Співпраця відділення НСПП у Волинській області з органами місцевого самоврядування

опубліковано 22 квіт. 2013 р., 01:45 НСПП Волинь
    18 квітня заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста. 
    На засідання були запрошені керівники підприємств міста, у яких є проблеми із виплати заробітної плати. 
    На початку роботи начальник управління економіки міської ради Л.Ковпак поінформувала про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста Луцька. За її словами, станом на 01.04.2013 сума заборгованості з виплати заробітної плати по місту становила 3430,6 тис. грн. Боргують своїм працівникам сім економічно активних підприємств міста; одне підприємство-банкрут; три підприємства, що призупинили свою діяльність. 
    У порівнянні з попереднім місяцем сума заборгованості з виплати заробітної плати у кожного з п’яти економічно активних підприємств, що перебували у числі боржників з початку року, залишилась практично незмінною. Л. Ковпак зауважила, що перелік економічно активних суб’єктів господарювання, що мають заборгованість із виплати заробітної плати, поповнився ще двома підприємствами, проте сума заборгованості незначна. 
    Також члени робочої групи заслухали інформацію про рівень оплати праці на підприємствах міста. 
    За словами начальника управління економіки міської ради, за даними проведеного моніторингу рівня середньої заробітної плати найманих працівників міста Луцька встановлено, що у березні 2013 року 28 суб’єктів господарювання нарахували своїм працівникам заробітну плату в розмірі, середній рівень якої менше ніж 1147,0 грн. Ряд підприємств, що перебували у цьому переліку в лютому місяці, підвищили рівень середньої заробітної плати, та вийшли із цього списку. 
    Члени робочої групи заслухали керівників підприємств, які у березні не змогли забезпечити належний рівень оплати праці. У більшості з них така ситуація виникла через відсутність замовлень, що пов’язані із специфікою галузі. Станом на сьогодні майже у всіх підприємствах ситуація покращується. 
    За результатами роботи спільного засідання у відділенні НСПП проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів. Начальник відділення дав працівникам завдання моніторити ситуацію на підприємствах з низьким рівнем заробітної плати. Адже такі підприємства відносяться до групи ризику, де можливі порушення трудового законодавства щодо дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, нелегальна зайнятість та нелегальна виплата заробітної плати
Comments