Волинська облдержадміністрація


На Волині переобрали голову територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік

опубліковано 26 січ. 2018 р., 04:32 НСПП Волинь

 
23 січня цього року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулось у Луцькому міському центрі зайнятості. 
 Начальник Відділення є членом територіальної тристоронньої соціально-економічної ради (за згодою), що дає можливість тісної співпраці з профспілками, роботодавцями і органами влади для ефективного сприяння стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Волині. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Дотримання законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати в області; 2. Про рівень пенсійного забезпечення в області та дотримання прав застрахованих осіб; 
 3. Надання послуг обласною службою зайнятості військовослужбовцям, в тому числі учасникам АТО; 4. Про передачу повноважень голови територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік. 
 На засіданні головував В. Гунчик, голова Волинської обласної державної адміністрації. Він зазначив, що питання зайнятості, оплати праці та виплати пенсій – це три взаємопов’язані теми, які є основою соціально-економічного розвитку краю. 
 Під час розгляду питання дотримання законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати на Волині заступник начальника Головного управління ДФС в області Б. Шинкарук поінформував, що у 2017 році зосередилися на роз’яснювальній роботі, щомісячному аналізі рівня заробітної плати, фінансово-господарській діяльності платників, які нараховують зарплату менше встановленого мінімуму. З 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати встановлений на рівні 3 200 грн. Тож на Волині на початку минулого року нарахували майже 5,5 тис. випадків порушення законодавства. Нині ж, за рахунок проведення спільних комісій, ця цифра становить лише 1 350. Як результат – до бюджету додатково сплачено 11,1 млн грн податку на доходи від фізичних осіб та 13,6 млн грн – єдиного соціального внеску. Найвищий відсоток платників, які нараховують середню зарплату, нижче законодавчо встановленого мінімуму до загальної кількості платників у містах Луцьку (25%), Ковелі (23 %), Турійському (21%), Ковельському (21 %) та Луцькому районах (21%). Найкращі показники у Рожищенському (5%), Горохівському (8%), Камінь-Каширському (7%) і Ратнівському (9%) районах. 
 Натомість, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Волинській області Н. Киричук розповіла про роз’яснювальну роботу, що проводили на теренах краю у 2017 році. Зокрема, внаслідок проведення 199 відвідувань у 129 суб’єктах господарювання укладено договори із 399 працівниками. 
 Окрім того, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області О. Трибощук акцентував увагу присутніх дотриманні прав застрахованих осіб краю. 
 Про надання послуг обласної служби центру зайнятості військовослужбовцям, в тому числі учасникам АТО, розповів директор обласного центру зайнятості Р. Романюк. Так, за його словами, з 2015 по 2017 роки до центрів зайнятості області звернулося більше 3,5 тис. осіб, з яких працевлаштовано 927. Разом із тим, виплачено 161 одноразову виплату на відкриття підприємницької діяльності. Її сума в середньому становить 34 257 тис. грн. Нині ж, станом на 01.01.2018 на обліку в центрах зайнятості області знаходяться 369 осіб із числа військовослужбовців та учасників АТО. В той же час, Р. Романюк відзначив зменшення кількості звернень даної категорії осіб у 2017 році. 
 
Насамкінець відкритим голосуванням головою територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік обрали В. Цибульського, голову правління Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців. Він подякував за довіру та зазначив, що в сучасних умовах питання забезпечення соціальної злагоди набуває першорядного значення, а його вирішення неможливе без ефективного та всебічного захисту інтересів усіх учасників трудових відносин. Соціальний діалог є одним з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, запобігання соціальним конфліктам. 
 Члени Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглянули всі питання порядку денного й прийняли відповідні рішення. 
 Цього ж дня у Відділенні відбулася нарада, на якій обговорено результати засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з метою вжиття заходів спільно із соціальними партнерами для поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах області.

На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 31 жовт. 2017 р., 07:10 НСПП Волинь

 
 30 жовтня 2017 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації.
 Засідання провела директор департаменту соціального захисту Волинської обласної державної адміністрації населення О. Гобод.
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 жовтня 2017 року; 2. Про заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах м. Луцька. Вжиті заходи щодо зменшення боргу; 3. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області; 4. Про проведену роботу та вжиття заходів в частині дотримання законодавства з дотриманням мінімальних гарантій в оплаті праці.
 Директор департаменту соціального захисту населення О. Гобод поінформувала, що за статистичними даними станом на 01.10.2017 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області в порівняні до попереднього місяця зросла на 7421,1тис. і становила 27586,7 тис. гривень. У структурі загального боргу 24939,7 тис.грн. або 90,0 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах, загальна їх кількість в області – 29. Найбільше таких підприємств в м. Луцьку – 6, м. Нововолинську – 5, м. Ковелі - 3 Іваничівському районі – 4.
 Значна сума заборгованості із заробітної плати (19710,0 тис. грн., або 79,0 відсотків економічно активних підприємств) припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно-правові форми). Серед найбільших боржників є підприємства вугільної галузі: ВП Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», ВП шахта Бужанська ДП «Волиньвугілля». Під час дискусії начальник Відділення проінформував учасників комісії, що на цих підприємствах проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також В.Демидюк повідомив, що й надалі відділення сприятиме поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях області.
 По закінченню роботи тимчасової комісії О.Гобод повідомила, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України В.Гройсмана від 28.08.2017 № 31971/5/1-17, з метою вжиття невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам направлено листи головам райдержадміністрацій, міським головам щодо активізації роботи на місцях.
 Того ж дня у відділенні НСПП в області було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Спільна робота відділення НСПП у Волинській області та органів виконавчої влади області у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту)

опубліковано 27 бер. 2017 р., 06:57 НСПП Волинь

 
 23 березня 2017 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації (далі – Комісія). Засідання провела заступник голови облдержадміністрації С. Мишковець.
 За ініціативи Відділення на комісію було винесено питання «Про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Вжиття заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам». 
 Також на порядку денному розглянули питання: «Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 березня 2017 року»; «Про проведену роботу з питань погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Мишковець поінформувала, що за статистичними даними станом на 01.03.2017 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 6720,7 тис. гривень, в порівняні до попереднього місяця вона зменшилась і становила 4865,3 тис. гривень. У структурі загального боргу 4566,0 тис. грн. або 67,9 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно правові форми) та становила 4371,3 тис. грн. або 95,7 відсотка економічно активних підприємств. 
 С. Мишковець поінформувала членів Комісії, що протягом 2017 року проведено 18 засідань Комісій на рівні області, районів та міст обласного значення, під час яких заслухано пояснення 14 керівників підприємств-боржників. 
 Начальник Відділення В. Демидюк виступив з питання про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Він поінформував присутніх, що 16 лютого 2017 року Національною службою посередництва і примирення (далі – НСПП) зареєстрований колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» та адміністрацією ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» (реєстраційний номер 019-17/03-В). Зареєстровано одну вимогу найманих працівників: 
 Погасити заборгованість із заробітної плати за липень 2016 року – по січень 2017 року. 
 10 березня поточного року за сприяння відділення НСПП у Волинській області відбулось перше засідання примирної комісії з вирішення даного колективного трудового спору (конфлікту). Крім сторін колективного трудового спору, участь в примирних процедурах в якості експертів взяли представники органів виконавчої влади. 
 Під час засідання примирної комісії директором комбінату було проінформовано, що соціальна напруга у колективі спричинена існуючою заборгованістю із заробітної плати, яка виникла через неналежне проведення розрахунків з боку Державного агентства резерву України за послуги зберігання державного резерву зерна. 
 За домовленістю членів примирної комісії 20.03.2017 року до відділення НСПП у Волинській області звернувся директор ДП «Луцький КХП №2» за сприянням у вирішенні проблеми заборгованості із виплати заробітної плати. 
 З метою сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) Відділення НСПП у Волинській області звернулось до НСПП для направлення листів: 
 - до Державного агентства резерву України для прискорення погашення заборгованості перед ДП «Луцький КХП №2» за послуги зберігання державного резерву зерна; 
 - до Міністерства аграрної політики та продовольства України з приводу вивчення можливості реструктуризації кредиторської заборгованості та приєднання комбінату до ПАТ «Аграрний фонд». 
 За результатами роботи тимчасової комісії членами комісії, з метою сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» було прийнято рішення про направлення протоколу до тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Міністерстві соціальної політики України. 

Відділенням НСПП у Волинській області підведено підсумки роботи за 2016 рік

опубліковано 28 груд. 2016 р., 01:32 НСПП Волинь

 
23 грудня 2016 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 
 Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 грудня 2016 року; 2. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області; 3. Про підсумки роботи відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за 2016 рік. 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук поінформував, що за статистичними даними станом на 01.12.2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області в порівняні до попереднього місяця зросла на 971,1 тис. і становила 13490,7 тис. гривень. У структурі загального боргу 11454,4 тис.грн. або 85 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати (9584,8 тис. грн., або 83,6 відсотків економічно активних підприємств) припадає на підприємства вугільної галузі, а саме на ДП «Волиньвугілля». Начальник Відділення В.Демидюк проінформував учасників комісії, що на підприємствах вугільної галузі проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 З третього питання порядку денного виступив начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк. Він поінформував присутніх про результати роботи відділення за 2016 рік. В. Демидюк зазначив, що протягом року відділенням здійснювався комплекс заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та зняття соціальної напруги в колективах 34 підприємств, установ та організацій області, де зайняті 8902 працівники. Майже 98% чинників дестабілізації – заборгованість із заробітної плати. В результаті задіяних заходів 32 чинники дестабілізації врегульовано. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше 34,9 млн грн. 
 У 2016 році Відділення сприяло вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів): один з них знято з реєстрації, як вирішений (на Луцькому підприємстві електротранспорту), 4 – знаходяться в стадії вирішення. Крім того, в реєстрації одного колективного трудового спору (конфлікту) було відмовлено, у зв’язку з тим, що висунуті вимоги не були предметом спору. Загалом, за звітний період за сприяння відділення вирішено сім вимог найманих працівників, проведено шість примирних процедур та одинадцять узгоджувальних зустрічей. 
 Під час свого виступу В. Демидюк відмітив, що 2016 рік був дуже напруженим, спостерігалось збільшення рівня конфліктності, зростання соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій області. В області відбулось 14 акцій соціального протесту, в яких взяли участь 1360 осіб. Основною вимогою найманих працівників було погашення заборгованості із заробітної плати та її підвищення. Найбільше до акцій протесту вдавались наймані працівники професійно-технічної освіти та вугільної галузі шляхом перекриття доріг державного значення, пікетування, й навіть голодування. 
 Також начальник відділення НСПП у Волинській області повідомив, що у 2016 році, у зв’язку з закінченням 5 річного терміну дії Свідоцтва про визнання суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців репрезентативними, повторне підтвердження репрезентативності пройшли: Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців; Федерація профспілок області, обласні профспілки працівників державних установ, працівників культури та соціальної сфери. 
 На закінчення виступу В.Демидюк подякував всім за увагу та наголосив, що відділення НСПП у Волинській області й надалі сприятиме поліпшенню стану соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях області. 

Питання погашення заборгованості із заробітної плати – одне з ключових завдань органів влади Волинської області

опубліковано 31 жовт. 2016 р., 05:23 НСПП Волинь

 25 жовтня 2016 року завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення НСПП) Ю.Сиротенко взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 

 Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук. На порядку денному розглянули такі питання: 1. Про дотримання законодавства з питань оплати праці та наслідки проведення перевірок підприємств, установ та організацій протягом січня-вересня 2016 року (інформувало - управління Держпраці у Волинській області). 2. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області станом на 1 жовтня 2016 року (інформував - департамент соціального захисту населення облдержадміністрації). 3. Про проведену роботу в області протягом 2016 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області (інформувала – Державна фіксальна служба та головне управління Пенсійного фонду України області). 
 Головуючий комісії С.Кошарук поінформував, що за статистичними даними станом на 1 жовтня 2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області зросла на 3421,6 тис. грн. і становила 15998,8 тис. гривень. Збільшення заборгованості відбулося за рахунок заборгованості на підприємствах вугільної галузі. 
 У структурі загального боргу 13403,4 тис. грн. (83,8 відсотка) становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на підприємства державної форми власності, а саме на ДП «Волиньвугілля» та підпорядковані відокремлені підрозділи, яка становила 12301,9 тис. грн., або 76,9 відсоток економічно активних підприємств. 
 Ю. Сиротенко повідомив, що Відділення НСПП тримає на особливому контролі стан соціально-трудових відносин у колективах, що входять до Державного підприємства «Волиньвугілля». 
 Заступник голови Волинської облдержадміністрації також зазначив, що за оперативними даними станом на 21 жовтня 2016 року відбулось зменшення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області, так загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати становила – 11923,2 тис. гривень: 
- економічно активних підприємств – 9327,8 тис. гривень. 
- державних підприємств – 9134,3 тис. гривень. 
- комунальних підприємств – 43,6 тис. гривень. 
 По закінченні роботи тимчасової комісії С.Кощарук повідомив, що на виконання листа Міністерства соціальної політики України та протокольного рішення Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, обласною державною адміністрацією 26 лютого 2016 року буде направлено лист головам райдержадміністрацій та міським (міст обласного значення) головам щодо забезпечення складання графіків повного погашення у 2016 році заборгованості із заробітної плати для кожного підприємства та вжиття заходів щодо їх дотримання. 
 Того ж дня у відділенні НСПП було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 30 бер. 2016 р., 00:26 НСПП Волинь

 
 25 березня 2016 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 

 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 березня 2016 року; 2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску та платежів до Пенсійного фонду України в області ; 3. Про проведену роботу в області протягом 2016 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області. 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук повідомив, що за статистичними даними станом на 1 березня 2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 23661,3 тис.гривень. 
 У структурі загального боргу 21236,7 тис.грн. або 89,8 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на підприємства державної форми власності, а саме на ДП «Волиньвугілля» та підпорядковані відокремлені підрозділи, яка становила 14204,0 тис. грн., або 66,9 відсотка економічно активних підприємств. 
 На ДП «Волинський облавтодор» та його філіях області борг перед працівниками станом на 1 березня 2016 року становив 2681,4 тис. грн., або 12,6 відсотка економічно активних підприємств. 
 Відділенням здійснюється комплекс заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та зняття соціальної напруги в колективах цих державних підприємств. 
 Заборгованість на комунальних підприємствах становила 3729,4 тис.грн. або 17,6 відсотка економічно активних підприємств; підприємствах-банкрутах – 2325,3 тис.грн. або 9,8 відсотка в загальній сумі; економічно неактивних підприємствах області – 99,3 тис.грн., або 0,4 відсотка в загальній сумі. 
 С. Кошарук відмітив, що за оперативними даними станом на 18 березня 2016 року повністю погашено заборгованість із заробітної плати на Луцькому підприємстві електротранспорту, на якому розпорядженням НСПП від 15.12.2015 року № 298-р зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт). 
 По закінченні роботи тимчасової комісії було прийнято відповідні рішення, зокрема, заступник голови облдержадміністрації наголосив, що необхідно забезпечити складання графіків повного погашення у 2016 році заборгованості із заробітної плати для кожного підприємства та вживати заходів щодо їх дотримання. 
 Того ж дня у Відділенні було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з інформацією, що розглядалась на засіданні тимчасової комісії. Працівники Відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, де через заборгованість із заробітної плати залишаються напруженими соціально-трудові відносини.

На Волині сторони соціального діалогу підписали територіальну Угоду

опубліковано 17 бер. 2016 р., 01:24 НСПП Волинь

 
 14 березня у Волинській обласній державній адміністрації відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, участь у якому взяв начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк, оскільки відповідно до Розпорядження голови облдержадміністрації від 25.08.2015 року № 362 є членом ради (за згодою). Членство у тристоронній соціально-економічній раді сприяє тіснішій співпраці Відділення з профспілками, роботодавцями і органами влади у питаннях стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Волині.
 Засідання провела співголова територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, голова Федерації профспілок області І. Дубинка – Філософ. Від облдержадміністрації був присутній заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук.
 Розглянули питання: про обрання голови територіальної тристоронньої соціально-економічної ради; про розгляд проекту територіальної угоди між Волинською облдержадміністрацією, обласним об’єднанням роботодавців та Федерацією профспілок області на 2016-2018 роки; про план роботи територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2016 рік; про стан надання послуг обласною службою зайнятості демобілізованим військовослужбовцям, в тому числі, учасникам АТО.
 Голова Федерації профспілок області під час своєї доповіді наголосила, що в сучасних умовах питання забезпечення соціальної злагоди набуває першорядного значення, а його вирішення неможливе без ефективного та всебічного захисту інтересів усіх учасників трудових відносин. Соціальний діалог є одним з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, запобігання соціальним конфліктам.
 Відкритим голосуванням головою територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2016 рік обрали В. Гунчика, голову Волинської облдержадміністрації.
 З питання «Про розгляд проекту територіальної угоди між Волинською облдержадміністрацією, обласним об’єднанням роботодавців та Федерацією профспілок області на 2016-2018 роки» виступив кожен із співголів тристоронньої соціально-економічної ради. Проект Територіальної Угоди містить конкретні зобов’язання кожної Сторони у сфері соціально-трудових відносин, зокрема, колективно-договірного регулювання в системі оплати праці, продуктивної зайнятості, охорони праці. Територіальна Угода передбачає співпрацю місцевих органів виконавчої влади, організацій роботодавців з профспілковими організаціями в налагодженні дієвого контролю за дотриманням трудового законодавства, встановлює спільні зобов’язання сторін у ліквідації в області такого явища, як заборгованість із заробітної плати, передбачає заходи соціального захисту населення, зокрема, ветеранів праці, ветеранів і учасників АТО, не забуті і питання молодіжної політики, гендерної рівності.
 Заслухавши інформацію співголів було підписано територіальну Угоду між Волинською облдержадміністрацією, обласним об’єднанням роботодавців та Федерацією профспілок області на 2016-2018 роки.
 Заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук зауважив, що реалізація цієї Угоди дасть змогу на обласному рівні забезпечити регулювання виробничих та трудових відносин, консолідувати зусилля соціальних партнерів щодо вирішення найгостріших соціально-економічних питань.
 Члени Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглянули всі питання порядку денного. Зокрема, затвердили План роботи на 2016 рік та проаналізували стан надання послуг обласною службою зайнятості демобілізованим військовослужбовцям, в тому числі, учасникам АТО.
 Цього ж дня у Відділенні відбулася нарада, на якій обговорено результати засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з метою вжиття заходів спільно із соціальними партнерами для поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах області.

Питання виплати заборгованості із заробітної плати – одне з ключових завдань влади

опубліковано 22 груд. 2015 р., 04:17 НСПП Волинь

 10 грудня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук. 

 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 листопада 2015 року; 2. Стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах вугільної галузі у Волинській області; 3. Дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення в області; 4. Про проведену роботу в області протягом січня-листопада 2015 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області. 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук поінформував, що, за статистичними даними, станом на 1 грудня 2015 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області в порівнянні до попереднього місяця цього року збільшилася на 8669,5 тис. грн. і становила 30640,8 тис.гривень. 
 У структурі загального боргу 28355,5 тис.грн. або 92,5 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Збільшився борг на підприємстві комунальної форми власності, а саме на Луцькому підприємстві електротранспорті, де сума боргу станом на 1 грудня цього року збільшилась до попереднього місяця на 484,2 тис. грн. і становила 2321,5 тис. грн., але разом з тим, зменшено борг на 1587,7 тис.грн., на ДКП «Луцьктепло» - становить1602,5 тис.гривень. 
 Збільшилась заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності на 2242,4 тис.грн. і становила 7426,4 тис. гривень. 
 На ДП «Волинський облавтодор» та підпорядкованих філіях області борг перед працівниками збільшено до 2210,5 тис.грн. проти 2013,1 тис.гривень. 
 Заборгованість на підприємствах-банкрутах складала – 2156,3 тис. гривень. 
 За оперативними даними, станом на 4 грудня 2015 року заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками економічно активних підприємств складала 25918,6 тис. гривень. 
 Серед запрошених на засіданні тимчасової комісії був генеральний директор ДП «Волиньвугілля» Ф. Богдан, який прозвітував про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах вугільної галузі у Волинській області. Він зазначив, що сума заборгованості по заробітній платі складає 20834,4 тис.гривень. 
 Стан соціально-трудових відносин Державних підприємств «Волиньвугілля» та «Волинський облавтодор» знаходиться на контролі у Відділенні. Здійснюється комплекс заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) та зняття соціальної напруги в колективах цих підприємств. 
 Начальник Відділення В.Демидюк поінформував присутніх про стан соціально-трудових відносин на Луцькому підприємстві електротранспорту. Він повідомив, що Розпорядженням НСПП від 07.12.2015 року № 290-р призупинено реєстрацію колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Служби перевезень Луцького підприємства електротранспорту та Луцьким підприємством електротранспорту на час перевірки повноважень уповноваженого представницького органу найманих працівників Служби перевезень Луцького підприємства електротранспорту Волинської області. За результатами перевірки буде прийняте відповідне рішення щодо реєстрації чи відмови в реєстрації колективного трудового спору (конфлікту). 
 Начальник Відділення закликав членів комісії, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування об’єднати спільні зусилля з метою вирішення проблем, які існують на Луцькому підприємстві електротранспорту, насамперед, з виплати заборгованості із заробітної плати. 
 Того ж дня у Відділенні було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з інформацією, що розглядалась на засіданні тимчасової комісії.

Представили діяльність Ради бізнес-омбудсмена

опубліковано 29 лист. 2015 р., 23:56 НСПП Волинь

12 листопада 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В.Демидюк взяв участь у зустрічі з бізнес-омбудсменом Альгірдасом Шеметою, що відбулась у Волинській обласній державній адміністрації. На зустріч були присутні голова облдержадміністрації, представники бізнесу області, бізнес-асоціацій, контролюючих органів, органів місцевого самоврядування та журналісти місцевих ЗМІ. 

 Мета візиту на Волинь бізнес-омбудсмена – інформування про діяльність Ради бізнес-омбудсмена та можливості вирішення спірних питань між підприємцями і представниками органів державної влади. Рада бізнес-омбудсмена – це консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, що здійснює свою діяльність відповідно до постанови КМУ від 26 листопада 2014 р. № 691 і головною метою якої є захист інтересів бізнесу у державних органах та протидія корупції. 
 В рамках зустрічі Альгірдас Шемета розповів, що Рада бізнес-омбудсмена, перш за все, має на меті боротьбу із корупцією, поліпшення інвестиційного клімату та створення культури державної служби, її відкритість та підзвітність. Омбудсмен також наголосив, що інститут є нейтральною організацією, спеціалісти Ради отримують скарги від бізнесу, розглядають, приймають рішення щодо правоти бізнесмена та допомагають вирішити проблему. Найбільше скарг, за словами Альгірдаса Шемети, надходить щодо діяльності фіскальної служби, прокуратури та Міністерства юстиції. Загалом Рада бізнес-омбудсмена розглянула та закрила уже 100 справ, а фінансовий ефект від діяльності становить понад 150 мільйонів гривень. 
 Після презентації діяльності організації, бізнесмени Волині мали нагоду поставити Альгірдасу Шеметі найбільш актуальні для них питання щодо проблем, які заважають розвиватися бізнесу на Волині. 

Відбулось засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

опубліковано 8 вер. 2015 р., 05:47 НСПП Волинь

 
3 вересня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк взяв участь у засіданні Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулась у Волинській обласній державній адміністрації. Засідання провела І. Дубинка-Філозоф, голова Федерації профспілок області.
 На порядку денному розглянули питання:
 1. Про зміни в складі представників сторін та секретаріату Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради;
 2. Формування професійно-освітнього потенціалу населення області до потреб та ситуації на ринку праці, стан дотримання та розширення прав і гарантій молоді щодо професійного росту гідного рівня заробітної плати, створення умов для духовного та фізичного розвитку;
 3. Про наслідки перебудови системи підтримки сільського господарства області відповідно норм передбачених Світової організації торгівлі;
 4. Про звернення профкому Управління Національного банку України у Волинській області щодо масового вивільнення працівників установи.
 На початку роботи засідання І.Дубинка – Філозоф повідомила про зміни у складі представників сторін та секретаріату Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Зокрема, вона зазначила, що відповідно до Розпорядження голови облдержадміністрації від 25.08.2015 року № 362 до складу ради за згодою увійшов начальник Відділення В. Демидюк.
 Члени Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглянули всі питання порядку денного й прийняли відповідні рішення. Проте, особливу увагу було приділено проблемі масового вивільнення працівників Управління Національного банку України у Волинській області.
 Голова обласної організації профспілок працівників державних установ, а також член ради О.Сабурова та голова профспілкового комітету Управління Національного банку України у Волинській області В.Хвещук, розповіли про порушення роботодавцем Національного банку України (далі – НБУ) норм чинного законодавства при проведенні масового вивільнення працівників управління. Занепокоєння викликав той факт, що працівників НБУ завчасно не попередили про дане звільнення.
 О.Сабурова зазначила, що 13 серпня 2015 року зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) з такими вимогами:
 1. Призупинити заходити з вивільнення працівників управління Національного банку України у Волинській області у зв’язку з порушенням роботодавцем вимог статті 49-4 КЗпП України та статті 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
 2. Забезпечити виконання вимог частини другої статті 40, статті 42 та статті 49-2 Кодексу законів про працю.
 3. Забезпечити виконання статті 43 Кодексу законів про працю.
 Голова профспілкового комітету В. Хвещук доповнив, що представниками Відділення були надані рекомендації сторонам колективного трудового спору (конфлікту) щодо порядку створення примирних органів.
 На даний момент підписана Угода про створення примирної комісії для вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між головою представницького органу найманих працівників та роботодавцем НБУ.
 Крім того, В. Хвещук підкреслив, що Відділенням було роз’яснено подальші дії для вирішення питання в межах Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Під час обговорення проблеми вивільнення працівників Управління НБУ у Волинській області, члени Територіальної ради вирішили офіційно звернутися до голови НБУ та голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради з проханням врегулювати ситуацію, керуючись нормами чинного законодавства.
 У документі, зокрема, сказано: «Процес ліквідації всіх територіальних управлінь призведе до масового вивільнення державних службовців, які відповідно до антикорупційного законодавства як такі, що здійснювали контроль за діяльністю банків, протягом року з часу вивільнення не мають права працювати в установах, які контролювали. Таким чином працівники позбавляються права на професію. Крім цього, в умовах складної економічної ситуації в Україні та масового скорочення державних службовців створюється напруга на ринку праці, в тому числі у нашому регіоні».
 Після закінчення тристоронньої ради начальник Відділення В. Демидюк обговорив з Головою обласної організації профспілок працівників державних установ О.Сабуровою та головою представницького органу В. Хвещуком подальші спільні дії у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту).

1-10 of 40