НОВИНИ‎ > ‎

Відділення НСПП у Волинській області у взаємодії з органами виконавчої влади регіону обговорили стан погашення заборгованості із заробітної плати

опубліковано 29 трав. 2014 р., 07:41 НСПП Волинь
    
27 травня 2014 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі - Відділення) О. Клімович взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Р. Карпюка.
    На засіданні комісії були присутні керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області, голови районних державних адміністрацій, представники міських (міст обласного значення) рад.
    Присутні розглянули два питання порядку денного: Про проведену роботу в області протягом січня-квітня 2014 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій на підприємствах, установах та організаціях області; Про роботу арбітражних керуючих на підприємствах-банкрутах.
    З першого питання доповіли: начальник Територіальної державної інспекції з питань праці в області Ю. Бондарчук, заступник Луцького міського голови Т. Яковлев.
    Як повідомив начальник Територіальної державної інспекції з питань праці у Волинській області, заборгованість по заробітній платі на Волині станом на 01 травня становила 9 млн. 660 тис.грн. За словами Ю.Бондарчука, порівняно з 01 квітня борг скоротився на 1 млн. 225 тис.грн (18,5 %). В результаті перевірок складено 15 протоколів за порушення трудового законодавства. Найбільша заборгованість по заробітній платі – у обласному центрі. Станом на 01 травня борг становить 2 млн. 187 тис.грн.
    Як розповів заступник Луцького міського голови Т. Яковлев, заборгованість в м. Луцьку склалася за рахунок кількох великих підприємств. Це, зокрема, КП Волинської обласної ради, філія «Луцькоблавтодор» ДП «Волинський облавтодор», ПП «Руфусів». Найбільшим боржником залишається Луцьке підприємство електротранспорту. За словами Т. Яковлева, міська влада докладає максимум зусиль для вирішення ситуації на цьому підприємстві.
    Також заступник голови міської ради наголосив на тому, що порушень з виплати заробітної плати в місті виявлено чимало. Зокрема, зафіксовано багато випадків, коли роботодавці виплачували меншу від мінімальної заробітну плату.
    Заступник голови ОДА Р. Карпюк додав, що на Волині – сім сільськогосподарських підприємств, де платять невиправдано малу зарплату. А у зв’язку з кризою багато роботодавців тимчасово перевели працівників на 0,3-0,5 ставки.
    Після обговорення першого питання начальник Відділення О. Клімович поінформував присутніх про проведену роботу щодо запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) в області протягом січня-квітня 2014 року.
    Він повідомив, що за значений період Відділення сприяло врегулюванню 14-ти випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 14-ти підприємствах де зайнято 2364 працівників. В результаті здійснених заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) було погашено заборгованість із заробітної плати на суму 837,7 тис.грн.
    Під час інформування членів комісії начальник Відділення звернув особливу увагу на питання заборгованості із виплати заробітної плати на ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Він зазначив, що з ініціативи Відділення було проведено узгоджувальну зустріч з керівником цього підприємства та головою обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств з метою обговорення напруженої ситуації, що склалась в колективі внаслідок існуючої заборгованості.
    О. Клімович запропонував членам комісії звернутись до Державного агентства автомобільних доріг України з метою пришвидшення проведення розрахунків за виконані послуги. Присутні підтримали його пропозицію.
    Про роботу арбітражних керуючих на підприємствах-банкрутах доповів в.о. начальника Головного управління юстиції в області С.Карасюк.
    В рeзультаті обговорення питань порядку денного, члени комісії прийняли відповідні рішення.

Comments