Співпраця відділення НСПП у Волинській області з Луцькою міською радою

опубліковано 3 трав. 2012 р., 23:51 НСПП Волинь   [ оновлено 4 трав. 2012 р., 00:08 ]
    
26 квітня 2012 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста. Засідання провела заступник начальника управління економіки Луцької міської ради Л. Івевакова.
    На спільному засіданні порушувались два питання: про стан виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до Пенсійного фонду України та інших соціальних фондів; про фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників та шляхи його підвищення.
    Відповідно до порядку денного на комісію були запрошені керівники економічно активних підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати та зі сплати внесків до Пенсійного фонду, керівники окремих підприємств, які у березні задекларували рівень середньої заробітної плати штатних працівників нижче розміру мінімальної заробітної плати у державі, а саме нижче1073 грн, та представник прокуратури міста.
    За даними моніторингу виплати заробітної плати станом на 1 квітня 2012 року 7 підприємств економічно активного сектору міста заборгували працівникам 2091,1 тис. грн. заробітної плати, у той час як на 1 березня зарплатний борг 9-ти економічно активних підприємств становив 2033,2 тис. грн. Протягом квітня місяця ситуація дещо змінилась, загальна сума боргу зменшилась до 1752 тис.грн. Майже на четверть зменшилась сума боргу у Луцькому підприємстві електротранспорту, на якому зареєстрований колективний трудовий спір.
    Як зазначила заступник начальника управління економіки Луцької міської ради Л. Івевакова за даними статистичних спостережень в місті дещо зменшилась кількість підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату у розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. У січні таких підприємств було 44, в лютому – 35, у березні налічується 26 підприємств, що нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше ніж 1073 грн.
    Також Л. Івевакова повідомила присутніх на засіданні керівників підприємств, що Програмою соціально-економічного розвитку міста на
2012 рік передбачено досягнути середнього рівня заробітної плати в розмірі не нижчому 2395 грн. та зменшити кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати.
    За результатами роботи комісії, у Відділенні проведено робочу нараду з метою аналізу ситуації на підприємствах, де станом на 25 квітня боргували працівникам за виконану роботу для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments