У Луцькій міській раді обговорили стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати

опубліковано 23 бер. 2016 р., 00:40 НСПП Волинь
 
 17 березня 2016 року заступник начальника відділення НСПП у Волинській області – завідувач сектора правового забезпечення (далі – Відділення) Ю. Сиротенко взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста. 

 Засідання провела начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради І. Савчук. 
 На комісію були запрошені керівники 7-ми економічно активних підприємств-боржників із виплати заробітної плати та керівники підприємств, що мають борг із сплати внесків до Пенсійного фонду України. 
 Присутні розглянули питання: Про стан своєчасності оплати праці та виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста; Про фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників; Про заходи щодо легалізації трудових відносин та оплати праці у фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність на ринках міста. 
 Розпочинаючи засідання, головуюча повідомила, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 01.03.2016 сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту становила 5021,7 тис. грн., із яких: 
- 4053,1 тис. грн. заборгували своїм працівникам 7 економічно активних підприємств, 
- 59,9 тис. грн. – економічно неактивні. 
 У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах значно зросла сума невиплаченої вчасно заробітної плати – станом на 01.01.2016 вона складала 3030,3 тис. грн., збільшилась і кількість підприємств-боржників (7 проти 5). 
 Залишається складною ситуація на Луцькому підприємстві електротранспорту (далі – ЛПЕ), на якому зареєстровано колективний трудовий спір між найманими працівниками Служби перевезень ЛПЕ та ЛПЕ. Керівництво неспроможне забезпечити своєчасність оплати праці найманих працівників. За результатами проведення примирних процедур, станом на 01.03.2016 року заборгованість із виплати заробітної плати складала 865,7 тис. грн., що значно менше у порівнянні з попереднім місяцем (1303,0 тис. грн.). Основною причиною порушення строків виплати заробітної плати на ЛПЕ є несвоєчасне та не у повному об’ємі отримання субвенції з державного бюджету за надані послуги з перевезення пільгової категорії пасажирів у 2015 році. 
 Заступник начальника Відділення Ю. Сиротинко також взяв участь в обговоренні питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Він зазначив, що на таких підприємствах Відділенням здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Зокрема, готуються й направляються рекомендації щодо можливих шляхів покращення стану соціально-трудових відносин. 
 Відповідно до протокольного рішення засідання Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших виплат від 05 лютого 2016 року та листа Міністерства соціальної політики України від 23 лютого 2016 року № 2563/0/14-16/13 у місті було розроблено графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підставі розроблених економічно активними підприємствами-боржниками графіків погашення. Відповідно до взятих на себе зобов’язань, усі ці підприємства протягом першого півріччя 2016 року ліквідують борги з оплати праці. 
 Того ж дня у Відділенні відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію, заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments