Спільна робота Відділення НСПП у Волинській області з органами місцевого самоврядування в напрямку покращення соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях міста Луцька

опубліковано 1 серп. 2013 р., 07:01 НСПП Волинь
  
 
30 липня 2013 року завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП у Волинській області О.Веремійчик взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста, яке провів заступник міського голови Т.Яковлев.
    На порядку денному розглянули наступні питання: 
    - про стан виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до соціальних фондів; 
    - рівень середньої заробітної плати найманих працівників та шляхи його підвищення. 
    - зменшення кількості підприємств де мінімальна заробітна плата відповідно до запланованої програми соціального розвитку міста недосягає 1500 грн. 
    - про результати моніторингу стану оформлення трудових відносин суб’єктами підприємницької діяльності міста, проведеного з метою легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати; 
    Як заявив заступник міського голови станом на 1 липня сума заборгованості на економічно-активних підприємствах становить мільйон 936 тисяч гривень, 958 тисяч завинили працівникам підприємств-банкрутів. А структури, які призупинили свою діяльність, боргують 198 тисяч гривень.     Також було наголошено, що з'явилася позитивна тенденція до зменшення заборгованості з виплати заробітної плати у порівнянні з початком року - на мільйон 41 тисячу гривень. А на державних підприємствах заборгованості взагалі немає. 
    Щодо рівня оплати праці, то, зі слів Яковлєва, в червні 2013 року 14 підприємств нараховували заробітну платню менше мінімально передбаченого рівня. У травні цього ж року таких підприємств було 15. 
    Під час засідання начальник відділу нормативно-правового та організаційно-аналітичного забезпечення наглядової діяльності, державний інспектор праці Територіальної державної інспекції праці в області Наталія Киричук розповіла, що з початку року їх працівниками здійснено 103 перевірки підприємств. За їх результатами склали понад 80 протоколів. 15 матеріалів передали до правоохоронних органів. Порушили 3 кримінальних справи. 
    Зокрема була прикута увага до підприємств ПП «Енерго Світ», та Містобудівельний загін №60 ПАТ «Мостобуд», чинники дестабілізації на котрих ще з 2012 року перебувають на обліку відділення НСПП у Волинській області. 
    Ситуація на підприємстві Містобудівельний загін №60 ПАТ «Мостобуд» є критичною адже заборгованість перед найманими працівниками тянеться майже рік , незважаючи на те що, з початку року підприємство отримало 358,0 тис.грн. лише 185,0 тис.грн. направлено на виплату заробітної плати. Оскільки керівник загону не являється розпорядником коштів, вплинути на дану ситуацію може тільки керівництво ПАТ «Мостобуд», що знаходиться в м.Київ. 
    Позитивні зрушення спостерігаються на Луцькому підприємстві електротранспорту, де протягом липня вдалось зменшити заборгованість майже на 200 тис.грн. 
    Проте невирішеним залишається проблема на комунальному підприємстві Волинської обласної ради, незважаючи на складений графік погашення заборгованості по виплаті заробітної плати , відповідно до якого чинники дестабілізації повинні були ліквідуватися до кінця липня 2013 року, сума заборгованості скоротилася лише на 24,7 тис.грн, з 65,3 тис.грн до 40,6 тис.грн. Як пояснив директор підприємства Ю.Моколюк вирішення даної проблеми не відбулось через перенесення засідання сесії Волинської обласної ради на котрій має розглянутись питання про збільшення статутного фонду автогосподарства за рахунок обласного бюджету. 
    В кінці засідання комісії заступником Луцького міського голови було запропоновано проведення виїзних комісій почергово на підприємства де ситуація із виплатою заборгованості по заробітній платі є найбільш критичною. 
    За результатами роботи спільного засідання у відділенні НСПП у Волинській області проведено робочу нараду, під час якої проаналізовано ситуацію на підприємствах міста, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів. Comments