У Луцькій міській раді обговорили стан виплати заробітної плати на підприємствах міста

опубліковано 27 лют. 2017 р., 05:17 НСПП Волинь
 
23 лютого поточного року у Луцькій міській раді відбулась комісія з питань забезпечення своєчасності оплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати (далі - Комісія), участь у якій взяв завідувач сектора правого забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко. 
 Комісія відбулась під головуванням начальника відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради І. Савчук. 
 Присутні розглянули питання: 
 - про стан своєчасності оплати праці та виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста; 
 - про фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників; 
 - про вжиття заходів щодо забезпечення гарантованої державою мінімальної заробітної плати у суб’єктів господарювання міста, легалізації трудових відносин та оплати праці у 2017 році. 
 Розпочинаючи Комісію І. Савчук повідомила, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 01.02.2017 року сума заборгованості із виплати заробітної плати на 3-х економічно активних підприємствах міста становила 1837,3 тис. грн. У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах сума невиплаченої вчасно заробітної плати зросла майже удвічі. Це відбулось внаслідок збільшення боргу із оплати праці у Філії «Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та у ПАТ «Електротермометрія». 
 Завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко поінформував, що Відділенням взято на облік стан соціально-трудових відносин у ПАТ «Електротермометрія» та здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), роботодавцю направлено запит про причини ускладнення стану соціально-трудових відносин та можливі шляхи їх усунення. Крім того, працівники Відділення домовляються з адміністрацією підприємства про вивчення стану соціально-трудових відносин безпосередньо на підприємстві. 
 І. Савчук зазначила, що з метою забезпечення своєчасності оплати праці найманих працівників міста та відповідно до доручення Віце-Прем’єр-Міністра України П. Розенка, листа Міністерства соціальної політики України від 06.01.2017 № 318/0/2-17/28, відповідного доручення Волинської облдержадміністрації від 26.01.2017 № 533/44/2-17 було розроблено та затверджено графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати в 2017 році на підприємствах м. Луцька. Відповідно до наданої економічно активними підприємствами-боржниками інформації, до кінця 2017 року очікується повне погашення заборгованості з виплати заробітної плати. 
 Того ж дня у Відділенні відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію, заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments