НОВИНИ‎ > ‎

Засідання комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати в м. Луцьку

опубліковано 22 лют. 2012 р., 00:42 НСПП Волинь
  
 
21 лютого 2012 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради. Засідання провів заступник міського голови В.Байцим.
    На комісію були запрошені заступник прокурора м.Луцька, керівники підприємств-боржників міста.
    Учасники зустрічі обговорили стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах м.Луцька.
    Станом на 1 лютого цього року заборгованість з виплати заробітної плати складала 4653,7 тис. грн, із якої 2022,4 тис. грн – борг економічно активних підприємств, 899,9 тис. грн не виплачено заробітної плати підприємствами, які призупинили діяльність, 1731,4 тис. грн рахується боргу за підприємствами-банкрутами.
    У порівнянні з початком року сума зарплатного боргу в цілому зменшилась на 256,4 тис. грн, хоча по підприємствах економічно активного кола збільшення заборгованості на 373,5 тис. грн.
    Щодо рівня оплати праці найманих працівників, то середня заробітна плата в економіці та соціальній сфері міста за 2011 рік склалась на рівні 2171 грн. Перевищення середньообласного показника – на 8,9 %.
    У січні 2012 року збільшилась кількість суб’єктів господарювання з низьким рівнем середньої заробітної плати. Так, у грудні 2011 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників не перевищувала законодавчо визначеного рівня мінімальної заробітної плати у 17-ти суб’єктів господарювання, в січні цього року їх кількість становить 44.
    Варто зауважити, що показники рівня заробітної плати та заборгованості з виплати заробітної плати належить до числа таких, які враховуються при визначенні рейтингу області. Тому ці показники знаходяться на постійному контролі та обов’язково враховуються у Програмі соціального та економічного розвитку міста. У числі основних завдань Програми розвитку міста у 2012 році передбачені ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати та збільшення доходів громадян. Запланований показник рівня середньої заробітної плати 2395 грн. 
     За результатами роботи комісії, у Відділенні проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments