На Волині працюють над підвищенням ефективності соціального діалогу

опубліковано 12 лист. 2013 р., 07:20 НСПП Волинь
    
8 листопада 2013 року начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович на запрошення голови Федерації професійних спілок області (далі – ФПО) І.Карпомиза взяв участь в роботі ІІІ Пленуму ради ФПО.
    На засіданні були присутні голови обласних галузевих профспілок, об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств, первинних профспілкових організацій, що перебувають на профспілковому обслуговуванні ФПО, виконавчий директор Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців, а також представники органів виконавчої влади області. 
    На порядку денному розглянули питання: «Про роботу ФПО та її членських організацій по реалізації Закону України «Про соціальний діалог» та Програмної резолюції IV З’їзду ФПУ «Про підвищення ефективності соціального діалогу». 
    Учасники пленуму заслухали та обговорили доповідь голови ФПО І.Карпомиза про роботу по реалізації Закону України «Про соціальний діалог» та Програмної резолюції IV З’їзду ФПУ «Про підвищення ефективності соціального діалогу, а також інформацію начальника відділення НСПП у Волинській області О.Клімовича про проведену роботу щодо оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін соціального діалогу та стан соціально-трудових відносин в області. 
    І.Карпомиз зазначив, що ФПО та її членськими організаціями проводиться активна робота, спрямована на розбудову цілісної системи соціального діалогу з органами виконавчої влади та об’єднаннями роботодавців у рамках тристороннього співробітництва. Він повідомив, що з ініціативи ФПО сформовано сторону профспілок в обласній Тристоронній соціально-економічній раді, а спектр її діяльності поширився не тільки на ведення колективних переговорів з укладення Територіальної угоди, а й на усі діалогові відносини з соціальними партнерами на регіональному рівні. 
    Також І.Карпомиз наголосив, що ФПО тісно співпрацює з відділенням НСПП у Волинській області. Він підкреслив, що завдяки спільно проведеним заходам, спрямованих на поліпшення соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів, запобігання їх виникненню, вдається своєчасно врегульовувати розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин. 
    Начальник відділення НСПП у Волинській області поінформував учасників пленуму, що станом на 1 листопада цього року на територіальному рівні свою репрезентативність підтвердили 38 суб’єктів сторін соціального діалогу. З них, 18 профспілок та 20 організацій роботодавців. Він відзначив, що ФПО та галузеві профспілки (культура, АПК, освіта і наука, охорона здоров’я та ін.) відповідально підійшли до цього питання. 
    Щодо стану соціально-трудових відносин О.Клімович повідомив, що у колективах підприємств, організацій та установ області продовжують мати місце факти невиконання соціальних зобов’язань за колективними договорами та угодами, ігнорування трудових та соціально-економічних інтересів найманих працівників. За його словами, протягом січня – жовтня 2013 року відділенням НСПП у Волинській області взято на облік 19 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 19 підприємствах. З врахуванням 9-ти підприємств, де чинники залишались невирішеними на початок року, відділення сприяло врегулюванню 28-ми випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин. Також упродовж січня-жовтня 2013 року відділення НСПП в області сприяло вирішенню 4 колективних трудових спорів, зареєстрованих на виробничому рівні. 
    Підсумовуючи свій виступ, начальник відділення НСПП у Волинській області зазначив, що, як показує практика, найчастіше соціальну напругу в колективах підприємств, організацій та установ спричиняють такі фактори як порушення трудового законодавства (в основному через заборгованість із заробітної плати); невиконання Генеральної та Галузевих угод; невиконання колективних договорів; незадовільні умови праці; загроза втрати робочих місць. 
    О.Клімович наголосив: «Щоб подібних ситуацій в області поменшало, насамперед, необхідно підвищувати рівень правової культури сторін соціально-трудових відносин, усіх учасників соціального діалогу. При цьому, потрібно пам’ятати: що правова культура – це не лише знання законодавства, а й усвідомлення його дотримання». 
    По закінченню роботи ІІІ Пленуму ради ФПО були прийняті проекти постанов: «Про роботу ФПО та її членських організацій по реалізації Закону України «Про соціальний діалог» та Програмної резолюції IV З’їзду ФПУ «Про підвищення ефективності соціального діалогу», «Про хід виконання критичних зауважень та пропозицій, висловлених учасниками V звітно-виборної конференції ФПО».
Comments