Волинська облдержадміністрація


Стан виплати заборгованої заробітної плати на підприємствах області обговорили на комісії у Волинській облдержадміністрації

опубліковано 26 лют. 2020 р., 23:38 НСПП Волинь

 
 20 лютого 2020 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації О. Троханенко. 
 Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації О. Гобод поінформувала, що за попередніми статистичними даними відбулось збільшення заборгованості з виплати заробітної плати в області на 10317,0 тис. грн та станом на 01.02.2020 вона становила 38826,4 тис. грн. У структурі загального боргу 36274,8 тис. гривень, або 93,4 відсотка, становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам становив 1782,6 тис. гривень, або 4,9 відсотка економічно активних підприємств, на комунальних підприємствах області – 5024,9 тис. грн. 
 Разом з тим, директор департаменту зазначила, що станом на 01 лютого поточного року виникла заборгованість із заробітної плати на КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради, ВП Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», ВП шахта Бужанська ДП «Волиньвугілля». Загалом борги з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств вугільної галузі становили 25564,0 тис. грн. 
 Під час дискусії начальник Відділення В. Демидюк проінформував учасників комісії, що на цих підприємствах здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Найближчим часом плануються зустрічі з профспілковими лідерами шахт для обговорення шляхів зниження соціальної напруги в колективах підприємств вугільної галузі. 
 В ході комісії заслухали керівників найбільших підприємств-боржників, зокрема директорів ДКП «Луцьктепло» та ДП «Волиньвугілля». 
 За результатами засідання тимчасової комісії прийнято ряд рішень щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати. 
 За результатами роботи комісії у Відділенні проведено робочу нараду, під час якої проаналізовано ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 26 лист. 2018 р., 23:49 НСПП Волинь

 
01 листопада 2018 року заступник начальника відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області та дотримання мінімальної гарантії в оплаті станом на 01 жовтня 2018 року; 2. Про роботу, спрямовану на зменшення заборгованості зі спати єдиного внеску, страхових внесків та відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій; 3. Про вжиття заходів та проведену роботу щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій м. Луцька; 4. Про вжиті заходи з питань погашення боргу з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій м. Нововолинська. 
 Головуючий комісії С. Кошарук поінформував, що за статистичними даними сума заборгованості з виплати заробітної плати в області станом на 01.10.2018 становила 26075,9 тис. грн. У структурі загального боргу 23651,0 тис. грн. або 90,7 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. Крім того, значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на підприємства вугільної галузі, а саме: ДП «Волиньвугілля»; ДП «Шахта №1«НВ»; ДП «Передпускова дирекція шахти № 10» «Нововолинська»; ВП «Шахта «Бужанська»; ВП «Волиньвантажтранс»; ВФ ДП «Регіональні електричні мережі»; ВП «Санаторій «Шахтар»; ВП «Шахта № 9» «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля». 
 Заступник голови облдержадміністрації поінформував, що за оперативними даними станом на 29.10.2018 борг з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств вугільної галузі значно зменшився і становив 5429,5 тис. грн. 
 Під час обговорення причин заборгованості із виплати заробітної плати на вище перелічених підприємствах заступник начальника Відділення проінформував учасників комісії, що Відділенням проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин на цих підприємствах, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 По закінченню роботи тимчасової комісії С. Кошарук повідомив, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України В. Гройсмана від 28.08.2017 № 31971/5/1-17, з метою вжиття невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам направлено листи головам райдержадміністрацій, міським головам щодо активізації роботи на місцях. 
 Того ж дня у Відділенні проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники Відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

На Волині відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

опубліковано 20 серп. 2018 р., 00:49 НСПП Волинь

 
16 серпня 2018 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради (далі – Рада), що відбулась у Волинській обласній державній адміністрації. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про підтримку галузі агропромислового комплексу області з бюджетів усіх рівнів; 2. Стан формування ефективної системи охорони здоров’я в області. 3. Шляхи розв’язання регіональної та місцевих екологічних проблем. 
 З першого питання порядку денного виступив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ю. Горбенко, який зазначив, що сьогодні сільське господарство, харчова і переробна промисловість Волині створюють понад 30 відсотків ВВП області. 
 Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації звернув увагу присутніх на проблемному питанні, що на сьогодні банківською системою фактично заблоковано кредитування малого агробізнесу. Тобто, дрібні сільгоспвиробники, які виробляють 60 відсотків сільгосппродукції в області не мають змоги отримати фінансову підтримку шляхом здешевлення кредитів. На Волині діє Комплексна програма розвитку галузі агропромислового комплексу, яка спрямована на дрібних виробників. Заходами цієї програми окрім інших напрямків передбачено відшкодування відсотків банків за залученими кредитами як дрібним формам господарювання, так і власникам особистих селянських господарств. У 2015 році до відшкодування було подано 31 заявку, у 2016 - 8 заявок, у 2017 - 3 заявки, у 2018 – 2 заявки. 
 По другому питанню виступив заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації В. Руцький, який повідомив присутніх, що на сьогоднішній день основні зусилля голів районних рад, голів районних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, управління охорони здоров’я облдержадміністрації спрямовані на: здійснення планових заходів щодо розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості; оснащення конкретних типів закладів охорони здоров’я медичним обладнанням, устаткуванням та засобів; реалізацію проектів будівництва, капітального ремонту, реконструкції і виготовлення проектно-кошторисної документації. 
 За даними управління охорони здоров’я області заклади відчувають кадровий дефіцит у лікарях загальної практики-сімейних лікарях. Члени ради дійшли до висновку, що без розробки комплексної стратегії щодо закріплення медичних кадрів в системі охорони здоров’я України вирішити проблему відтоку кадрів буде неможливо. 
 По третьому питанню виступив начальник управління екології та природних ресурсів облдерадміністрації Д. Новохатський, який проінформував про загрозу техногенно-екологічного характеру з територій іноземних держав суміжних з Волинською областю, яка може становити реальну небезпеку для області. Проблеми пов’язані із розробкою Хотиславського кар’єру (Республіка Білорусь) та забезпеченням функціонування на території Республіки Білорусь Білоозерської водоживильної системи. В результаті припинення фінансування з Держбюджету, вирішити їх практично неможливо. Згідно з висновками інституту водних проблем і меліорації, здійснення робіт по водопониженню може призвести до того, що у зону впливу кар’єру потрапить 11 населених пунктів та біля 40 тис. га сільськогосподарських та лісових угідь, що може призвести до зникнення води у криницях та переосушення території впливу, а також до виникнення потенційних екологічних загроз прикордонній геоекосистемі Полісся, в першу чергу Шацького національного природного парку, які можуть бути незворотними. 
 Після розгляду та обговорення питань порядку денного члени територіальної тристоронньої соціально-економічної ради прийняли ряд рішень та звернень. Зокрема, звернення: 
- до Прем’єр-міністра України щодо внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженому постановою Кабміну від 7.02.2018 року № 106, щодо зняття обмеження кількості членів обслуговуючого кооперативу, а також обмежень щодо напрямків їх діяльності; зміни форми фінансової підтримки – без видачі простого векселя авальованого Мінагрополітики, а шляхом укладання тристороннього договору; доповнити Порядок напрямком «Виплата одноразової безповоротної допомоги для створення сімейного фермерського господарства у сумі 50 тисяч гривень» та надати додаткові преференції для створення малих переробних потужностей; запровадити новий напрямок - спеціальну бюджетну дотацію фізичним особам за вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання молодняк великої рогатої худоби, що в свою чергу призведе до стимулювання вирощування великовагової ВРХ та збільшення виробництва м’яса яловичини; 
- до Міністра охорони здоров’я України з прохання вийти до Кабінету Міністрів України з клопотанням привернути увагу Президента, Верховної Ради України та Уряду України до питань щодо вирішення критичної ситуації з відтоком кадрів в системі охорони здоров’я; лобіювати підвищення рівня заробітної плати працівникам галузі охорони здоров’я України; вийти з пропозиціями до Міністерства фінансів України з проханням виділення додаткових коштів медичної субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам для Волинської області. 
- до Міністра екології та природних ресурсів України з проханням вийти до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо сприяння уникненню основних загроз техногенно-екологічного характеру з територій іноземних держав суміжних з Волинською областю, що можуть становити реальну або потенційну небезпеку для України; розгляду можливості фінансування зазначених у зверненні робіт з Державного бюджету у 2019 році; активізації міжнародного співробітництва між Україною і сусідніми державами з метою координації дій на всіх належних рівнях щодо недопущення транскордонних надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Стан виплати заборгованості із заробітної плати на підприємствах області обговорили на комісії у Волинській облдержадміністрації

опубліковано 26 черв. 2018 р., 01:30 НСПП Волинь

 
20 червня 2018 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 
 Засідання провела заступник директор департаменту соціального захисту Волинської обласної державної адміністрації населення О. Комар. 
 На порядку денному розглянули питання: 1.Про проведену роботу в частині заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області станом на 1 червня 2018 року. 2.Про вжитті заходи та проведену роботу щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівниками ПАТ «Електротермометрія» м. Луцька. 3. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області. 
 Заступник директора департаменту соціального захисту населення О. Комар поінформувала, що за попередніми статистичними даними відбулось зменшення заборгованості з виплати заробітної плати в області до початку цього року на 7798,3 тис. грн та станом на 1 червня 2018 року становила 1372,7 тис.грн. У структурі загального боргу 8796,3 тис.грн. або 77,3 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам станом на 1 червня 2018 року становив 2174,9 тис.грн. або 24,7 % економічно активних підприємств. 
 Заборгованість на комунальних підприємствах області становила 80,8 тис.грн. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно правові форми) та становить 6540,6 тис.грн. або 74,4 % економічно активних підприємств. Левова частка заборгованості перед працівниками підприємств припадає на ПАТ «Електротермометрія» м. Луцька, а саме - 2690,5 тис. грн. 
 Начальник відділення НСПП у Волинській області проінформував учасників комісії, що на ПАТ «Електротермометрія» вивчено стан соціально-трудових відносин та встановлено, що основними причинами виникнення заборгованості із заробітної плати є зменшення обсягів виробництва, оборотних коштів, робота товариства в режимі скороченого робочого тижня, накладення арештів на усі банківські рахунки підприємства. 
 За результатами вивчення економічних і правових передумов виникнення чинників дестабілізації сторонам соціально-трудових відносин направлено рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин. Також надано роз’яснення щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 За результатами роботи комісії у відділенні НСПП у Волинській області проведено робочу нараду. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Спільна робота над питанням виплати заборгованості із заробітної плати на Волині дає позитивні результати

опубліковано 21 трав. 2018 р., 02:13 НСПП Волинь

 
11 травня 2018 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 
 Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про проведену роботу та вжиття заходів в частині заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області станом на 01 травня 2018 року; 2. Про заборгованість із заробітної плати перед працівниками ПАТ «Електротермометрія» м. Луцька; 3. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області. 
 Головуючий комісії С. Кошарук поінформував, що за статистичними даними станом на 01.04.2018 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 17143,5 тис.грн. У структурі загального боргу 14545,8 тис.грн або 84,8 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно правові форми) та становить 13923,4 тис.грн. або 95,7 відсотка економічно активних підприємств. 
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам станом на 01.04.2018 становив 622,4 тис.грн. або 4,3 відсотка економічно активних підприємств. 
 Заборгованість підприємств-банкрутів – 2597,7 тис.грн. або 15,1 відсотка в загальній сумі. 
 По місті Луцьку найбільша заборгованість із заробітної плати припадає на ПАТ «Електротермометрія». Як повідомили представники підприємства, причиною боргу є блокування рахунків, відшкодування пільгових пенсій підприємству та збільшення податку на землю. 
 Після комісії начальник Відділення В. Демидюк провів робочу зустріч із представниками адміністрації ПАТ «Електротермометрія», в ході якої було обговорено причини ускладнення стану соціально-трудових відносин та надано роз’яснення щодо можливості вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також досягнуто домовленості про участь представників Відділення у загальних зборах трудового колективу з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). 
 По закінченню зустрічі домовились про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між адміністрацією підприємства та найманими працівниками. 
 Того ж дня у Відділенні було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники Відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). 
 Також Відділенням взято на облік стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Електротермометрія» для здійснення комплексу заходів щодо запобігання виникнення колективного трудового спору (конфлікту), проводиться моніторинг, надаються консультації та рекомендації.

На Волині відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

опубліковано 2 трав. 2018 р., 05:22 НСПП Волинь

 
27 квітня 2018 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення В. Демидюк взяв участь у засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулось у конференц-залі спільного Українсько-Польського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Модерн-Експо».
 На порядку денному розглянули питання: 1. Внесення змін до складу територіальної тристоронньої соціально-економічної ради; 2. Стан обласного ринку праці та заходи по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон; 3. Актуальність розміру заробітної плати будівельників, зайнятих на будівництві об’єктів, які будуються за рахунок всіх рівнів бюджетних коштів; 4. Щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працюють на роботах з шкідливими і важкими та особливо важкими умовами праці.
 З першого питання порядку денного доповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Комар О.П.
 Щодо стану обласного ринку праці та заходів по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон виступив директор Волинського обласного центру зайнятості Романюк Р.В. Він висловив пропозиції забезпечити можливість виділення коштів з місцевих бюджетів (в тому числі об’єднаних територіальних громадах) для підтримки підприємницьких ініціатив серед безробітних громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості; запровадити систему підтримки роботодавців за працевлаштування безробітних на перше робоче місце (доплата або компенсація заробітної плати); звернутись до Федерації роботодавців України з проханням підтримати та долучитись до інформаційної компанії служби зайнятості «Живи та працюй в Україні!».
 Про актуальність розміру заробітної плати будівельників, зайнятих на будівництві об’єктів, які будуються за рахунок всіх рівнів бюджетних коштів доповів Голова правління Організації роботодавців будівельної галузі, Голова наглядової ради ПрАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» Чорнуха В.Г. Він відмітив, що останні роки характерні великим відтоком робочої сили, а в першу чергу будівельників, з України за кордон. Волинь є одним із самих ризикованих регіонів в цьому напрямку і все це через низький рівень заробітної плати найманих працівників будівельної галузі.
 Щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працюють на роботах з шкідливими і важкими та особливо важкими умовами праці поінформував заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Трибощук О.В. Він зазначив, що станом на 01.04.2018 року по 272 суб’єктах господарювання області не відшкодованими залишаються видатки Пенсійного фонду України по виплаті та доставці пільгових пенсій на загальну суму 272,6 млн. грн. По Україні загалом борг з відшкодування такої категорії обов’язкових платежів – пільгових пенсій складає 10,7 млрд. гривень. Проблемним питанням погашення даного боргу, перш за все є те, що майже 76% від вказаної суми складають борги державних підприємств вугільної галузі області – 206,2 млн. грн. Місячні нарахування до відшкодування по них складають 3380,5 тис.грн (58,4% загальних нарахувань). Відшкодування даних витрат Фонду можливе лише при наданні відповідних субвенцій з державного бюджету або ж при зміні в установленому порядку механізму погашення витрат Фонду на виплату пільгових пенсій.
 Після розгляду та обговорення питань порядку денного члени територіальної тристоронньої соціально-економічної ради прийняли ряд рішень та звернень. Зокрема, звернення до Голови Ради Федерації роботодавців України Олійника Д.М. щодо вжиття заходів по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон. У зверненні висловлене прохання вийти з клопотанням до Кабінету Міністрів України з метою привернути увагу Президента, Верховної Ради та Уряду України до питань щодо вирішення критичної ситуації з трудовою міграцією; лобіювати створення при Кабінеті Міністрів України Комітету з трудової міграції та робочої групи з метою розробки стратегії та цілісної міграційної політики щодо зменшення рівня відтоку кадрів з України; запропонувати Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в рамках децентралізації, відійти від практики централізованих розрахунків фіксованої кошторисної заробітної плати в будівельній галузі, житлово-комунальному господарстві та дорожньому будівництві; вийти з пропозиціями до Міністерства освіти, науки та молоді України з проханням переглянути перелік провідних професій робітничих та інженерних кадрів, підготовка яких буде проводитися за державні кошти; лобіювати запровадження системи підтримки роботодавців за працевлаштування молоді на перше робоче місце шляхом компенсації частини заробітної плати державою протягом 12 місяців у розмірі 40-60 відсотків; ініціювати проведення Всеукраїнського форуму «Збереження та розвиток трудового потенціалу України». 
 Крім того, розглянувши стан відшкодування господарюючими суб’єктами області витрат пов’язаних з виплатою достроково призначених пільгових пенсій особам, які були зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, члени Волинської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради дійшли висновку, що існуючі правові норми щодо фінансування пільгових пенсій не враховують реального фінансового стану конкретних підприємств. У зв’язку з цим, прийнято звернення до голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради Розенка П.В. щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працювали у шкідливих та важких умовах праці.

На Волині переобрали голову територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік

опубліковано 26 січ. 2018 р., 04:32 НСПП Волинь

 
23 січня цього року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулось у Луцькому міському центрі зайнятості. 
 Начальник Відділення є членом територіальної тристоронньої соціально-економічної ради (за згодою), що дає можливість тісної співпраці з профспілками, роботодавцями і органами влади для ефективного сприяння стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Волині. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Дотримання законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати в області; 2. Про рівень пенсійного забезпечення в області та дотримання прав застрахованих осіб; 
 3. Надання послуг обласною службою зайнятості військовослужбовцям, в тому числі учасникам АТО; 4. Про передачу повноважень голови територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік. 
 На засіданні головував В. Гунчик, голова Волинської обласної державної адміністрації. Він зазначив, що питання зайнятості, оплати праці та виплати пенсій – це три взаємопов’язані теми, які є основою соціально-економічного розвитку краю. 
 Під час розгляду питання дотримання законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати на Волині заступник начальника Головного управління ДФС в області Б. Шинкарук поінформував, що у 2017 році зосередилися на роз’яснювальній роботі, щомісячному аналізі рівня заробітної плати, фінансово-господарській діяльності платників, які нараховують зарплату менше встановленого мінімуму. З 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати встановлений на рівні 3 200 грн. Тож на Волині на початку минулого року нарахували майже 5,5 тис. випадків порушення законодавства. Нині ж, за рахунок проведення спільних комісій, ця цифра становить лише 1 350. Як результат – до бюджету додатково сплачено 11,1 млн грн податку на доходи від фізичних осіб та 13,6 млн грн – єдиного соціального внеску. Найвищий відсоток платників, які нараховують середню зарплату, нижче законодавчо встановленого мінімуму до загальної кількості платників у містах Луцьку (25%), Ковелі (23 %), Турійському (21%), Ковельському (21 %) та Луцькому районах (21%). Найкращі показники у Рожищенському (5%), Горохівському (8%), Камінь-Каширському (7%) і Ратнівському (9%) районах. 
 Натомість, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Волинській області Н. Киричук розповіла про роз’яснювальну роботу, що проводили на теренах краю у 2017 році. Зокрема, внаслідок проведення 199 відвідувань у 129 суб’єктах господарювання укладено договори із 399 працівниками. 
 Окрім того, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області О. Трибощук акцентував увагу присутніх дотриманні прав застрахованих осіб краю. 
 Про надання послуг обласної служби центру зайнятості військовослужбовцям, в тому числі учасникам АТО, розповів директор обласного центру зайнятості Р. Романюк. Так, за його словами, з 2015 по 2017 роки до центрів зайнятості області звернулося більше 3,5 тис. осіб, з яких працевлаштовано 927. Разом із тим, виплачено 161 одноразову виплату на відкриття підприємницької діяльності. Її сума в середньому становить 34 257 тис. грн. Нині ж, станом на 01.01.2018 на обліку в центрах зайнятості області знаходяться 369 осіб із числа військовослужбовців та учасників АТО. В той же час, Р. Романюк відзначив зменшення кількості звернень даної категорії осіб у 2017 році. 
 
Насамкінець відкритим голосуванням головою територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік обрали В. Цибульського, голову правління Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців. Він подякував за довіру та зазначив, що в сучасних умовах питання забезпечення соціальної злагоди набуває першорядного значення, а його вирішення неможливе без ефективного та всебічного захисту інтересів усіх учасників трудових відносин. Соціальний діалог є одним з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, запобігання соціальним конфліктам. 
 Члени Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглянули всі питання порядку денного й прийняли відповідні рішення. 
 Цього ж дня у Відділенні відбулася нарада, на якій обговорено результати засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з метою вжиття заходів спільно із соціальними партнерами для поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах області.

На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 31 жовт. 2017 р., 07:10 НСПП Волинь

 
 30 жовтня 2017 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації.
 Засідання провела директор департаменту соціального захисту Волинської обласної державної адміністрації населення О. Гобод.
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 жовтня 2017 року; 2. Про заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах м. Луцька. Вжиті заходи щодо зменшення боргу; 3. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області; 4. Про проведену роботу та вжиття заходів в частині дотримання законодавства з дотриманням мінімальних гарантій в оплаті праці.
 Директор департаменту соціального захисту населення О. Гобод поінформувала, що за статистичними даними станом на 01.10.2017 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області в порівняні до попереднього місяця зросла на 7421,1тис. і становила 27586,7 тис. гривень. У структурі загального боргу 24939,7 тис.грн. або 90,0 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах, загальна їх кількість в області – 29. Найбільше таких підприємств в м. Луцьку – 6, м. Нововолинську – 5, м. Ковелі - 3 Іваничівському районі – 4.
 Значна сума заборгованості із заробітної плати (19710,0 тис. грн., або 79,0 відсотків економічно активних підприємств) припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно-правові форми). Серед найбільших боржників є підприємства вугільної галузі: ВП Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», ВП шахта Бужанська ДП «Волиньвугілля». Під час дискусії начальник Відділення проінформував учасників комісії, що на цих підприємствах проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також В.Демидюк повідомив, що й надалі відділення сприятиме поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях області.
 По закінченню роботи тимчасової комісії О.Гобод повідомила, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України В.Гройсмана від 28.08.2017 № 31971/5/1-17, з метою вжиття невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам направлено листи головам райдержадміністрацій, міським головам щодо активізації роботи на місцях.
 Того ж дня у відділенні НСПП в області було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Спільна робота відділення НСПП у Волинській області та органів виконавчої влади області у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту)

опубліковано 27 бер. 2017 р., 06:57 НСПП Волинь

 
 23 березня 2017 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації (далі – Комісія). Засідання провела заступник голови облдержадміністрації С. Мишковець.
 За ініціативи Відділення на комісію було винесено питання «Про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Вжиття заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам». 
 Також на порядку денному розглянули питання: «Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 березня 2017 року»; «Про проведену роботу з питань погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Мишковець поінформувала, що за статистичними даними станом на 01.03.2017 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 6720,7 тис. гривень, в порівняні до попереднього місяця вона зменшилась і становила 4865,3 тис. гривень. У структурі загального боргу 4566,0 тис. грн. або 67,9 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно правові форми) та становила 4371,3 тис. грн. або 95,7 відсотка економічно активних підприємств. 
 С. Мишковець поінформувала членів Комісії, що протягом 2017 року проведено 18 засідань Комісій на рівні області, районів та міст обласного значення, під час яких заслухано пояснення 14 керівників підприємств-боржників. 
 Начальник Відділення В. Демидюк виступив з питання про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Він поінформував присутніх, що 16 лютого 2017 року Національною службою посередництва і примирення (далі – НСПП) зареєстрований колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» та адміністрацією ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» (реєстраційний номер 019-17/03-В). Зареєстровано одну вимогу найманих працівників: 
 Погасити заборгованість із заробітної плати за липень 2016 року – по січень 2017 року. 
 10 березня поточного року за сприяння відділення НСПП у Волинській області відбулось перше засідання примирної комісії з вирішення даного колективного трудового спору (конфлікту). Крім сторін колективного трудового спору, участь в примирних процедурах в якості експертів взяли представники органів виконавчої влади. 
 Під час засідання примирної комісії директором комбінату було проінформовано, що соціальна напруга у колективі спричинена існуючою заборгованістю із заробітної плати, яка виникла через неналежне проведення розрахунків з боку Державного агентства резерву України за послуги зберігання державного резерву зерна. 
 За домовленістю членів примирної комісії 20.03.2017 року до відділення НСПП у Волинській області звернувся директор ДП «Луцький КХП №2» за сприянням у вирішенні проблеми заборгованості із виплати заробітної плати. 
 З метою сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) Відділення НСПП у Волинській області звернулось до НСПП для направлення листів: 
 - до Державного агентства резерву України для прискорення погашення заборгованості перед ДП «Луцький КХП №2» за послуги зберігання державного резерву зерна; 
 - до Міністерства аграрної політики та продовольства України з приводу вивчення можливості реструктуризації кредиторської заборгованості та приєднання комбінату до ПАТ «Аграрний фонд». 
 За результатами роботи тимчасової комісії членами комісії, з метою сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» було прийнято рішення про направлення протоколу до тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Міністерстві соціальної політики України. 

Відділенням НСПП у Волинській області підведено підсумки роботи за 2016 рік

опубліковано 28 груд. 2016 р., 01:32 НСПП Волинь

 
23 грудня 2016 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 
 Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 грудня 2016 року; 2. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області; 3. Про підсумки роботи відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за 2016 рік. 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук поінформував, що за статистичними даними станом на 01.12.2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області в порівняні до попереднього місяця зросла на 971,1 тис. і становила 13490,7 тис. гривень. У структурі загального боргу 11454,4 тис.грн. або 85 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати (9584,8 тис. грн., або 83,6 відсотків економічно активних підприємств) припадає на підприємства вугільної галузі, а саме на ДП «Волиньвугілля». Начальник Відділення В.Демидюк проінформував учасників комісії, що на підприємствах вугільної галузі проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 З третього питання порядку денного виступив начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк. Він поінформував присутніх про результати роботи відділення за 2016 рік. В. Демидюк зазначив, що протягом року відділенням здійснювався комплекс заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та зняття соціальної напруги в колективах 34 підприємств, установ та організацій області, де зайняті 8902 працівники. Майже 98% чинників дестабілізації – заборгованість із заробітної плати. В результаті задіяних заходів 32 чинники дестабілізації врегульовано. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше 34,9 млн грн. 
 У 2016 році Відділення сприяло вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів): один з них знято з реєстрації, як вирішений (на Луцькому підприємстві електротранспорту), 4 – знаходяться в стадії вирішення. Крім того, в реєстрації одного колективного трудового спору (конфлікту) було відмовлено, у зв’язку з тим, що висунуті вимоги не були предметом спору. Загалом, за звітний період за сприяння відділення вирішено сім вимог найманих працівників, проведено шість примирних процедур та одинадцять узгоджувальних зустрічей. 
 Під час свого виступу В. Демидюк відмітив, що 2016 рік був дуже напруженим, спостерігалось збільшення рівня конфліктності, зростання соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій області. В області відбулось 14 акцій соціального протесту, в яких взяли участь 1360 осіб. Основною вимогою найманих працівників було погашення заборгованості із заробітної плати та її підвищення. Найбільше до акцій протесту вдавались наймані працівники професійно-технічної освіти та вугільної галузі шляхом перекриття доріг державного значення, пікетування, й навіть голодування. 
 Також начальник відділення НСПП у Волинській області повідомив, що у 2016 році, у зв’язку з закінченням 5 річного терміну дії Свідоцтва про визнання суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців репрезентативними, повторне підтвердження репрезентативності пройшли: Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців; Федерація профспілок області, обласні профспілки працівників державних установ, працівників культури та соціальної сфери. 
 На закінчення виступу В.Демидюк подякував всім за увагу та наголосив, що відділення НСПП у Волинській області й надалі сприятиме поліпшенню стану соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях області. 

1-10 of 46