На Волині обрали голову Федерації профспілок

опубліковано 13 трав. 2015 р., 00:54 НСПП Волинь


 
07 травня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у роботі VI звітно-виборчої конференції Федерації профспілок області (далі - Конференція), яка відбулась у Навчально-методичному центрі профспілок Волині.
 Одним з питань порядку денного Конференції було: «Про обрання голови Федерації профспілок Волинської області». Голова Федерації профспілок області І. Карпомиз наприкінці лютого 2015-го року склав повноваження. Тимчасово виконувачем обов’язків голови було призначено голову обласної організації профспілки працівників освіти і науки В. Грановського.
 Серед присутніх на Конференції, окрім голів первинних профспілкових організацій області, були і представники влади: заступник голови облдержадміністрації С.Мишковець, голова обласної ради В. Вітер, а також Голова Федерації профспілок України Г. Осовий.
 Про роботу Федерації профспілок області впродовж останніх п’яти років прозвітував т.в.о. голови В.Грановський. Зокрема, доповідач відмітив, що профспілки області активно вирішували питання щодо соціального захисту трудових колективів, добивалися зростання і вчасної виплати заробітної плати, забезпечення гідних умов та охорони праці. Також неодноразово захищали їхні права в судах, активно займалися оздоровленням працюючих та їхніх дітей, навчанням профспілкового активу. Крім того, вели ефективну інформаційну роботу.
 Під час свого виступу В. Грановський також звернув увагу на тісну співпрацю з відділенням НСПП у Волинській області. Він підкреслив, що це дає можливість ефективно сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Волині.
 Крім того, т.в.о. голови Федерації профспілок області зазначив, що відділення НСПП у Волинській області здійснює активну роботу щодо проведення оцінки критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні». На сьогоднішній день 18 сторін профспілок отримали свідоцтва про відповідність критеріям репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.
 Голова Федерації профспілок України Г. Осовий у своїй доповіді поінформував учасників Конференції про те, що Національною службою посередництва і примирення на національному рівні зареєстровано два колективні трудові спори (конфлікти):
 - між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України;
 - між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.
 За результатами роботи конференції, з метою підвищення ролі профспілок у суспільно політичному житті області та ефективності дій в досягненні підвищення рівня життя і добробуту, забезпечення гідної праці членів профспілок прийнято відповідну постанову, роботу ради Федерації профспілок області визнано задовільною.
 З трьох кандидатур висунутих на посаду голови Федерації профспілок області перемогу одержала заступник голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Іванна Дубинка-Філозоф.
 Конференція обрала новий склад ради та президію ради Федерації профспілок області.
 Також під час конференції було прийняте Звернення делегатів VI звітно-виборчої конференції Федерації профспілок Волинської області до Верховної Ради та кабінету Міністрів України області з приводу вкрай складної соціально-економічної ситуації, що склалася у державі.
Comments