Практика популяризація роботи відділення НСПП у Волинській області серед новообраних профспілковий лідерів

опубліковано 16 лют. 2012 р., 00:40 НСПП Волинь
  
 
09 лютого 2012 року в навчально-методичному центрі профспілок Волинської області відбулась лекція з новообраними головами профкомів виробничих галузей області, участь у якій взяв заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк. Він виступив на тему: «Порядок вступу в колективний трудових спір та порядок оголошення страйку».
    На лекції також були присутні директор навчально-методичного центру профспілок у Волинській області Г. Даниленко, юрист навчально-методичного центру профспілок, заслужений юрист України М. Крихтенко.
    На початку свого виступу В. Демидюк розповів присутнім про основні завдання та функції Національної служби посередництва і примирення, правові підстави та форми співпраці Відділення з Федерацією профспілок Волинської області, обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Після чого, заступник начальника відділення поінформував про процедуру розгляду колективних трудових спорів, примирні процедури та правове регулювання проведення страйків. Зокрема, він ознайомив новообраних голів профспілкових підприємств, організацій області із положеннями Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”, порядком проведення примирних процедур, залучення незалежних посередників та трудових арбітрів, методикою прогнозування та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
    Також у формі дискусії учасники лекції обговорили стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області; практику роботи відділення НСПП у Волинській області щодо вирішення колективних трудових спорів.
    Після цього, В. Демидюк відповів на питання учасників навчання. Зокрема, їх цікавило як вирішуються колективний трудовий спір на Луцькому підприємстві електротранспорту та ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» По закінченню лекції представник Відділення запропонував присутнім звертатись у разі виникнення проблем із названих ними підстав та направляти людей для захисту їхніх прав.
Comments