Обговорено стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах міста Луцька впродовж квітня-травня 2012 року

опубліковано 5 черв. 2012 р., 07:33 НСПП Волинь
    
30 травня заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради. Засідання провів заступник міського голови В.Байцим.
    Учасники зустрічі обговорили питання про стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах м.Луцька.
    В. Байцим поінформував присутніх про те, що впродовж квітня-травня цього року 7 підприємств економічно активного сектору міста боргують своїм працівникам за виконану роботу. Станом на 1 травня 2012 року невиплачено 1907,5 тис.грн заробітної плати, на 1 квітня зарплатний борг становив 2091,1 тис.грн.
    Усі підприємства, які мають борги з виплати заробітної плати, перебувають у числі боржників з минулого року, а саме: Луцьке підприємство електротранспорту, товариства «Меблі-Вікторія», «Свемон-Волинь», «Каскад-транспорт», довірче товариство-перша Волинська фінансово-будівельна компанія «Траст-Інвест-Буд», Мостобудівельний загін № 60 товариства «Мостобуд», Автогосподарство Волинської обласної ради.
    За даними моніторингу з початку місяця частково зменшилась заборгованість на Луцькому підприємстві електротранспорту, у товариствах «Каскад-транспорт», «Свемон-Волинь» та Мостобудівельний загін № 60, удвічі зменшили борги у товаристві «Меблі-Вікторія», на інших підприємствах ситуація не змінилась.
    Заступник міського голови наголосив, що керівникам підприємств-боржників необхідно вжити вичерпних заходів щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам та погашення заборгованості з її виплати.
    Щодо рівня оплати праці на підприємствах м.Луцька В. Байцим зазначив, що Програмою соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік передбачено досягнути середнього рівня заробітної плати в розмірі не нижчому 2395 грн.
    Він повідомив, що за період з початку року майже удвічі зменшилась кількість підприємств, які забезпечують за виконану найманими працівниками роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. У січні таких підприємств було 44, у квітні 23 підприємства нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше ніж 1094 грн.
    Також встановлено, що низький рівень заробітної плати мають, як правило, одні і ті ж підприємства. Так, із 26 підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати у березні, лише 7 підприємств у квітні цей показник підвищили до рівня, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.
    Під час засідання було заслухано представників тих підприємств, які виплачують заробітну плату нижчу за мінімальну, а також тих, які загалом мають заборгованість з виплати заробітної плати. Кожен із запрошених керівників підприємств доповів про результати проведених заходів та стан виконання графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
     За результатами роботи комісії, у відділенні НСПП проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів. Начальник відділення дав працівникам завдання моніторити ситуацію на підприємствах з низьким рівнем заробітної плати. Адже такі підприємства відносяться до групи ризику, де можливі порушення трудового законодавства щодо дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, нелегальна зайнятість та нелегальна виплата заробітної плати.
Comments