Відбувся семінар для спеціалістів членських організацій Федерацій профспілок України

опубліковано 26 жовт. 2015 р., 07:09 НСПП Волинь   [ оновлено 27 жовт. 2015 р., 02:55 ]
 
 20 жовтня 2015 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк та заступник начальника Відділення – завідувач сектора правового забезпечення Ю. Сиротенко взяли участь у семінарі на тему: «Нормативно-правова база протестних дій», що відбувся у Навчально-методичному центрі профспілок Волинської області.
 Участь у роботі семінару взяли заступник голови Федерації профспілок України Є. Драп’ятий, голова Федерації профспілок Волинської області І. Дубинка-Філозоф, директор Навчально-методичного центру профспілок області Г. Даниленко.
 Під час виступу начальник Відділення В. Демидюк, ознайомив присутніх з функціями та завданнями Національної служби посередництва і примирення, поінформував про правові підстави та форми співпраці Відділення з Федерацією профспілок Волинської області, обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами виконавчої влади області та місцевого самоврядування.
 Також, В. Демидюк розповів про правове регулювання проведення страйків, зокрема, про організацію і порядок оголошення страйку як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору, відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 У формі дискусії присутні обговорили стан соціально-трудових відносин на ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» та ДП «Волинський облавтодор» ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» працівники яких нещодавно проводили акції соціального протесту. Учасників семінару було ознайомлено із заходами, які здійснювались відділенням з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин на зазначених підприємствах.
 По закінченню семінару начальник Відділення наголосив, що спільна робота Відділення та Федерації профспілок області, направлена на стабілізацію стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ та організацій, дає позитивні результати. Завдяки налагодженому соціальному діалогу в області, вдається запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), незважаючи на високу напругу в трудових колективах, що зумовлена, насамперед, проблемою виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
 В. Демидюк подякував присутнім за увагу та закликав звертатись до Відділення за отриманням роз’яснень та консультацій щодо практичного застосування законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments