На Волині підбито підсумки роботи відділення за 2013 рік

опубліковано 11 лют. 2014 р., 01:19 НСПП Волинь
    
5 лютого 2014 року до відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області завітали журналісти телеканалу «Нова Волинь» Волинської обласної державної телерадіокомпанії з метою ознайомлення волинян із роботою служби.
    Під час інтерв’ю начальник відділення НСПП в області Олександр Клімович підбив підсумки роботи відділення за 2013 рік та розповів про нові завдання на 2014 рік.
    На запрошення О.Клімовича участь у розмові взяв трудовий арбітр НСПП, завідувач відділу соціально-економічного захисту, організаційної та правової роботи апарату Федерації профспілок області В.Лупашко.
    На початку інтерв’ю начальник відділення наголосив, що Національна служба посередництва і примирення, як постійно діючий незалежний державний орган, є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів, реалізації конституційних прав і гарантій людей.
    За словами О.Клімовича, у 2013 році працівниками відділення НСПП у Волинській області в тісній співпраці з органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, незалежними посередниками, трудовими арбітрами, завідувачами інформаційно-консультаційними центрами НСПП, що діють в кожному районному центрі та містах обласного значення області, було досягнуто значних результатів для стабілізації стану соціально-трудових відносин на Волині.
    За цей час, відділення сприяло вирішенню чотирьох колективних трудових спорів (конфліктів), по яких зареєстровано 8 вимог найманих працівників. За сприяння відділення вдалося вирішити та зняти з реєстрації три колективні трудові спори та сім вимог, висунутих найманими працівникам
    У системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області упродовж 2013 року перебувало 29 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 29 підприємствах області де зайнято 4651 працівників. За сприяння відділення погашено заборгованість із заробітної плати на суму 16,8 млн.грн. та врегульовано 25 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин.
    Також О.Клімович наголосив, що у відділенні НСПП на всіх рівнях функціонує система зв'язків зі сторонами соціального діалогу. Прикладом такої взаємодії є угоди, підписані відділенням НСПП в області з обласним об’єднанням організацій роботодавців, Федерацією профспілок області, департаментом соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації, Волинським обласним центром зайнятості.
    Крім того, начальник відділення позитивно відмітив роботу трудових арбітрів, незалежних посередників, завідувачів інформаційно-консультаційними центрами НСПП, які працюють в усіх районах області на громадських засадах.
    Під час розмови трудовий арбітр НСПП, завідувач відділу соціально-економічного захисту, організаційної та правової роботи апарату Федерації профспілок області В. Лупашко висловив вдячність начальнику відділення НСПП в області за сприяння врегулюванню конфліктних ситуацій на підприємствах, в установах, організаціях. Він наголосив, що Федерація профспілок області тісно співпрацює з відділенням. Зокрема, завдяки спільно проведеним заходам, спрямованих на поліпшення соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів, запобігання їх виникненню, вдається своєчасно врегульовувати розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин.
    По закінченню інтерв’ю начальник відділення зазначив, що 2013 рік для служби був визначальним, оскільки, 17 листопада Національній службі посередництва і примирення виповнилось 15 років, а це говорить про те, що такий незалежний державний орган є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів, реалізації конституційних прав і гарантій людей.

Знятий матеріал про діяльність відділення НСПП у Волинській області транслювався 6 лютого цього року в ефірі Волинського телебачення о 16.00, 19.00 та 22.00 год.
Comments