У Луцькій міській раді проаналізовано стан погашення заборгованості із заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах міста

опубліковано 29 вер. 2014 р., 06:08 НСПП Волинь
             
26 вересня 2014 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста.

На засіданні були присутні члени робочої групи і комісії, також було запрошено представника ПАТ «Західінкомбанк» (як таке, що не розробило графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати). Однак, керівництво  товариства проігнорувало запрошення і не з’явилось на засідання.

На порядку денному розглянули питання: про рівень оплати праці та стан виплати заробітної плати, виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати підприємствами міста.

            З питань порядку денного з інформацією виступили: заступник міського голови Т.В. Яковлев, начальник управління економіки Л.М. Ковпак, начальник відділу праці Т.С.  Стефанюк.
            За словами заступника міського голови, ситуація в обласному центрі з питання ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати є невтішною. Незважаючи на те, що у 2014 році в місті відсутні борги з виплати заробітної плати на державних підприємствах та у бюджетній сфері, сума зарплатного боргу в економічно активному секторі економіки міста залишається суттєвою.

            Так, на 1 вересня сума заборгованості з виплати заробітної плати по місту становила 4218,2 тис.грн., із якої:

 -3262,9 тис.грн. або  77 % загальної суми це заборгованість 6-ти економічно активних підприємств міста;

 - 955,3 тис.грн. – підприємства-банкрути.

            Щодо підприємств-банкрутів, то з початку року сума зарплатного боргу зменшилась більш як на третину.
           
Борги економічно активних підприємств до початку року збільшились більш як на 1млн.грн. (1098,9 тис.грн.) за рахунок збільшення удвічі кількості підприємств-боржників. У порівнянні з попереднім місяцем сума невиплаченої заробітної плати збільшилась на 77,4 тис.грн. Число боржників збільшилось з 5-ти до 6-ти, з них: на 5-ти відділення НСПП у Волинській області здійснює комплекс заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

  Щодо рівня оплати праці, то за результатами першого півріччя ц.р. середня заробітна плата по місту склалась на рівні 2704 грн. проти 2650 грн. за відповідний період минулого року. Міський показник на 5,7 % перевищує середньообласний. За період з початку року в економічно активному секторі поступово зменшується кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати. Встановлено, що у серпні цього року заробітки не перевищували законодавчо визначеного рівня мінімальної заробітної плати у 17-ти суб’єктів господарської діяльності, на початок року їх було 25. У переліку з низьким рівнем заробітної плати перебувають, як правило, одні і ті ж підприємства. Так, із 17-ти підприємств, що мали низький рівень заробітної плати у серпні, 13-ть уже допускали таку ситуацію у цьому році. Всього з початку року у переліку з низьким рівнем середньої заробітної плати перебувало 45 суб’єктів господарювання. Підприємств комунальної власності міста у переліку не має.

 За результатами заслуханої інформації члени комісії прийняли відповідне рішення.

Comments