НОВИНИ‎ > ‎

Зменшення заборгованості із заробітної плати на Волині – результат спільної роботи відділення НСПП у Волинській області та місцевої влади

опубліковано 1 бер. 2012 р., 06:03 НСПП Волинь   [ оновлено 2 бер. 2012 р., 23:26 ]
  
 29 лютого 2012 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації у режимі відеозв’язку. У її роботі в селекторному режимі працювали голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів, де борги по виплаті заробітної плати найбільші. Засідання провів заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Е.Стоєв.
    На порядку денному порушувалось три питання: про проведену роботу в області (січень-лютий 2012 року) з питань погашення заборгованості із заробітної пати на підприємствах в установах, організаціях усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці; про роботу арбітражних керуючих на підприємствах-банкрутах за січень-лютий 2012 року; про виконання доручення голови облдержадміністрації від 17 лютого 2012 року № 1070/17/2-12, протокольних рішень комісії з питань забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
    З першого питання порядку денного доповів заступник голови облдержадміністрації Е. Стоєв, який відмітив, що в області проводиться послідовна та системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та з питань дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. За оперативними даними загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області зменшилась на 8,2 млн грн.
    Про роботу арбітражних керуючих на підприємствах–банктрутах за січень – лютий цього року поінформував начальник Головного управління юстиції у Волинській області І. Оксенчук. Зокрема, він повідомив, що сектором з питань банкрутства проаналізовано діяльність арбітражних керуючих щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати з врахуванням тих повноважень, якими вони наділені згідно діючого законодавства на відповідних стадіях процедури банкрутства.
    Станом на 1 лютого 2012 року в області нараховується 9 підприємств-банкрутів, які мають заборгованість з виплати заробітної плати на суму 2142,4 тис. грн. В цей перелік підприємств-банкрутів входить ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат», на якому зареєстрований колективний трудових спір. За інформацією арбітражного керуючого ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» С. Татаренка, заборгованість в сумі 5,8 тис. грн керівництво комбінату планує погасити в повному обсязі до кінця першого кварталу 2012 року. Заборгованість являє собою борг підприємства за час вимушеного простою. Протягом здійснення процедури розпорядження майном боржника ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» періодично здійснює виплату поточної заборгованості працівникам підприємства, чисельність яких на теперішній час становить понад 400 осіб.
    По третьому питанню порядку денного доповіли відповідальні особи за виконання доручення голови облдержадміністрації від 17 лютого 2012 року № 1070/17/2-12, протокольних рішень комісії з питань забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
    По закінченню роботи комісії підготовленні відповідні проекти рішень. Того ж дня у відділенні НСПП Волинської області проведено робочу нараду за результатами засідання комісії. Працівники проаналізували ситуацію на тих підприємствах, де на сьогодні відзначається підвищений рівень конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та намітили заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments