У міській раді обговорили стан виплати заробітної плати на підприємствах міста Луцька

опубліковано 25 черв. 2012 р., 04:56 НСПП Волинь
  
 
20 червня 2012 року відбулось засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради. Засідання провів заступник міського голови В.Байцим. Участь в засіданні комісії взяв завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Веремійчик.
    На засідання були запрошені керівники економічно активних підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати та сплати внесків до Пенсійного фонду, керівники окремих підприємств, які у червні задекларували рівень середньої заробітної плати штатних працівників нижче розміру мінімальної заробітної плати у державі, а саме: нижче 1094 грн.
    За даними моніторингу стану виплати заробітної плати 7 підприємств економічно активного сектору міста станом на 1 червня 2012 року не виплатили своїм працівникам 1 867,0 тис. грн заробітної плати. Порівняно з травнем, зарплатний борг такої ж кількості економічно активних підприємств становив 1907,5 тис. грн. Ліквідували борг перед найманими працівниками у ПАТ «Свемон-Волинь», вийшовши із переліку підприємств-боржників станом на 01.06.2012 р. Протягом червня місяця сума заборгованості із виплати заробітної плати скоротилась лише на приватному підприємстві «ЕНЕРГО- СВІТ». Незмінною залишається сума боргу на комунальних підприємствах «Луцьке підприємство електротранспорту» та ЖКП № 5.
     За даними статистичних спостережень в місті значно зменшилась кількість підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату у розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. У квітні таких підприємств було 23, в травні налічується 12 підприємств, що нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше, ніж 1094 грн. Програмою соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік передбачено досягнути середнього рівня заробітної плати в розмірі не нижчому 2395 грн та зменшити кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати.
    Досягли підвищення рівня середньої заробітної плати і вийшли із вищезазначеного переліку 14 підприємств. Водночас, у травні місяці перелік підприємств із низьким рівнем оплати праці поповнився 2-ма підприємствами: ПП «ГЦНТП» і ТзОВ «Аветра» та знову з'явилось у даному переліку ПП «Пелікан-Люкс».
     За результатами роботи комісії, у відділенні НСПП проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів. Начальник відділення дав працівникам завдання моніторити ситуацію на підприємствах з низьким рівнем заробітної плати. Адже такі підприємства відносяться до групи ризику, де можливі порушення трудового законодавства щодо дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, нелегальна зайнятість та нелегальна виплата заробітної плати.
Comments