СПІВПРАЦЯ З СТОРОНАМИ СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУСпівпраця відділення НСПП з профспілками

    У рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Волинської області та відділенням Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення), з метою здійснення об’єктивного моніторингу підприємств, установ і організацій, де ускладнення соціально-трудових відносин може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), завчасного виявлення назріваючих проблем в соціально-трудових відносинах, 18 серпня 2020 року відбулась робоча зустріч начальника Відділення В. Демидюка та голови Волинської обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу В. Лупашка.
    Під час зустрічі було розглянуто стан соціально-трудових відносин на підприємствах агропромислового комплексу Волинської області, основні проблеми їх соціально-економічного розвитку.
    В. Лупашко висловив занепокоєння ситуацією, що склалась через заборгованість із виплати заробітної плати на ДП «Дослідне господарство «Перемога» Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, у «Волинській державній сільськогосподарській дослідній станції інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України». Причини, які спровокували створення або накопичення заборгованості: нестабільність обсягів виробництва продукції сільського господарства, яка має тенденцію до зниження; скорочення ринків збуту продукції та, як наслідок, відсутність оборотних коштів.
    В. Демидюк повідомив, що стан соціально-трудових відносин на підприємствах ДП «Дослідне господарство «Перемога» знаходиться на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Також Відділення здійснює супровід вирішення 10 КТС (К) у селянському (фермерському) господарстві «Лучеськ» з вимогами щодо невиконання вимог законодавства про працю.
    Учасники зустрічі домовились про подальшу співпрацю у напрямі стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах галузі.
    За результатами зустрічі прийнято рішення про взяття на облік Відділення конфліктної ситуації у «Волинській державній сільськогосподарській дослідній станції інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України» з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).
Стан виплати заборгованої заробітної плати на підприємствах області обговорили на комісії у Волинській облдержадміністрації

опубліковано 27 лют. 2020 р., 09:38 НСПП Волинь
 
 20 лютого 2020 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації О. Троханенко. 
 Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації О. Гобод поінформувала, що за попередніми статистичними даними відбулось збільшення заборгованості з виплати заробітної плати в області на 10317,0 тис. грн та станом на 01.02.2020 вона становила 38826,4 тис. грн. У структурі загального боргу 36274,8 тис. гривень, або 93,4 відсотка, становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам становив 1782,6 тис. гривень, або 4,9 відсотка економічно активних підприємств, на комунальних підприємствах області – 5024,9 тис. грн. 
 Разом з тим, директор департаменту зазначила, що станом на 01 лютого поточного року виникла заборгованість із заробітної плати на КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради, ВП Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», ВП шахта Бужанська ДП «Волиньвугілля». Загалом борги з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств вугільної галузі становили 25564,0 тис. грн. 
 Під час дискусії начальник Відділення В. Демидюк проінформував учасників комісії, що на цих підприємствах здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Найближчим часом плануються зустрічі з профспілковими лідерами шахт для обговорення шляхів зниження соціальної напруги в колективах підприємств вугільної галузі. 
 В ході комісії заслухали керівників найбільших підприємств-боржників, зокрема директорів ДКП «Луцьктепло» та ДП «Волиньвугілля». 
 За результатами засідання тимчасової комісії прийнято ряд рішень щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати. 
 За результатами роботи комісії у Відділенні проведено робочу нараду, під час якої проаналізовано ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Робоча зустріч із заступником голови Профспілки працівників освіти і науки

опубліковано 19 черв. 2020 р., 11:25 НСПП Волинь
 16 червня 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч начальника В. Демидюка із заступником голови Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшиним. 
 Метою зустрічі було обговорення напрямків спільної діяльності спрямованої на поліпшення трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). 
 О. Матвіїшин повідомив про стан соціально-трудових відносин та можливі причини виникнення конфліктних ситуацій у галузі освіти. Начальник Відділення відзначив, що ведення соціального діалогу – це одна із засад соціальної стабільності суспільства та шлях до цивілізованого вирішення нагальних проблем та висловив сподівання на подальший розвиток взаємних відносин з метою попередження виникнення ускладнень стану соціально-трудових відносин у трудових колективах закладів – членів вищезазначених Профспілок. 
 Крім того, начальником Відділення було надано детальні роз’яснення про порядок проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу. 
 В результаті робочої зустрічі була досягнута домовленість про подальшу співпрацю та оперативний обмін інформацією з метою попередження виникнення ускладнень стану соціально-трудових відносин та збереження соціальної стабільності в трудових колективах закладів освіти Волинської області. 

Під час «круглого столу» на Волині обговорено проблеми у галузі освіти

опубліковано 27 вер. 2019 р., 14:22 НСПП Волинь
 
18 вересня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» на тему: «Стан соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області», участь у якому взяли: начальник Відділення В. Демидюк, заступник голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшин та фахівці Відділення. 
 Розпочинаючи засідання В. Демидюк проінформував, що одним із напрямів роботи Відділення є постійний моніторинг стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємствах, в установах та організаціях області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – ЗКТС(К)). 
 За результатами моніторингу, проведеного у вересні 2019 року, стало відомо, що педагогічним працівникам Локачинського району та Привітненької об’єднаної територіальної громади несвоєчасно виплачується заробітна плата, відпускні та допомога на оздоровлення. Станом на 01.09.2019 сума невиплачених коштів становить 1,1 млн.грн. 
 Заступник голови профспілки поінформував, що на розширеному засіданні президії комітету обласної організації профспілки за участю голів міських, районних організацій профспілки працівників освіти і науки обговорено стан соціально-трудових відносин в галузі освіти та прийнято звернення до Міністерства освіти і науки України щодо сприяння у вирішенні питання заборгованості із виплати заробітної плати освітянам. 
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати є однією з головних розбіжностей соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та закладах області, яка викликає найбільше невдоволення серед найманих працівників, Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством. 
 За підсумками роботи «круглого столу» у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановано відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області. 

Відбувся «круглий стіл» з головою Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування

опубліковано 18 лип. 2019 р., 09:59 НСПП Волинь
 13 травня 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» із представниками Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування (далі – Профспілка) в рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Волинської області та Відділенням.Мета проведення: здійснення об'єктивного моніторингу підприємств, установ і організацій, де ускладнення стану соціально-трудових відносин може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), завчасного виявлення назріваючих проблем в соціально-трудових відносинах. 
 Участь взяли: голова Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування Д. Володимирець, заступник голови профспілки Д. Михайлик, начальник Відділення В. Демидюк та головний спеціаліст Відділення В. Овчарук. 
 В.Демидюк поінформував про основні завдання Відділення, результати роботи щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), прогнозування та запобігання їх виникненню у першому кварталі 2019 року. 
 Головний спеціаліст відмітила, що Відділенням здійснюється підготовка прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області в другому півріччі 2019 року. Під час здійснення прогнозування враховано дані обласних галузевих профспілкових організацій. 
 Голова Профспілки зазначив, що спрогнозувати стабільність соціально-трудових відносин на підприємствах галузі дуже важко. У разі виникнення проблем із завантаженістю на виробництві ймовірне ускладнення стану соціально-трудових відносин в колективах. Для вирішення проблем необхідно в державних програмах передбачити шляхи розширення розвитку українського виробника, піднятті рівня заробітних плат в собівартості продукції, зацікавленості молоді не виїжджати на заробітки за територію України. 
 По завершенню зустрічі були обговорені шляхи подальшої співпраці Відділення з Профспілкою, що сприятиме стабільності соціально-трудових відносин на підприємствах автомобільного та сільськогосподарського машинобудування області.

Голові профспілкової організації шахти №10 «Нововолинська» надано роз’яснення про порядок вступу у КТС (К)

опубліковано 18 лип. 2019 р., 09:57 НСПП Волинь
  20 лютого 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч з головою первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» (далі – ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська») В. Прадідом. 
 Причиною зустрічі стало ускладнення стану соціально-трудових відносин на ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» через заборгованість із виплати заробітної плати працівникам за грудень 2018 року та січень-лютий 2019 року. 
 В ході зустрічі було обговорено причини виникнення заборгованості із заробітної плати. Начальник Відділення В.Демидюк поінформував голову ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» В. Прадіда про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу. Також під час зустрічі надано зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) та роз’яснено правомірність проведення акцій протесту відповідно до ст.42 Гірничого закону України. 
 Крім того, голова ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» звернувся до Відділення (лист від 20.02.2019) за сприянням у вирішенні питання щодо виплати заборгованості із заробітної плати за грудень 2018 року та січень-лютий 2019 року. 
 По закінченню зустрічі голова профспілки подякував працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу, було домовлено про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин підприємства для вирішення проблемних питань. Також досягнуто домовленості продовжити консультування ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» у разі необхідності юридичного супроводу. 
 Відділення постійно моніторить ситуацію на підприємстві, надаються роз’яснення та рекомендації в межах компетенції для стабілізації стану соціально-трудових відносин. 

Зміцнення соціального діалогу на Волині

опубліковано 18 лип. 2019 р., 10:39 НСПП Волинь
 06 червня 2017 року за сприяння відділення НСПП у Волинській області відбулась зустріч з представниками сторін соціального діалогу на територіальному рівні з метою обговорення питань розвитку соціального діалогу. Участь в зустрічі взяли: від сторони роботодавців – виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців – Сохацький А.Л.; від сторони профспілок – завідуючий відділом соціально-економічного захисту, організаційної роботи апарату Федерації профспілок області Лупашко В.І.; від сторони місцевої влади – начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради Савчук І.М. 
Під час зустрічі сторони обговорили основні напрямки подальшої співпраці. 
Начальник Відділення Демидюк В. акцентував увагу на важливості активізації роботи територіальних тристоронніх соціально-економічних рад у районах та містах області з метою вирішення соціально-економічних проблем, відстоювання і захисту прав та інтересів найманих працівників і роботодавців. 
Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців – Сохацький А. зазначив, що ведення соціального діалогу – це одна із засад соціальної стабільності та злагоди в суспільстві – найбільш ефективний шлях до своєчасного та цивілізованого вирішення нагальних потреб. Він наголосив, що сторони соціального діалогу повинні спрямовувати свою діяльність на підвищення ефективності роботи створених на обласному, міських і районних рівнях територіальних тристоронніх соціально-економічних рад та активно сприяти розвитку такого діалогу на рівні територіальних громад, які нині активно формуються. 
Завідуючий відділом соціально-економічного захисту, організаційної роботи апарату Федерації профспілок області Лупашко В. зазначив, що соціальний діалог є ефективним інструментом узгодження суперечливих інтересів його учасників, крім того, дає можливість конструктивної взаємодії з метою досягнення спільних суспільно значущих цілей. Також запевнив присутніх на зустрічі про повне сприяння зі сторони профспілок у роботі щодо активізації діяльності територіальної соціально-економічної ради на рівні міста. 
Начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради Савчук І.М. зазначила, що відповідно до розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 10.05.2017 № 232, з метою подальшого розвитку соціального партнерства та дотримання процедур ведення соціального діалогу з питань формування й реалізації державної соціально-економічної політики, міським головам рекомендовано, в тому числі, увести до складу колегій районних державних адміністрацій, виконкомів міських рад голів координаційних рад профспілок та керівників міських і районних організацій роботодавців. Представниця міської ради наголосила на готовності влади сприяти зміцненню соціальному діалогу ні рівні міста. 
За результатами зустрічі, сторони домовились переглянути склад тристоронньої соціально-економічної ради на рівні міста та затвердити зміни у складі своїх представників.

Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців повторно визнано репрезентативним

опубліковано 18 лип. 2019 р., 10:38 НСПП Волинь
 Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні», Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців (далі - Порядок), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП) від 21.07.2011 року № 73, Рішенням відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області було підтверджено репрезентативність Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців на територіальному рівні. 
 23 вересня 2016 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк в урочистій обстановці вручив виконавчому директору Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А. Сохацькому. Свідоцтво № 001-16/03-Т про підтвердження репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу. 
 Після вручення Свідоцтва були обговорені питання подальшої взаємодії Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців з відділенням НСПП у питаннях врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та забезпечення соціальної стабільності в трудових колективах області.

Список підсторінок