Відділення НСПП у Волинській області спільно з владою Луцька вживають всі можливі заходи з метою дотримання законодавства про оплату праці

опубліковано 1 жовт. 2013 р., 07:10 НСПП Волинь
  
 
26 вересня 2013 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради. Засідання провела начальник управління економіки міської ради Л.Ковпак.
    На комісію було запрошено керівників економічно активних підприємств міста, підприємств-боржників та керівників підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. 
Присутні обговорили питання про стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах м.Луцька. 
    На початку роботи начальник управління економіки міської ради Л.Ковпак поінформувала про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста Луцька. За її словами, станом на 01.09.2013 сума заборгованості із заробітної плати по місту становила 2811,6 тис. грн, із яких: 1009,3 тис. грн – заборгованість 4-х економічно активних підприємств міста; 1603,7 тис. грн – заборгованість підприємств-банкрутів; 198,6 тис. грн заборгували своїм працівникам підприємства, що призупинили свою діяльність. 
    Л. Ковпак зауважила, що у порівнянні з попереднім місяцем сума заборгованості з виплати заробітної плати економічно активних підприємств міста дещо зменшилась. Однак, їх перелік поповнило ще одне підприємство. Незмінною залишилась, в порівнянні з попереднім місяцем, сума заборгованості з виплати заробітної плати працівникам 2-х підприємств, що призупинили свою діяльність. 
    Також члени комісії заслухали інформацію про рівень оплати праці на підприємствах міста. 
    За даними моніторингу рівня середньої заробітної плати найманих працівників міста встановлено, що у серпні 2013 року 6 суб’єктів господарювання нарахували своїм працівникам заробітну плату в розмірі, середній рівень якої менше ніж 1147,0 грн. У порівнянні з попереднім місяцем кількість таких підприємств залишилась незмінною, з початком року - зменшилась удвічі: в січні нараховувалось 13 таких підприємств. Крім того, ще у 10-ти підприємств міста при штатній чисельності більше 100 осіб середня заробітна плата у серпні склалась менше 1500 грн. 
    Л. Ковпак зазначила, що суб’єкти господарювання, які не забезпечили належного рівня оплати праці своїх працівників, за період з початку року вже неодноразово допускали таку ситуацію та, як наслідок, до них вживались усі можливі заходи впливу. Зокрема, керівники усіх цих підприємств запрошувались на засідання робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста з метою з’ясування причин існуючої ситуації та шляхів виходу з неї. Керівників окремих підприємств було запрошено на співбесіду до заступника міського голови Т.В. Яковлева. У вересні місяці керівникам усіх вищезазначених підприємств було направлено листи за підписом міського голови щодо вжиття необхідних заходів для забезпечення належного рівня оплати праці. 
    ього ж дня у відділенні НСПП проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів. Начальник відділення дав працівникам завдання моніторити ситуацію на підприємствах з низьким рівнем заробітної плати. Адже такі підприємства відносяться до групи ризику, де можливі порушення трудового законодавства щодо дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, нелегальна зайнятість та нелегальна виплата заробітної плати.
Comments