Під час «круглого столу» на Волині обговорено проблеми у галузі освіти

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:22 НСПП Волинь
 
18 вересня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» на тему: «Стан соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області», участь у якому взяли: начальник Відділення В. Демидюк, заступник голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшин та фахівці Відділення. 
 Розпочинаючи засідання В. Демидюк проінформував, що одним із напрямів роботи Відділення є постійний моніторинг стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємствах, в установах та організаціях області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – ЗКТС(К)). 
 За результатами моніторингу, проведеного у вересні 2019 року, стало відомо, що педагогічним працівникам Локачинського району та Привітненької об’єднаної територіальної громади несвоєчасно виплачується заробітна плата, відпускні та допомога на оздоровлення. Станом на 01.09.2019 сума невиплачених коштів становить 1,1 млн.грн. 
 Заступник голови профспілки поінформував, що на розширеному засіданні президії комітету обласної організації профспілки за участю голів міських, районних організацій профспілки працівників освіти і науки обговорено стан соціально-трудових відносин в галузі освіти та прийнято звернення до Міністерства освіти і науки України щодо сприяння у вирішенні питання заборгованості із виплати заробітної плати освітянам. 
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати є однією з головних розбіжностей соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та закладах області, яка викликає найбільше невдоволення серед найманих працівників, Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством. 
 За підсумками роботи «круглого столу» у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановано відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області. 
Comments