Федерація профспілок Волинської області


Робоча зустріч із заступником голови Профспілки працівників освіти і науки

опубліковано 19 черв. 2020 р., 01:25 НСПП Волинь

 16 червня 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч начальника В. Демидюка із заступником голови Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшиним. 
 Метою зустрічі було обговорення напрямків спільної діяльності спрямованої на поліпшення трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). 
 О. Матвіїшин повідомив про стан соціально-трудових відносин та можливі причини виникнення конфліктних ситуацій у галузі освіти. Начальник Відділення відзначив, що ведення соціального діалогу – це одна із засад соціальної стабільності суспільства та шлях до цивілізованого вирішення нагальних проблем та висловив сподівання на подальший розвиток взаємних відносин з метою попередження виникнення ускладнень стану соціально-трудових відносин у трудових колективах закладів – членів вищезазначених Профспілок. 
 Крім того, начальником Відділення було надано детальні роз’яснення про порядок проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу. 
 В результаті робочої зустрічі була досягнута домовленість про подальшу співпрацю та оперативний обмін інформацією з метою попередження виникнення ускладнень стану соціально-трудових відносин та збереження соціальної стабільності в трудових колективах закладів освіти Волинської області. 

Під час «круглого столу» на Волині обговорено проблеми у галузі освіти

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:22 НСПП Волинь

 
18 вересня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» на тему: «Стан соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області», участь у якому взяли: начальник Відділення В. Демидюк, заступник голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшин та фахівці Відділення. 
 Розпочинаючи засідання В. Демидюк проінформував, що одним із напрямів роботи Відділення є постійний моніторинг стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємствах, в установах та організаціях області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – ЗКТС(К)). 
 За результатами моніторингу, проведеного у вересні 2019 року, стало відомо, що педагогічним працівникам Локачинського району та Привітненької об’єднаної територіальної громади несвоєчасно виплачується заробітна плата, відпускні та допомога на оздоровлення. Станом на 01.09.2019 сума невиплачених коштів становить 1,1 млн.грн. 
 Заступник голови профспілки поінформував, що на розширеному засіданні президії комітету обласної організації профспілки за участю голів міських, районних організацій профспілки працівників освіти і науки обговорено стан соціально-трудових відносин в галузі освіти та прийнято звернення до Міністерства освіти і науки України щодо сприяння у вирішенні питання заборгованості із виплати заробітної плати освітянам. 
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати є однією з головних розбіжностей соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та закладах області, яка викликає найбільше невдоволення серед найманих працівників, Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством. 
 За підсумками роботи «круглого столу» у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановано відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області. 

Відбувся «круглий стіл» з головою Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:59 НСПП Волинь

 13 травня 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» із представниками Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування (далі – Профспілка) в рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Волинської області та Відділенням.Мета проведення: здійснення об'єктивного моніторингу підприємств, установ і організацій, де ускладнення стану соціально-трудових відносин може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), завчасного виявлення назріваючих проблем в соціально-трудових відносинах. 
 Участь взяли: голова Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування Д. Володимирець, заступник голови профспілки Д. Михайлик, начальник Відділення В. Демидюк та головний спеціаліст Відділення В. Овчарук. 
 В.Демидюк поінформував про основні завдання Відділення, результати роботи щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), прогнозування та запобігання їх виникненню у першому кварталі 2019 року. 
 Головний спеціаліст відмітила, що Відділенням здійснюється підготовка прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області в другому півріччі 2019 року. Під час здійснення прогнозування враховано дані обласних галузевих профспілкових організацій. 
 Голова Профспілки зазначив, що спрогнозувати стабільність соціально-трудових відносин на підприємствах галузі дуже важко. У разі виникнення проблем із завантаженістю на виробництві ймовірне ускладнення стану соціально-трудових відносин в колективах. Для вирішення проблем необхідно в державних програмах передбачити шляхи розширення розвитку українського виробника, піднятті рівня заробітних плат в собівартості продукції, зацікавленості молоді не виїжджати на заробітки за територію України. 
 По завершенню зустрічі були обговорені шляхи подальшої співпраці Відділення з Профспілкою, що сприятиме стабільності соціально-трудових відносин на підприємствах автомобільного та сільськогосподарського машинобудування області.

Голові профспілкової організації шахти №10 «Нововолинська» надано роз’яснення про порядок вступу у КТС (К)

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:57 НСПП Волинь

  20 лютого 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч з головою первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» (далі – ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська») В. Прадідом. 
 Причиною зустрічі стало ускладнення стану соціально-трудових відносин на ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» через заборгованість із виплати заробітної плати працівникам за грудень 2018 року та січень-лютий 2019 року. 
 В ході зустрічі було обговорено причини виникнення заборгованості із заробітної плати. Начальник Відділення В.Демидюк поінформував голову ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» В. Прадіда про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу. Також під час зустрічі надано зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) та роз’яснено правомірність проведення акцій протесту відповідно до ст.42 Гірничого закону України. 
 Крім того, голова ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» звернувся до Відділення (лист від 20.02.2019) за сприянням у вирішенні питання щодо виплати заборгованості із заробітної плати за грудень 2018 року та січень-лютий 2019 року. 
 По закінченню зустрічі голова профспілки подякував працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу, було домовлено про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин підприємства для вирішення проблемних питань. Також досягнуто домовленості продовжити консультування ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» у разі необхідності юридичного супроводу. 
 Відділення постійно моніторить ситуацію на підприємстві, надаються роз’яснення та рекомендації в межах компетенції для стабілізації стану соціально-трудових відносин. 

На Волині відбулося святкування 70-річчя створення Ради Федерації профспілок області

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:56 НСПП Волинь

 
01 листопада 2018 року на запрошення голови Федерації професійних спілок області І. Дубинки-Філозоф начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у нараді з нагоди 70-ої річниці з дня утворення Ради Федерації профспілок області, яка проводилась у Навчально-методичному центрі профспілок Волинської області. 
 На засіданні були присутні: голова Федерації профспілок України Г. Осовий, представники виконавчої влади області та органів місцевого самоврядування, голова Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців. 
 Голова Федерації професійних спілок області І. Дубинка-Філозоф відкриваючи нараду привітала всіх присутніх зі святом, наголосила на основних здобутках профспілок, окреслила плани на майбутнє. Після чого, до слова запросила голову Федерації профспілок України Г. Осового, який подякував всім членам профспілок, які своєю працею захищають соціально-економічні інтересів працівників на підприємствах області, представляють і захищають їхні права, борються за гідні умови праці та достойну її оплату. 
 Зі словами вітання також виступив начальник Відділення В. Демидюк. Він зазначив, що робота Відділення та профспілок тісно переплітається, оскільки є спільна мета – стабілізація стану соціально-трудових відносин на підприємствах області, налагодження соціального діалогу. Начальник Відділення подякував голові Федерації профспілок області за тісну співпрацю, яка дає позитивні результати, та висловив сподівання, що й надалі спільно проводитимуться заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів між найманими працівниками та роботодавцями. 
 На завершення В. Демидюк нагородив Почесною грамотою Національної служби посередництва і примирення І. Дубинку-Філозоф за вагомий внесок у розвиток правової культури серед учасників соціально-трудових відносин, розвиток соціального діалогу в Україні. 

Волинська обласна організація профспілки працівників лісового господарства підтвердила репрезентативність

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:54 НСПП Волинь

 
 Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні», Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців (далі – Порядок), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.07.2011 № 73, рішенням відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) було підтверджено репрезентативність Волинської обласної організації профспілки лісового господарства на територіальному рівні. 
 14 березня 2017 року начальник Відділення В. Демидюк вручив голові Волинської обласної організації профспілки лісового господарства П. Матіюку Свідоцтво № 004-17/03-Т про підтвердження репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу. 
 В ході зустрічі обговорили питання подальшої взаємодії Волинської обласної організації профспілки лісового господарства з Відділенням щодо врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та забезпечення соціальної стабільності в трудових колективах галузі.

Відділенням НСПП у Волинській області вручено Свідоцтва про підтвердження репрезентативності Федерації профспілок області та галузевим профспілкам

опубліковано 30 груд. 2016 р., 01:25 НСПП Волинь

 
28 грудня 2016 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк на запрошення голови Федерації професійних спілок області (далі – ФПО) І.Дубинки-Філозоф взяв участь в роботі Пленуму ради ФПО. 
 На засіданні були присутні голови обласних галузевих профспілок. 
 Серед питань, які були розглянуті на порядку денному: «Про роботу ФПО та її членських організацій в рамках реалізації Закону України «Про соціальний діалог» та «Про стан підтвердження оцінки відповідності критеріям репрезентативності». 
 Голова ФПО І. Дубинка-Філозоф прозвітувала про діяльність ФПО та її членських організацій за 2016 рік та окреслила завдання на наступний рік. Під час виступу вона наголосила, що ФПО тісно співпрацює з Відділенням і ця співпраця дає можливість оперативно реагувати на всі без винятку сигнали соціальної напруги в трудових колективах. Спільними зусиллями досягнуто значних результатів задля стабілізації стану соціально-трудових відносин на Волині. 
 Начальник Відділення В.Демидюк проінформував присутніх на пленумі про стан підтвердження оцінки відповідності критеріям репрезентативності. Він відзначив високий рівень профспілок щодо проходження оцінки критеріям репрезентативності відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні». 
 Починаючи з 2011 року в області підтвердили свою репрезентативність Федерація профспілок області та 17 обласних галузевих профспілок. Їм були видані Свідоцтва терміном на 5 років. У зв’язку із закінченням 5 річного терміну, начальник Відділення вручив Свідоцтва про повторне підтвердження репрезентативності за результатами проведеної оцінки: 

- Федерації профспілок Волинської області; 

- Волинській обласній організації профспілки працівників державних установ; 

- Волинській обласній організації профспілки працівників культури України; 

- Волинській обласній організації профспілки працівників соціальної сфери. 
 Разом з тим В. Демидюк повідомив, що на даний час для підтвердження репрезентативності на розгляді у Комісії знаходяться документи від обласної профспілки працівників освіти і науки. 
 Після вручення Свідоцтв були обговорені питання подальшої взаємодії організацій профспілок області з Відділенням у питаннях врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів та забезпечення соціальної стабільності в трудових колективах області. 
 Підсумовуючи свій виступ начальник Відділення наголосив, що Відділення розглядає соціальний діалог з ФПО, обласними галузевими профспілками як один з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, запобігання конфліктним ситуаціям.

Відбувся семінар для спеціалістів членських організацій Федерацій профспілок України

опубліковано 26 жовт. 2015 р., 07:09 НСПП Волинь   [ оновлено 27 жовт. 2015 р., 02:55 ]

 
 20 жовтня 2015 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк та заступник начальника Відділення – завідувач сектора правового забезпечення Ю. Сиротенко взяли участь у семінарі на тему: «Нормативно-правова база протестних дій», що відбувся у Навчально-методичному центрі профспілок Волинської області.
 Участь у роботі семінару взяли заступник голови Федерації профспілок України Є. Драп’ятий, голова Федерації профспілок Волинської області І. Дубинка-Філозоф, директор Навчально-методичного центру профспілок області Г. Даниленко.
 Під час виступу начальник Відділення В. Демидюк, ознайомив присутніх з функціями та завданнями Національної служби посередництва і примирення, поінформував про правові підстави та форми співпраці Відділення з Федерацією профспілок Волинської області, обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами виконавчої влади області та місцевого самоврядування.
 Також, В. Демидюк розповів про правове регулювання проведення страйків, зокрема, про організацію і порядок оголошення страйку як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору, відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 У формі дискусії присутні обговорили стан соціально-трудових відносин на ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» та ДП «Волинський облавтодор» ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» працівники яких нещодавно проводили акції соціального протесту. Учасників семінару було ознайомлено із заходами, які здійснювались відділенням з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин на зазначених підприємствах.
 По закінченню семінару начальник Відділення наголосив, що спільна робота Відділення та Федерації профспілок області, направлена на стабілізацію стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ та організацій, дає позитивні результати. Завдяки налагодженому соціальному діалогу в області, вдається запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), незважаючи на високу напругу в трудових колективах, що зумовлена, насамперед, проблемою виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
 В. Демидюк подякував присутнім за увагу та закликав звертатись до Відділення за отриманням роз’яснень та консультацій щодо практичного застосування законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Співпраця відділення НСПП у Волинській області із Навчально-методичним центром профспілок

опубліковано 16 жовт. 2015 р., 02:04 НСПП Волинь

 12 жовтня начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк зустрівся із директором Навчально-методичного центру профспілок у Волинській області Г. Даниленко. Зустріч присвячена поглибленню співпраці у напрямку включення у програму семінарів, тренінгів, консультацій, що проводяться центром, питань, які стосуються компетенції Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) з метою популяризації роботи НСПП та підвищення рівня правової культури громадян. 

 Г. Даниленко зазначила, що на сьогодні гостро постає проблема низького рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин. За таких умов, важливого значення набуває діяльність НСПП і профспілок, покликаних забезпечувати захист прав та інтересів людини праці.
 Завдання Навчально-методичного центру профспілок області – це допомога профспілковим лідерам професійно захищати інтереси найманих працівників через інструменти переговорного процесу.
 В. Демидюк наголосив, що НСПП як постійно діючий незалежний державний орган, є дієвим механізмом ефективного запобігання та сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів), реалізації конституційних прав і гарантій людей. Відділення завжди відкрите до плідної співпраці. Спеціалісти Відділення готові до участі в семінарах та лекціях з метою кваліфікованого висвітлення питань, що входять до компетенції Служби, спираючись на досвід їх практичного вирішення.
 Г. Даниленко запропонувала начальнику Відділення, на прикладах окремих колективних трудових спорів (конфліктів), ознайомити профспілкових лідерів із законодавчо визначеним механізмом вирішення конфліктів і порядком взаємодії роботодавців і найманих працівників, роз’яснити роль НСПП у процесі стабілізації соціально-трудових відносин, забезпеченні здійснення соціального діалогу.
 За результатами зустрічі Д. Демидюк та Г. Даниленко, домовились про налагодження більш ефективної подальшої співпраці, зокрема, залучення представників Відділення до заходів, що проводяться Навчально-методичним центром в області.
 По закінченню робочої зустрічі співрозмовники подякували один одному за плідну роботу та домовились на майбутнє взаємодіяти з метою підвищення рівня правової культури громадян.

У відділенні НСПП у Волинській області відбулась робоча зустріч з представником Профспілки працівників освіти і науки

опубліковано 23 вер. 2015 р., 05:45 НСПП Волинь   [ оновлено 23 вер. 2015 р., 05:52 ]

 
18 вересня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк зустрівся із заступником голови Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшиним. Робоча зустріч відбулась з метою обговорення проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності районними та міськими профспілками галузі.
 Під час розмови начальник Відділення підкреслив, що на всіх рівнях ведення соціального діалогу, здійснюється оцінка відповідності критеріям репрезентативності профспілкової сторони та сторони роботодавців і її підтвердження. Це завдання покладено на Національну службу посередництва і примирення та її відділення в областях. В. Демидюк пояснив, що проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності профспілки або організації роботодавців надає право на територіальному рівні брати участь у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.
 Заступнику голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки були надані консультації та роз’яснення з питань визначення критеріїв репрезентативності профспілки, порядку подання і переліку документів відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 року і Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом НСПП від 21.07.2011 року № 73.
 Крім того, під час зустрічі обговорили питання подальшої співпраці Відділення з Волинською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України, зокрема, щодо спільного врегулювання дестабілізаційних чинників, які негативно впливають на стан соціально-трудових відносин в трудових колективах галузі.

1-10 of 19