Співпраця відділення НСПП у Волинській області з органами місцевого самоврядування

опубліковано 14 лют. 2015 р., 04:14 НСПП Волинь
 
10 лютого 2015 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста. Засідання відбулось під головуванням заступника міського голови Т. Яковлева.

  Серед запрошених були: представники Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Волинській області, Луцького міського центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку, головного управління статистики у Волинській області, управління економіки та управління розвитку підприємництва та реклами міської ради.

  Учасники засідання, враховуючи останні зміни до чинного законодавства, обговорили можливі шляхи співпраці при вирішенні питань низького рівня оплати праці, легальної зайнятості та погашення заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам міста.

  Заступник Луцького міського голови відмітив, що, на жаль у 2015 році проблеми із вищезазначених питань продовжують мати місце.

  Станом на 1 січня 2015 року сума заборгованості з виплати заробітної плати по місту становила 3513,8 тис.грн, із якої:

-2566,5 тис.грн або 73 % загальної суми це заборгованість 6-ти економічно активних підприємств

міста;

-947,3 тис.грн – заборгованість товариства «Західпромбуд», відносно якого розпочата процедура

відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

  За оперативними даними усі підприємства залишаються у числі боржників на 1 лютого.  
  Заступник начальника НСПП у Волинській області
також взяв участь в обговоренні питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Він зазначив, що відділенням НСПП здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів на таких підприємствах. Зокрема, спеціалістами служби готуються й направляються рекомендації щодо можливих шляхів покращення стану соціально-трудових відносин.

  Щодо рівня оплати праці встановлено, що окремі роботодавці міста  продовжують нараховувати працівникам заробітну плату, середній рівень якої нижче розміру мінімальної заробітної плати у державі, на сьогодні це 1218 грн. За результатами аналізу, майже 30 відсотків роботодавців виплачують працівникам заробітну плату в розмірах нижче мінімальної заробітної плати. Т.Яковлев підкреслив, що при такій ситуації виникає сумнів щодо легальної оплати праці та легальної зайнятості найманих працівників.

  Після цього присутні обговорили можливі шляхи подальшої співпраці при вирішенні питань низького рівня оплати праці, легальної зайнятості та погашення заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам міста.
Comments