У Луцькій міській раді обговорили стан виплати заробітної плати на підприємствах міста

опубліковано 30 лист. 2017 р., 04:26 НСПП Волинь
24 листопада поточного року у Луцькій міській раді відбулась комісія з питань забезпечення своєчасності оплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати (далі – Комісія), участь у якій взяв завідувач сектора правого забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко. 
 Комісія відбулась під головуванням начальника відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради І. Савчук. 
 Присутні розглянули питання: 
 - про стан своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах міста; 
 - про рівень оплати праці найманих працівників міста. 
 Розпочинаючи Комісію І. Савчук повідомила, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати станом на 01.11.2017 сума заборгованості із виплати заробітної плати на 4-х економічно активних підприємствах міста становила 8 784,6 тис. грн. У порівнянні з попереднім місяцем на економічно активних підприємствах сума невиплаченої вчасно заробітної плати зросла (7449,5 тис. грн. на 01.10.2017 року). Це відбулось внаслідок збільшення боргу із оплати праці на ДКП «Луцьктепло» та у ПАТ «Електротермометрія». 
 Завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко поінформував членів Комісії, що Відділенням здійснюється комплекс заходів на цих підприємствах з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).Зокрема, працівниками Відділення проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та рекомендації відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). 
 З метою встановлення причин існування заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста й з’ясування усіх можливих шляхів виходу з ситуації на засідання було запрошено керівників підприємств-боржників. Роботодавці надали членам комісії графіки погашення заборгованості з виплати заробітної плати, де планується повне погашення боргу до кінця поточного року.
Comments