Волинське обласне об'єднання організацій роботодавців


Зміцнення соціального діалогу на Волині

опубліковано 18 лип. 2019 р., 00:39 НСПП Волинь

 06 червня 2017 року за сприяння відділення НСПП у Волинській області відбулась зустріч з представниками сторін соціального діалогу на територіальному рівні з метою обговорення питань розвитку соціального діалогу. Участь в зустрічі взяли: від сторони роботодавців – виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців – Сохацький А.Л.; від сторони профспілок – завідуючий відділом соціально-економічного захисту, організаційної роботи апарату Федерації профспілок області Лупашко В.І.; від сторони місцевої влади – начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради Савчук І.М. 
Під час зустрічі сторони обговорили основні напрямки подальшої співпраці. 
Начальник Відділення Демидюк В. акцентував увагу на важливості активізації роботи територіальних тристоронніх соціально-економічних рад у районах та містах області з метою вирішення соціально-економічних проблем, відстоювання і захисту прав та інтересів найманих працівників і роботодавців. 
Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців – Сохацький А. зазначив, що ведення соціального діалогу – це одна із засад соціальної стабільності та злагоди в суспільстві – найбільш ефективний шлях до своєчасного та цивілізованого вирішення нагальних потреб. Він наголосив, що сторони соціального діалогу повинні спрямовувати свою діяльність на підвищення ефективності роботи створених на обласному, міських і районних рівнях територіальних тристоронніх соціально-економічних рад та активно сприяти розвитку такого діалогу на рівні територіальних громад, які нині активно формуються. 
Завідуючий відділом соціально-економічного захисту, організаційної роботи апарату Федерації профспілок області Лупашко В. зазначив, що соціальний діалог є ефективним інструментом узгодження суперечливих інтересів його учасників, крім того, дає можливість конструктивної взаємодії з метою досягнення спільних суспільно значущих цілей. Також запевнив присутніх на зустрічі про повне сприяння зі сторони профспілок у роботі щодо активізації діяльності територіальної соціально-економічної ради на рівні міста. 
Начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради Савчук І.М. зазначила, що відповідно до розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 10.05.2017 № 232, з метою подальшого розвитку соціального партнерства та дотримання процедур ведення соціального діалогу з питань формування й реалізації державної соціально-економічної політики, міським головам рекомендовано, в тому числі, увести до складу колегій районних державних адміністрацій, виконкомів міських рад голів координаційних рад профспілок та керівників міських і районних організацій роботодавців. Представниця міської ради наголосила на готовності влади сприяти зміцненню соціальному діалогу ні рівні міста. 
За результатами зустрічі, сторони домовились переглянути склад тристоронньої соціально-економічної ради на рівні міста та затвердити зміни у складі своїх представників.

Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців повторно визнано репрезентативним

опубліковано 18 лип. 2019 р., 00:38 НСПП Волинь

 Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні», Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців (далі - Порядок), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП) від 21.07.2011 року № 73, Рішенням відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області було підтверджено репрезентативність Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців на територіальному рівні. 
 23 вересня 2016 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк в урочистій обстановці вручив виконавчому директору Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А. Сохацькому. Свідоцтво № 001-16/03-Т про підтвердження репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу. 
 Після вручення Свідоцтва були обговорені питання подальшої взаємодії Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців з відділенням НСПП у питаннях врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та забезпечення соціальної стабільності в трудових колективах області.

Першим на Волині оцінку (підтвердження) репрезентативності отримало Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців

опубліковано 22 груд. 2011 р., 05:42 Сергій Свінцицький   [ оновлено 18 лип. 2019 р., 00:37 користувачем НСПП Волинь ]

04 серпня 2011 року до відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області надійшли документи з Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців для надання оцінки відповідності критеріям репрезентативності відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні», Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців (далі - Порядок), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП) від 21.07.2011 року № 73).          
 Для вивчення та проведення оцінювання вищезазначені документи були передані на розгляд Комісії відділення НСПП у Волинській області (далі - Комісія), затвердженої наказом відділення від 08.08.2011 року № 46 та погодженої Головою НСПП. Комісія встановила, що перелік та оформлення документів відповідає підпунктам 2.1.3, 2.1.4 Порядку.
 Відповідно до Порядку 08 серпня 2011 року відділення НСПП в області надіслало лист Головному управлінню статистики у Волинській області щодо надання статистичної інформації про чисельність зайнятого населення у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.
 В результаті проведеного аналізу та згідно з інформацією, отриманою від Головного управління статистики у Волинській області, Комісія дійшла висновку, що на підприємствах – членах відповідних організацій роботодавців, їх об’єднань, що входять до складу Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців, працює більше п’яти відсотків зайнятого населення Волинської області.
 За результатами проведеної роботи Комісією був підготовлений та поданий на розгляд  начальнику відділення НСПП у Волинській області висновок про відповідність критеріям репрезентативності Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців на територіальному рівні. Враховуючи висновок Комісії начальника відділення НСПП у Волинській області прийняв рішення від 23 серпня 2011 року № 01/08 про підтвердження репрезентативності на територіальному рівні Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу, оскільки відповідає критеріям, визначених пунктом 3 статті 6 Закону України  «Про соціальний діалог в Україні».
 Цього ж дня було видане відповідне Свідоцтво №1, яке начальника відділення НСПП у Волинській області О. Клімович урочисто вручив заступнику виконавчого директора Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Н. Денисівній. 

1-3 of 3