У Луцькій міській раді обговорили стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста

опубліковано 5 черв. 2014 р., 07:55 НСПП Волинь
 
03 червня 2014 року відбулось чергове спільне засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста (далі - Комісія), в якому взяв участь в.о. начальника відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк (далі – Відділення). 
    На порядку денному розглянули два питання: Про рівень оплати праці та стан виплати заробітної плати, виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати підприємствами міста; Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску та інших платежів до Пенсійного фонду України підприємствами-боржниками. 
    Засідання відбулося під головуванням Т. Яковлева, заступника голови міської ради, який повідомив членів Комісії про те, що заробітна плата працівників на економічно активних підприємствах міста за 1 квартал 2014 року складала 2586 гривень, за відповідний минулий період - 2537 гривень. Середня заробітна плата по місту Луцьку на 5.8% перевищує середній рівень області. 
    На 1 травня цього року сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту становила 4101,7 тис. грн., 61% загальної суми це заборгованість 6-ти економічно активних підприємств міста. На 5-ти з них Відділенням взято на облік стан соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), а саме: ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", Приватне підприємство "Руфусів", Приватне науково-виробниче підприємство "Проект-сервіс", філія "Луцький автодор " ДП Волинський автодор"" ВАТ "ДАК Автомобільні дороги України", Луцьке підприємство електротранспорту, КП "Автогосподарство Волинської обласної ради". На економічно активних підприємствах, у порівнянні з попереднім місяцем, спостерігається зменшення суми заборгованості на 58 %. На трьох підприємствах-банкрутах сума заборгованості залишається не зміною і становить 1600,7 тисяч гривень. 
    За словами Т. Яковлева, 17 суб’єктів господарювання нарахували своїм працівникам заробітну плату в розмірі, середній рівень якої менше ніж 1218 грн. Він також повідомив, що з метою з’ясування причин низького рівня оплати праці проведено співбесіду з керівниками окремих підприємств, під час якої представники суб’єктів господарювання пояснили, що основною причиною низького рівня оплати праці є неповна зайнятість працівників. 
    Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску та інших платежів до Пенсійного фонду України підприємствами-боржниками доповів перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку А. Буй. 
    В результаті обговорення питань порядку денного, члени Комісії прийняли відповідні рішення. 
    За підсумками роботи Комісії у Відділенні проведено робочу нараду, в ході якої проаналізовано отримані матеріали з метою недопущення ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.
Comments