У Луцькій міській раді підбили підсумки фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання за 9 місяців 2012 року

опубліковано 28 січ. 2013 р., 07:35 НСПП Волинь
    
24 січня 2013 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення В. Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста Луцька.
    Присутні обговорили стан виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до соціальних фондів суб’єктів господарювання за 9 місяців 2012 року. 
    Начальник управління економіки міської ради Л. Ковпак поінформувала про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста Луцька. Зокрема, повідомила, що станом на 01.01.2013 загальна сума боргу із виплати заробітної плати по місту складала 4135,3 тис. грн, із якої понад 54 % припадає на економічно активний сектор. Загальна сума боргу на 15,8 % менше, ніж на початок попереднього року. 
    Л.Ковпак зазначила, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати 5 економічно активних підприємств на 1 січня 2013 року не виплатили своїм працівникам заробітної плати. Кількість економічно активних суб’єктів господарювання, що боргують працівникам із оплати праці, протягом попереднього року зменшилась більш, ніж удвічі: на початок 2012 року їх було 11, станом на 01.01.2013 до цього переліку увійшло 5 таких підприємств міста. При цьому, за словами начальника управління економіки, сума заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам економічно активних підприємств упродовж 2012 року зросла більш, ніж на третину (на 35,8 відсотків). 
    Під час засідання також було наголошено на тому, що протягом січня місяця сума заборгованості із виплати заробітної плати скоротилась лише на Луцькому підприємстві електротранспорту. 
    Щодо рівня оплати праці Л.Ковпак зазначила, що Луцьк займає другу позицію ( 2496 грн.) в області після Нововолинська, де середня заробітна плата становить 3018 гривень. В місті значно зменшилась кількість підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. Якщо у січні 2012 року таких підприємств було 44, то в грудні налічувалося лише 9 підприємств, які нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше, ніж 1134,0 грн. Варто зазначити, що у листопаді 2012 таких підприємств було п’ять. 
    Начальник управління економіки попросила керівників підприємств із низьким рівнем середньої заробітної плати найманих працівників, які були запрошені на засідання робочої групи, пояснити причини низької заробітної плати.
Comments