Співпраця відділення НСПП у Волинській області з органами місцевого самоврядування

опубліковано 3 груд. 2014 р., 00:12 НСПП Волинь
    
27 листопада 2014 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради, яку провів заступник міського голови Т. Яковлев.

     Участь у засіданні взяли представники управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку, Луцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області, сектору з питань банкрутства
Головного управління юстиції у Волинській області, а також представники підприємств міста, які станом на 1 листопада допустили борги з виплати заробітної плати.

     Під час комісії обговорено стан виплати заробітної плати та виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати, своєчасність сплати податку на доходи з фізичних осіб, єдиного соціального внеску, погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України підприємствами міста.

     Розпочинаючи засідання, заступник міського голови Т. Яковлев повідомив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 01.11.2014 року сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту становила 4 647,9 тис. грн, із якої 3 696,6 тис. грн заборгували своїм працівникам 8 економічно активних підприємств і 951,3 тис. грн – заборгованість одного підприємства-банкрута.

     У порівнянні з початком року по економічно активних підприємствах збільшилась і кількість боржників (із 3-х до 8-ми), і сума невиплаченої вчасно заробітної плати – станом на 01.01.2014 року вона складала 2164,0 тис. грн. Заборгованість підприємств-банкрутів у порівнянні до початку року зменшилась більш як на третину: на 1 січня у переліку боржників перебувало три товариства із загальною сумою боргу 1600,7 тис. грн, з липня заборгованість залишилась на одному.

     Сума заборгованості з виплати заробітної плати економічно активних підприємств міста в порівнянні з попереднім місяцем майже не змінилась: на 01.10.2014 року вона складала 3 395,1 тис. грн.

     На засідання комісії було запрошено керівників 8-ми економічно активних підприємств-боржників для звіту щодо стану виплати заробітної плати та перспективи погашення боргу перед найманими працівниками. Однак, поінформувати членів комісії про ситуацію із заборгованістю перед своїми працівниками прийшли представники лише чотирьох підприємств.
    
Того ж дня у відділенні НСПП у Волинській області відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію заслухану на комісії. З метою попередження в майбутньому випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів  відділенням НСПП взято на облік два підприємства, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності.
Comments