Взаємодія відділення НСПП у Волинській області з органами місцевого самоврядування у питанні дотримання законодавства про оплату праці

опубліковано 22 трав. 2013 р., 04:56 НСПП Волинь
21 травня 2013 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення В. Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста Луцька. 
    На комісію було запрошено керівників економічно активних підприємств міста, підприємств-боржників та керівників підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. 
    Присутні розглянули питання про стан виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до соціальних фондів; фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників та шляхи його підвищення. 
    Заступник міського голови Т.Яковлев поінформував про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста. Станом на 01.05.2013 ця сума по місту становила 3411,5 тис. грн, із яких: 2202,9 тис. грн – заборгованість 6-ти економічно активних підприємств міста; 958,3 тис. грн – заборгованість підприємства-банкруту; 250,3 тис. грн заборгували своїм працівникам 3 підприємства, що призупинили свою діяльність. 
    У порівнянні з попереднім місяцем сума заборгованості з виплати заробітної плати економічно активних підприємств міста суттєво не змінилась. Перелік економічно активних суб’єктів господарювання, що мають заборгованість із виплати заробітної плати, поповнився ще одним підприємством. Незмінною залишилась, в порівнянні з попереднім місяцем, сума заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємства-банкруту та трьох підприємств, що призупинили свою діяльність. 
    Заступник міського голови торкнувся питання оплати праці та підвищення її рівня. За перший квартал 2013 року рівень середньої заробітної плати штатних працівників облікового складу становив 2537,0 грн, що на 10,2 відсотка вище, ніж за відповідний період минулого року. Рівень середньої заробітної плати по місту на 7 відсотків перевищує середьообласний показник. 
    За даними проведеного моніторингу рівня середньої заробітної плати найманих працівників міста встановлено, що у квітні 2013 року 16 суб’єктів господарювання нарахували своїм працівникам заробітну плату в розмірі, середній рівень якої менше ніж 1147,0 грн. 15 підприємств, які у березні місяці нарахували своїм працівникам заробітну плату нижче гарантованого державою розміру мінімальної заробітної плати, підвищили рівень середньої заробітної плати, та, як наслідок, вийшли із цього переліку. 
    В цей же час, ще 3 суб’єкти господарювання у квітні не змогли забезпечити належний рівень оплати праці та з’явилися у ньому. Крім того, ще у 17-ти підприємств міста при штатній чисельності більше 100 осіб середня заробітна плата у квітні склалась менше 1500,0 грн. 
    Керівників окремих із вищезазначених підприємств було запрошено до участі у засіданні робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста для з’ясування причин та шляхів виходу із ситуації, що склалась. За результатами роботи комісії, у відділенні НСПП проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments