Федерація профспілок Волинської області


Відділенням НСПП у Волинській області вручено Свідоцтва про підтвердження репрезентативності Федерації профспілок області та галузевим профспілкам

опубліковано 30 груд. 2016 р., 01:25 НСПП Волинь

 
28 грудня 2016 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк на запрошення голови Федерації професійних спілок області (далі – ФПО) І.Дубинки-Філозоф взяв участь в роботі Пленуму ради ФПО. 
 На засіданні були присутні голови обласних галузевих профспілок. 
 Серед питань, які були розглянуті на порядку денному: «Про роботу ФПО та її членських організацій в рамках реалізації Закону України «Про соціальний діалог» та «Про стан підтвердження оцінки відповідності критеріям репрезентативності». 
 Голова ФПО І. Дубинка-Філозоф прозвітувала про діяльність ФПО та її членських організацій за 2016 рік та окреслила завдання на наступний рік. Під час виступу вона наголосила, що ФПО тісно співпрацює з Відділенням і ця співпраця дає можливість оперативно реагувати на всі без винятку сигнали соціальної напруги в трудових колективах. Спільними зусиллями досягнуто значних результатів задля стабілізації стану соціально-трудових відносин на Волині. 
 Начальник Відділення В.Демидюк проінформував присутніх на пленумі про стан підтвердження оцінки відповідності критеріям репрезентативності. Він відзначив високий рівень профспілок щодо проходження оцінки критеріям репрезентативності відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні». 
 Починаючи з 2011 року в області підтвердили свою репрезентативність Федерація профспілок області та 17 обласних галузевих профспілок. Їм були видані Свідоцтва терміном на 5 років. У зв’язку із закінченням 5 річного терміну, начальник Відділення вручив Свідоцтва про повторне підтвердження репрезентативності за результатами проведеної оцінки: 

- Федерації профспілок Волинської області; 

- Волинській обласній організації профспілки працівників державних установ; 

- Волинській обласній організації профспілки працівників культури України; 

- Волинській обласній організації профспілки працівників соціальної сфери. 
 Разом з тим В. Демидюк повідомив, що на даний час для підтвердження репрезентативності на розгляді у Комісії знаходяться документи від обласної профспілки працівників освіти і науки. 
 Після вручення Свідоцтв були обговорені питання подальшої взаємодії організацій профспілок області з Відділенням у питаннях врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів та забезпечення соціальної стабільності в трудових колективах області. 
 Підсумовуючи свій виступ начальник Відділення наголосив, що Відділення розглядає соціальний діалог з ФПО, обласними галузевими профспілками як один з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, запобігання конфліктним ситуаціям.

Відбувся семінар для спеціалістів членських організацій Федерацій профспілок України

опубліковано 26 жовт. 2015 р., 07:09 НСПП Волинь   [ оновлено 27 жовт. 2015 р., 02:55 ]

 
 20 жовтня 2015 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк та заступник начальника Відділення – завідувач сектора правового забезпечення Ю. Сиротенко взяли участь у семінарі на тему: «Нормативно-правова база протестних дій», що відбувся у Навчально-методичному центрі профспілок Волинської області.
 Участь у роботі семінару взяли заступник голови Федерації профспілок України Є. Драп’ятий, голова Федерації профспілок Волинської області І. Дубинка-Філозоф, директор Навчально-методичного центру профспілок області Г. Даниленко.
 Під час виступу начальник Відділення В. Демидюк, ознайомив присутніх з функціями та завданнями Національної служби посередництва і примирення, поінформував про правові підстави та форми співпраці Відділення з Федерацією профспілок Волинської області, обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами виконавчої влади області та місцевого самоврядування.
 Також, В. Демидюк розповів про правове регулювання проведення страйків, зокрема, про організацію і порядок оголошення страйку як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору, відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 У формі дискусії присутні обговорили стан соціально-трудових відносин на ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» та ДП «Волинський облавтодор» ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» працівники яких нещодавно проводили акції соціального протесту. Учасників семінару було ознайомлено із заходами, які здійснювались відділенням з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин на зазначених підприємствах.
 По закінченню семінару начальник Відділення наголосив, що спільна робота Відділення та Федерації профспілок області, направлена на стабілізацію стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ та організацій, дає позитивні результати. Завдяки налагодженому соціальному діалогу в області, вдається запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), незважаючи на високу напругу в трудових колективах, що зумовлена, насамперед, проблемою виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
 В. Демидюк подякував присутнім за увагу та закликав звертатись до Відділення за отриманням роз’яснень та консультацій щодо практичного застосування законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Співпраця відділення НСПП у Волинській області із Навчально-методичним центром профспілок

опубліковано 16 жовт. 2015 р., 02:04 НСПП Волинь

 12 жовтня начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк зустрівся із директором Навчально-методичного центру профспілок у Волинській області Г. Даниленко. Зустріч присвячена поглибленню співпраці у напрямку включення у програму семінарів, тренінгів, консультацій, що проводяться центром, питань, які стосуються компетенції Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) з метою популяризації роботи НСПП та підвищення рівня правової культури громадян. 

 Г. Даниленко зазначила, що на сьогодні гостро постає проблема низького рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин. За таких умов, важливого значення набуває діяльність НСПП і профспілок, покликаних забезпечувати захист прав та інтересів людини праці.
 Завдання Навчально-методичного центру профспілок області – це допомога профспілковим лідерам професійно захищати інтереси найманих працівників через інструменти переговорного процесу.
 В. Демидюк наголосив, що НСПП як постійно діючий незалежний державний орган, є дієвим механізмом ефективного запобігання та сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів), реалізації конституційних прав і гарантій людей. Відділення завжди відкрите до плідної співпраці. Спеціалісти Відділення готові до участі в семінарах та лекціях з метою кваліфікованого висвітлення питань, що входять до компетенції Служби, спираючись на досвід їх практичного вирішення.
 Г. Даниленко запропонувала начальнику Відділення, на прикладах окремих колективних трудових спорів (конфліктів), ознайомити профспілкових лідерів із законодавчо визначеним механізмом вирішення конфліктів і порядком взаємодії роботодавців і найманих працівників, роз’яснити роль НСПП у процесі стабілізації соціально-трудових відносин, забезпеченні здійснення соціального діалогу.
 За результатами зустрічі Д. Демидюк та Г. Даниленко, домовились про налагодження більш ефективної подальшої співпраці, зокрема, залучення представників Відділення до заходів, що проводяться Навчально-методичним центром в області.
 По закінченню робочої зустрічі співрозмовники подякували один одному за плідну роботу та домовились на майбутнє взаємодіяти з метою підвищення рівня правової культури громадян.

У відділенні НСПП у Волинській області відбулась робоча зустріч з представником Профспілки працівників освіти і науки

опубліковано 23 вер. 2015 р., 05:45 НСПП Волинь   [ оновлено 23 вер. 2015 р., 05:52 ]

 
18 вересня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк зустрівся із заступником голови Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшиним. Робоча зустріч відбулась з метою обговорення проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності районними та міськими профспілками галузі.
 Під час розмови начальник Відділення підкреслив, що на всіх рівнях ведення соціального діалогу, здійснюється оцінка відповідності критеріям репрезентативності профспілкової сторони та сторони роботодавців і її підтвердження. Це завдання покладено на Національну службу посередництва і примирення та її відділення в областях. В. Демидюк пояснив, що проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності профспілки або організації роботодавців надає право на територіальному рівні брати участь у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.
 Заступнику голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки були надані консультації та роз’яснення з питань визначення критеріїв репрезентативності профспілки, порядку подання і переліку документів відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 року і Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом НСПП від 21.07.2011 року № 73.
 Крім того, під час зустрічі обговорили питання подальшої співпраці Відділення з Волинською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України, зокрема, щодо спільного врегулювання дестабілізаційних чинників, які негативно впливають на стан соціально-трудових відносин в трудових колективах галузі.

На Волині обрали голову Федерації профспілок

опубліковано 13 трав. 2015 р., 00:54 НСПП Волинь 
07 травня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у роботі VI звітно-виборчої конференції Федерації профспілок області (далі - Конференція), яка відбулась у Навчально-методичному центрі профспілок Волині.
 Одним з питань порядку денного Конференції було: «Про обрання голови Федерації профспілок Волинської області». Голова Федерації профспілок області І. Карпомиз наприкінці лютого 2015-го року склав повноваження. Тимчасово виконувачем обов’язків голови було призначено голову обласної організації профспілки працівників освіти і науки В. Грановського.
 Серед присутніх на Конференції, окрім голів первинних профспілкових організацій області, були і представники влади: заступник голови облдержадміністрації С.Мишковець, голова обласної ради В. Вітер, а також Голова Федерації профспілок України Г. Осовий.
 Про роботу Федерації профспілок області впродовж останніх п’яти років прозвітував т.в.о. голови В.Грановський. Зокрема, доповідач відмітив, що профспілки області активно вирішували питання щодо соціального захисту трудових колективів, добивалися зростання і вчасної виплати заробітної плати, забезпечення гідних умов та охорони праці. Також неодноразово захищали їхні права в судах, активно займалися оздоровленням працюючих та їхніх дітей, навчанням профспілкового активу. Крім того, вели ефективну інформаційну роботу.
 Під час свого виступу В. Грановський також звернув увагу на тісну співпрацю з відділенням НСПП у Волинській області. Він підкреслив, що це дає можливість ефективно сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Волині.
 Крім того, т.в.о. голови Федерації профспілок області зазначив, що відділення НСПП у Волинській області здійснює активну роботу щодо проведення оцінки критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні». На сьогоднішній день 18 сторін профспілок отримали свідоцтва про відповідність критеріям репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.
 Голова Федерації профспілок України Г. Осовий у своїй доповіді поінформував учасників Конференції про те, що Національною службою посередництва і примирення на національному рівні зареєстровано два колективні трудові спори (конфлікти):
 - між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України;
 - між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.
 За результатами роботи конференції, з метою підвищення ролі профспілок у суспільно політичному житті області та ефективності дій в досягненні підвищення рівня життя і добробуту, забезпечення гідної праці членів профспілок прийнято відповідну постанову, роботу ради Федерації профспілок області визнано задовільною.
 З трьох кандидатур висунутих на посаду голови Федерації профспілок області перемогу одержала заступник голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Іванна Дубинка-Філозоф.
 Конференція обрала новий склад ради та президію ради Федерації профспілок області.
 Також під час конференції було прийняте Звернення делегатів VI звітно-виборчої конференції Федерації профспілок Волинської області до Верховної Ради та кабінету Міністрів України області з приводу вкрай складної соціально-економічної ситуації, що склалася у державі.

У Луцьку відбувся конгрес-семінар

опубліковано 18 лист. 2014 р., 02:25 НСПП Волинь


    
12 листопада 2014 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк та головний спеціаліст сектора правового забезпечення відділення Ю. Сиротенко взяли участь у конгрес-семінарі в Луцьку, що відбувся у Навчально-методичному центрі профспілок.        
    Організаторами конгресу виступили: Всеукраїнське об’єднання «Всеукраїнська асоціація кадровиків»; Обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, держаних підприємств, установ і організацій; Навчально-методичний центр профспілок.

    До участі у конгрес-семінарі були запрошені голови профспілкових комітетів, працівники кадрових і юридичних служб.

    В ході семінару заслухали виступ Васильової Зої Миколаївни – головного консультанта секретаріату Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та праці, експерта Всеукраїнської асоціації кадровиків, члена редакційної ради і експерта журналу «Кадрова практика».  Вона доповідала на тему: «Реформування трудового законодавства: проблеми, динаміка, перспективи» (проект Трудового кодексу України).

    Експерт Всеукраїнської асоціації кадровиків Ліпчанська Вікторія Олександрівна розповіла про роботу з питань дотримання законодавства про працю: укладання колективного договору та правил внутрішнього трудового розпорядку, здійснення представництва у судах під час захисту прав працівників (досвід роботи), відповідальність за порушення трудового законодавства».

    Також учасники конгрес-семінару заслухали Паньківу Ярославу Степанівну – керівника ВГО «Всеукраїнська асоціація кадровиків», головного редактора журналів «Довідник кадровика», «Кадрова практика», газети «Кадри і зарплата», яка надала актуальні роз’яснення щодо
 оформлення кадрових документів на мобілізованих працівників; нового у сфері персональних даних.
    Одним з планових пунктів семінару була міні прес-конференція на тему: «Поради щодо укладення трудового договору, основні помилки при звільненні працівника, огляд судової практики щодо вирішення індивідуальних трудових спорів», під час якої присутні задавали запитання.

    По закінченні конгрес-семінару відбулось вручення сертифікатів та відбірки необхідної професійної літератури кожному з його учасників.

На Волині підбито підсумки роботи відділення за 2013 рік

опубліковано 11 лют. 2014 р., 01:19 НСПП Волинь

    
5 лютого 2014 року до відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області завітали журналісти телеканалу «Нова Волинь» Волинської обласної державної телерадіокомпанії з метою ознайомлення волинян із роботою служби.
    Під час інтерв’ю начальник відділення НСПП в області Олександр Клімович підбив підсумки роботи відділення за 2013 рік та розповів про нові завдання на 2014 рік.
    На запрошення О.Клімовича участь у розмові взяв трудовий арбітр НСПП, завідувач відділу соціально-економічного захисту, організаційної та правової роботи апарату Федерації профспілок області В.Лупашко.
    На початку інтерв’ю начальник відділення наголосив, що Національна служба посередництва і примирення, як постійно діючий незалежний державний орган, є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів, реалізації конституційних прав і гарантій людей.
    За словами О.Клімовича, у 2013 році працівниками відділення НСПП у Волинській області в тісній співпраці з органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, незалежними посередниками, трудовими арбітрами, завідувачами інформаційно-консультаційними центрами НСПП, що діють в кожному районному центрі та містах обласного значення області, було досягнуто значних результатів для стабілізації стану соціально-трудових відносин на Волині.
    За цей час, відділення сприяло вирішенню чотирьох колективних трудових спорів (конфліктів), по яких зареєстровано 8 вимог найманих працівників. За сприяння відділення вдалося вирішити та зняти з реєстрації три колективні трудові спори та сім вимог, висунутих найманими працівникам
    У системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області упродовж 2013 року перебувало 29 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 29 підприємствах області де зайнято 4651 працівників. За сприяння відділення погашено заборгованість із заробітної плати на суму 16,8 млн.грн. та врегульовано 25 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин.
    Також О.Клімович наголосив, що у відділенні НСПП на всіх рівнях функціонує система зв'язків зі сторонами соціального діалогу. Прикладом такої взаємодії є угоди, підписані відділенням НСПП в області з обласним об’єднанням організацій роботодавців, Федерацією профспілок області, департаментом соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації, Волинським обласним центром зайнятості.
    Крім того, начальник відділення позитивно відмітив роботу трудових арбітрів, незалежних посередників, завідувачів інформаційно-консультаційними центрами НСПП, які працюють в усіх районах області на громадських засадах.
    Під час розмови трудовий арбітр НСПП, завідувач відділу соціально-економічного захисту, організаційної та правової роботи апарату Федерації профспілок області В. Лупашко висловив вдячність начальнику відділення НСПП в області за сприяння врегулюванню конфліктних ситуацій на підприємствах, в установах, організаціях. Він наголосив, що Федерація профспілок області тісно співпрацює з відділенням. Зокрема, завдяки спільно проведеним заходам, спрямованих на поліпшення соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів, запобігання їх виникненню, вдається своєчасно врегульовувати розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин.
    По закінченню інтерв’ю начальник відділення зазначив, що 2013 рік для служби був визначальним, оскільки, 17 листопада Національній службі посередництва і примирення виповнилось 15 років, а це говорить про те, що такий незалежний державний орган є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів, реалізації конституційних прав і гарантій людей.

Знятий матеріал про діяльність відділення НСПП у Волинській області транслювався 6 лютого цього року в ефірі Волинського телебачення о 16.00, 19.00 та 22.00 год.

Соціальний діалог на Волині продовжується

опубліковано 5 лют. 2014 р., 23:26 НСПП Волинь

    
29 січня 2014 року з ініціативи відділення НСПП у Волинській області проведено робочу зустріч із представником Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки з приводу проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності районними та міськими профспілками працівників освіти і науки. 

    У її роботі взяли участь начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович, заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення В.Демидюк та юрисконсульт обласної організації профспілки працівників освіти і науки О. Матвіїшин. 
    Під час зустрічі обговорили питання проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності районних та міських профспілок освіти і науки. 
    На початку роботи начальник відділення НСПП у Волинській області відмітив, що соціальний діалог - процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин. Для здійснення соціального діалогу та участі в ньому склад суб’єктів профспілкової сторони й сторони роботодавців як на національному, так і на територіальному рівнях визначається за критеріями репрезентативності. Репрезентативність профспілки або організації роботодавців означає їх здатність виступати з певних питань у колективних трудових відносинах, особливо при укладенні колективних договорів і угод. 
    Заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення роз’яснив порядок та процедуру проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності профспілок, їх організацій та об’єднань на територіальному рівні відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 року та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом НСПП від 21.07.2011 року № 73. 
    Після обговорення всіх питань, які цікавили юрисконсульта обласної організації профспілки працівників освіти і науки, було домовлено про те, що районними і міськими профспілками працівників освіти і науки щоквартально будуть подаватись документи до відділення НСПП у Волинській області для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності і прийняття відповідних рішень.

На Волині працюють над підвищенням ефективності соціального діалогу

опубліковано 12 лист. 2013 р., 07:20 НСПП Волинь

    
8 листопада 2013 року начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович на запрошення голови Федерації професійних спілок області (далі – ФПО) І.Карпомиза взяв участь в роботі ІІІ Пленуму ради ФПО.
    На засіданні були присутні голови обласних галузевих профспілок, об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств, первинних профспілкових організацій, що перебувають на профспілковому обслуговуванні ФПО, виконавчий директор Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців, а також представники органів виконавчої влади області. 
    На порядку денному розглянули питання: «Про роботу ФПО та її членських організацій по реалізації Закону України «Про соціальний діалог» та Програмної резолюції IV З’їзду ФПУ «Про підвищення ефективності соціального діалогу». 
    Учасники пленуму заслухали та обговорили доповідь голови ФПО І.Карпомиза про роботу по реалізації Закону України «Про соціальний діалог» та Програмної резолюції IV З’їзду ФПУ «Про підвищення ефективності соціального діалогу, а також інформацію начальника відділення НСПП у Волинській області О.Клімовича про проведену роботу щодо оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін соціального діалогу та стан соціально-трудових відносин в області. 
    І.Карпомиз зазначив, що ФПО та її членськими організаціями проводиться активна робота, спрямована на розбудову цілісної системи соціального діалогу з органами виконавчої влади та об’єднаннями роботодавців у рамках тристороннього співробітництва. Він повідомив, що з ініціативи ФПО сформовано сторону профспілок в обласній Тристоронній соціально-економічній раді, а спектр її діяльності поширився не тільки на ведення колективних переговорів з укладення Територіальної угоди, а й на усі діалогові відносини з соціальними партнерами на регіональному рівні. 
    Також І.Карпомиз наголосив, що ФПО тісно співпрацює з відділенням НСПП у Волинській області. Він підкреслив, що завдяки спільно проведеним заходам, спрямованих на поліпшення соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів, запобігання їх виникненню, вдається своєчасно врегульовувати розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин. 
    Начальник відділення НСПП у Волинській області поінформував учасників пленуму, що станом на 1 листопада цього року на територіальному рівні свою репрезентативність підтвердили 38 суб’єктів сторін соціального діалогу. З них, 18 профспілок та 20 організацій роботодавців. Він відзначив, що ФПО та галузеві профспілки (культура, АПК, освіта і наука, охорона здоров’я та ін.) відповідально підійшли до цього питання. 
    Щодо стану соціально-трудових відносин О.Клімович повідомив, що у колективах підприємств, організацій та установ області продовжують мати місце факти невиконання соціальних зобов’язань за колективними договорами та угодами, ігнорування трудових та соціально-економічних інтересів найманих працівників. За його словами, протягом січня – жовтня 2013 року відділенням НСПП у Волинській області взято на облік 19 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 19 підприємствах. З врахуванням 9-ти підприємств, де чинники залишались невирішеними на початок року, відділення сприяло врегулюванню 28-ми випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин. Також упродовж січня-жовтня 2013 року відділення НСПП в області сприяло вирішенню 4 колективних трудових спорів, зареєстрованих на виробничому рівні. 
    Підсумовуючи свій виступ, начальник відділення НСПП у Волинській області зазначив, що, як показує практика, найчастіше соціальну напругу в колективах підприємств, організацій та установ спричиняють такі фактори як порушення трудового законодавства (в основному через заборгованість із заробітної плати); невиконання Генеральної та Галузевих угод; невиконання колективних договорів; незадовільні умови праці; загроза втрати робочих місць. 
    О.Клімович наголосив: «Щоб подібних ситуацій в області поменшало, насамперед, необхідно підвищувати рівень правової культури сторін соціально-трудових відносин, усіх учасників соціального діалогу. При цьому, потрібно пам’ятати: що правова культура – це не лише знання законодавства, а й усвідомлення його дотримання». 
    По закінченню роботи ІІІ Пленуму ради ФПО були прийняті проекти постанов: «Про роботу ФПО та її членських організацій по реалізації Закону України «Про соціальний діалог» та Програмної резолюції IV З’їзду ФПУ «Про підвищення ефективності соціального діалогу», «Про хід виконання критичних зауважень та пропозицій, висловлених учасниками V звітно-виборної конференції ФПО».

Практика популяризація роботи відділення НСПП у Волинській області серед новообраних профспілковий лідерів

опубліковано 16 лют. 2012 р., 00:40 НСПП Волинь

  
 
09 лютого 2012 року в навчально-методичному центрі профспілок Волинської області відбулась лекція з новообраними головами профкомів виробничих галузей області, участь у якій взяв заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк. Він виступив на тему: «Порядок вступу в колективний трудових спір та порядок оголошення страйку».
    На лекції також були присутні директор навчально-методичного центру профспілок у Волинській області Г. Даниленко, юрист навчально-методичного центру профспілок, заслужений юрист України М. Крихтенко.
    На початку свого виступу В. Демидюк розповів присутнім про основні завдання та функції Національної служби посередництва і примирення, правові підстави та форми співпраці Відділення з Федерацією профспілок Волинської області, обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Після чого, заступник начальника відділення поінформував про процедуру розгляду колективних трудових спорів, примирні процедури та правове регулювання проведення страйків. Зокрема, він ознайомив новообраних голів профспілкових підприємств, організацій області із положеннями Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”, порядком проведення примирних процедур, залучення незалежних посередників та трудових арбітрів, методикою прогнозування та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
    Також у формі дискусії учасники лекції обговорили стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області; практику роботи відділення НСПП у Волинській області щодо вирішення колективних трудових спорів.
    Після цього, В. Демидюк відповів на питання учасників навчання. Зокрема, їх цікавило як вирішуються колективний трудовий спір на Луцькому підприємстві електротранспорту та ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» По закінченню лекції представник Відділення запропонував присутнім звертатись у разі виникнення проблем із названих ними підстав та направляти людей для захисту їхніх прав.

1-10 of 13