У Луцьку обговорили стан додержання законодавства про оплату праці

опубліковано 27 лист. 2012 р., 06:36 НСПП Волинь
        
23 листопада 2012 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста, та комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, вивчення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради.
        На засідання робочої групи були запрошені керівники підприємств, де найбільша заборгованість із заробітної плати, проте, прибули і пояснили причини проблеми лише представники Луцького підприємства електротранспорту.
        Засідання провела заступник начальника управління економіки Л.Івевакова. Вона поінформувала присутніх про загальний стан виплати заробітної плати. Зокрема, повідомила,що станом на 01.11.2012 загальна сума боргу із виплати заробітної плати по місту Луцьк складала 4,1 млн. грн., із якої понад 50% припадає на економічно активний сектор.
        Сума боргу у порівнянні з попереднім місяцем зменшилась несуттєво. Протягом листопада місяця заборгованість із виплати заробітної плати дещо скоротилась у КП «Автогосподарство Волинської обласної ради» та на Луцькому підприємстві електротранспорту. Незмінною залишилась сума боргу перед найманими працівниками у товариствах «Каскад-Продакшн» і «Каскад-Транспорт», у Мостозагоні № 60 ПАТ «Мостозагін».
        Л. Івевакова також поінформувала про рівень оплати праці на підприємствах міста. За даними статистичних спостережень, в місті продовжує зменшуватись кількість підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. У січні таких підприємств було 44, у вересні - 6, у жовтні налічується лише 4 підприємства, що нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше, ніж 1118,0 грн.
        У цей же час, за даними управління Пенсійного фонду України у м.Луцьку, яке здійснює обстеження й серед статистично малих суб’єктів господарювання, існує ряд роботодавців, які не забезпечили середньої заробітної плати навіть на рівні гарантованої державою мінімальної заробітної плати. Керівників окремих підприємств із зазначеного переліку було запрошено на засідання робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста для з’ясування причин існуючої ситуації.
        Слід зазначити, що Програмою соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік передбачено досягнути середнього рівня заробітної плати в розмірі не нижчому 2395 грн. та зменшити кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати. За даними статистичних спостережень фактична середня заробітна плата штатних працівників економічно активних підприємств міста за січень-вересень місяців цього року становить 2496,0 грн.
Представники підприємств з низькою заробітною платою спільно з членами робочої групи та комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, вивчення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати обговорили шляхи вирішення проблеми.
        За результатами роботи засідання у відділенні НСПП у Волинській області проведено робочу нараду. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, де найбільша заборгованість із виплати заробітної плати, а також тих, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату, з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments