткування фізичних осіб Луцької ОДПІ І.Невара, керівників підприємств- боржників та підприємств, які виплатили працівникам заробітну плату нижче гарантованої державою мінімальної заробітної плати 
    На порядку денному розглянули три питання: про результати моніторингу стану оформлення трудових відносин суб’єктами підприємницької діяльності міста, проведеного з метою легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати; про стан виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до соціальних фондів; про фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників та шляхи його підвищення. 
    Під час засідання начальник управління оподаткування фізичних осіб Луцької ОДПІ І. Невар поінформував присутніх про результати моніторингу стану оформлення трудових відносин суб’єктами підприємницької діяльності міста, проведеного з метою легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати. Він зауважив, що легалізація заробітної плати – це один із пріоритетних напрямків у їхній роботі. За його словами, з підприємцями постійно проводяться бесіди щодо необхідності оформлення найманих працівників та роз’яснюється, яку відповідальність вони нестимуть за виплату заробітної плати у «конвертах» та офіційно неоформлених працівників. Зокрема, І.Невар зазначив, що завдяки цій роботі було легалізовано 98 працівників. 
    Крім того, за результатами проведених 63 перевірок було виявлено працівників, які офіційно неоформлені на роботі. Завдяки цьому було додатково нараховано 472 тис. грн податків з фізичних осіб. 
    Також начальник управління оподаткування фізичних осіб Луцької ОДПІ повідомив, що було проведено вісім перевірок за зверненнями органів виконавчої влади та 10 – за зверненнями громадян. За результатами цього було легалізовано 29 працівників. 
    Заступник міського голови Т.Яковлев зауважив, що підприємці мають вести бізнес чесно і усі їхні працівники мають бути офіційно оформлені на роботу. За його словами, у Луцьку є проблема із міськими ринками, де багато працівників працюють неофіційно. 
    На засіданні комісії також обговорили стан виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до соціальних фондів. Т.Яковлев зазначив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 1 червня цього року сума заборгованості із заробітної плати по місту становила 3313,3 тис. грн, із яких 2156,4 тис. грн – заборгованість 6-ти економічно активних підприємств міста. 
    У порівнянні з попереднім місяцем сума заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємств міста суттєво не змінилась. Зокрема, за оперативними даними, станом на 20.06.2013 повністю ліквідували заборгованість із виплати заробітної плати на одному підприємстві. 
    Заступник міського голови дав вказівку управлінню економіки активніше працювати з підприємствами, де незначні суми заборгованості по заробітній платі перед своїми працівниками, і роз’яснювати їм наслідки, які на них за це очікують. 
    Також він зауважив, що на сьогодні досить актуальними і важливими для міста залишається й питання оплати праці, підвищення рівня заробітної плати, детінізації заробітної плати. За результатами щомісячного моніторингу рівня середньої заробітної плати встановлено, що у травні 2013 року 15 підприємств міста перебувало у переліку суб’єктів господарювання із рівнем середньої заробітної плати нижче гарантованої державою мінімальної заробітної плати. 
    За словами Т.Яковлева, у порівнянні з попереднім місяцем ситуація залишилась майже не змінною: у той час як із переліку підприємств з низьким рівнем заробітної плати у травні вийшло 6 суб’єктів господарювання, цей перелік поповнився 5-ма іншими підприємствами. 
    На завершення зустрічі Т. Яковлев подякував усім та наголосив на важливості проведення подальшої роботи щодо дотримання законодавства про працю. 
    За результатами роботи спільного засідання у відділенні НСПП у Волинській області проведено робочу нараду, під час якої проаналізовано ситуацію на підприємствах міста, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів. 

Comments