Взаємодія відділення НСПП у Волинській області з Луцькою міською радою

опубліковано 22 груд. 2011 р., 05:50 Сергій Свінцицький   [ оновлено 16 лют. 2012 р., 01:10 користувачем НСПП Волинь ]
    
31 жовтня 2011 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради, членом якої є. Засідання провів заступник міського голови В.Байцим.
    На комісію було запрошено керівників чотирьох економічно активних підприємств міста, керівників підприємств-боржників та представників суб’єктів господарювання, які надають у місті послуги з перевезення пасажирів на маршрутах загального користування.
    Присутні розглянули питання, що стосувались виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до соціальних фондів, рівня оплати праці на підприємствах міста, а також виплати фактичного рівня середньої заробітної плати найманих працівників та шляхи його підвищення, виконання договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом, укладених із виконкомом Луцької міської ради, в частині оплати праці водіїв автотранспортних засобів.
     На початку засідання заступник міського голови поінформував присутніх про загальний стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах міста. З його слів, у другому півріччі в Луцьку намітилась тенденція до зменшення боргу з виплати заробітної плати. За даними моніторингу виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах встановлено, що впродовж жовтня сума невиплаченої заробітної плати зменшилась більш, як на 40%. Зокрема, завдяки проведеним заходам відділенням НСПП в області (далі - Відділення) та Луцької міської ради, суттєво зменшилась заборгованість із заробітної плати на ВАТ «Свемон-Волинь», яке знаходиться на обліку у Відділенні. Також більш як четверть заборгованої заробітної плати виплачено на Луцькому підприємстві електротранспорту, на якому зареєстрований колективний трудовий спір. Удвічі зменшилась заборгованість на підприємстві Торговий дім «Луцьккондитер» та у дочірньому підприємстві «Мостозагін № 60» відкритого акціонерного товариства «Мостобуд». Всього економічно активними підприємствами станом на 28 жовтня не було виплачено 2011 тис. грн заробітної плати.
    Члени комісії також обговорили і питання щодо виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до соціальних фондів. З цього приводу були запрошені керівники 4 економічно активних підприємств міста, які мають борги з виплати заробітної плати, та керівник акціонерного товариства «Луцьке авіапідприємство», яке рахується в числі неактивних підприємств-боржників, і сума заборгованості на якому становить більш, як 40% загального боргу неактивних підприємств. Комісія рекомендувала керівникам цих підприємств вжити заходи щодо повного погашення боргу з виплати заробітної плати.
     Друге питання, яке стояло на порядку денному, стосувалося виплати фактичного рівня середньої заробітної плати найманих працівників та шляхи його підвищення, виконання договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом, укладених із виконкомом Луцької міської ради, в частині оплати праці водіїв автотранспортних засобів.
      Як поінформував В. Байцим, умовами договору з надання послуг, укладеного суб’єктами господарювання із виконкомом Луцької міської ради, передбачено, що перевізник забезпечує середній рівень заробітної плати водіїв відповідно до чинного законодавства, але не нижче, ніж 120% від рівня мінімальної заробітної плати: з 1 квітня це становило 1152 грн, з 1 жовтня становить 1182 грн, а з 1 грудня має становити 1205 грн.
      Члени комісії заслухали запрошених представників суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів. Деякі з них озвучили певні проблеми, які, на їх думку, існують в цьому напрямку. Зокрема, це здорожчання паливо-мастильних матеріалів, курсування приміського транспорту, зношеність рухомого складу автобусів, а все це впливає на рентабельність тарифу. Проте, В. Байцим наголосив, що перевізники повинні відстоювати свої права у законному порядку, виконуючи при цьому умови договорів, які укладені між перевізниками та міською радою.
        Відтак, комісія запропонувала представникам суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів, у термін до 10 листопада подати в управління економіки інформацію про дотримання умов договору в частині оплати праці водіїв в розмірі не нижчому, ніж 120% від рівня мінімальної заробітної плати.
       За результатами роботи комісії, у Відділенні проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.