НОВИНИ‎ > ‎

В прямому ефірі обговорили загострення стану соціально-трудових відносин в Управлінні Національного банку України у Волинській області

опубліковано 26 серп. 2015 р., 05:25 НСПП Волинь
 
17 серпня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк взяв участь у прямому ефірі програми «Варто знати» Волинської обласної державної телерадіокомпанії на тему: «Загострення стану соціально-трудових відносин в Управлінні Національного банку України у Волинській області». В обговоренні взяли участь голова первинної профспілкової організації Управління Національного банку України у Волинській області (далі – НБУ у Волинській області) В. Хвещук, заступник голови первинної профспілкової організації Л. Воспанчук та юрист навчально-методичного центру профспілок Волинської області Ж. Пудлік.
 Голова первинної профспілкової організації (далі – ППО) В. Хвещук повідомив, що роботодавцем не було дотримано процедуру вивільнення найманих працівників відповідно до статтей 42, 43, 49-2, 49-4 КЗпП України, статті 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Він підкреслив, що така ж критична ситуація складається по всіх областях, де знаходиться Управління.
 В. Хвещук зазначив, що він, як голова ППО, не міг погодитись з такими діями роботодавця і звернувся до Відділення, де йому було надано роз’яснення та всі необхідні матеріали щодо вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).
 Під час прямого ефіру начальник Відділення відповів на такі питання: процедура вступу у колективний трудовий спір (конфлікт); хто представляє інтереси трудового колективу; порядок створення примирних органів.
 Насамперед, В.Демидюк роз’яснив що таке колективний трудовий спір (конфлікт) та за яких обставин він виникає відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Він зазначив, що, як показує практика роботи Відділення, в основному, предметом колективного трудового спору (конфлікту) є невиконання вимог законодавства про працю та порушення колективного договору.
 Крім того, В.Демидюк повідомив, що відповідно до Розпорядження Національної служби посередництва і примирення від 13 серпня 2015 року № 205-р зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками Управління Національного банку України у Волинській області та Національним банком України.
 Зареєстровані такі вимоги найманих працівників:
 1. Призупинити заходити з вивільнення працівників управління Національного банку України у Волинській області у зв’язку з порушенням роботодавцем вимог статті 49-4 КЗпП України та статті 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»;
 2. Забезпечити виконання вимог частини другої статті 40, статті 42 та статті 49-2 Кодексу законів про працю;
 3. Забезпечити виконання статті 43 Кодексу законів про працю.
 По закінченню начальник Відділення В.Демидюк наголосив, що для уникнення в майбутньому загострення соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області необхідно постійно підвищувати рівень правової культури. Звертаючись до волинян він зазначив, що Відділення завжди готове надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, які відносяться до компетенції Відділення.
Comments