Соціальний діалог на Волині продовжується

опубліковано 5 лют. 2014 р., 23:26 НСПП Волинь
    
29 січня 2014 року з ініціативи відділення НСПП у Волинській області проведено робочу зустріч із представником Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки з приводу проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності районними та міськими профспілками працівників освіти і науки. 

    У її роботі взяли участь начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович, заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення В.Демидюк та юрисконсульт обласної організації профспілки працівників освіти і науки О. Матвіїшин. 
    Під час зустрічі обговорили питання проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності районних та міських профспілок освіти і науки. 
    На початку роботи начальник відділення НСПП у Волинській області відмітив, що соціальний діалог - процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин. Для здійснення соціального діалогу та участі в ньому склад суб’єктів профспілкової сторони й сторони роботодавців як на національному, так і на територіальному рівнях визначається за критеріями репрезентативності. Репрезентативність профспілки або організації роботодавців означає їх здатність виступати з певних питань у колективних трудових відносинах, особливо при укладенні колективних договорів і угод. 
    Заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення роз’яснив порядок та процедуру проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності профспілок, їх організацій та об’єднань на територіальному рівні відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 року та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом НСПП від 21.07.2011 року № 73. 
    Після обговорення всіх питань, які цікавили юрисконсульта обласної організації профспілки працівників освіти і науки, було домовлено про те, що районними і міськими профспілками працівників освіти і науки щоквартально будуть подаватись документи до відділення НСПП у Волинській області для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності і прийняття відповідних рішень.
Comments