У Луцькій міській раді обговорили стан виплати заробітної плати на підприємствах міста

опубліковано 24 черв. 2016 р., 05:26 НСПП Волинь
 22 червня поточного року у Луцькій міській раді відбулась комісія з питань забезпечення своєчасності оплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати (далі - Комісія), в якій взяв участь в.о. начальника відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко.

 Комісія відбулось під головуванням начальника відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради (далі – начальник відділу) І. Савчук. Присутні розглянули такі питання: 1) стан виплати заробітної плати найманим працівникам та дотримання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати; 2) фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників. 
 Розпочинаючи Комісію, І. Савчук повідомила, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 01.06.2016 року сума заборгованості із заробітної плати по місту становила 2214,5 тис. грн., із яких 1266,7 тис. грн. заборгували своїм працівникам 5 економічно активних підприємств та 887,9 тис. грн. заборгованість підприємств-банкрутів. 
 Станом на 16.06.2016 року сума боргу економічно активних підприємств міста зменшилась і складала 979,8 тис. грн. Це відбулось внаслідок часткового погашення заборгованості у ПАТ «Електротермометрія» та у КП «Парки та сквери м. Луцька». На цих підприємствах Відділенням здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Зокрема, направлені рекомендації щодо можливих шляхів покращення стану соціально-трудових відносин. 
 Також начальник відділу І. Савчук поінформувала, що по місту було розроблено графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Відповідно до взятих на себе зобов’язань роботодавця під час примирної комісії на Луцькому підприємстві електротранспорту ліквідована заборгованість із виплати заробітної плати. 
 Того ж дня у Відділенні відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію, заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments