Належний стан колективно-договірного регулювання – є однією із умов стабільності соціально-трудових відносин в області

опубліковано 22 груд. 2011 р., 05:48 Сергій Свінцицький   [ оновлено 22 груд. 2011 р., 05:48 ]

4 жовтня 2011 року о 11.00 год. начальник відділення Національної служби посередництва і примирення О. Клімович на запрошення Волинської обласної державної адміністрації взяв участь у засіданні Регіональної тристоронньої соціально-економічної ради, яку розпочав голова облдержадміністрації Б. Клімчук, а провів - його перший заступник О.Башкаленко.

На порядку денному порушувалися питання:

1.       Про внесення змін у складі Регіональної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони обласного об’єднання організації роботодавців та Федерації профспілок області.

2.       Про стан колективно-договірного регулювання, соціально-трудових відносин в області та їх вплив на удосконалення системи оплати праці.

3.       Реформування пенсійної системи – перший крок на шляху оздоровлення соціально-економічної ситуації в Україні.

На засіданні виступив начальник відділення Національної служби посередництва і примирення О. Клімович. У своєму виступі він акцентував увагу на роботі, що проводиться в області для укладення колективних договорів на підприємствах, в установах, організаціях. Аналізуючи статистичні дані на 1 квітня 2010 року та 1 квітня 2011 року О. Клімович відзначив, що на Волині спостерігається негативна тенденція до зменшення кількості укладених колективних договорів. Якщо станом на 1 квітня 2010 року  в цілому по області було укладено 3086 колективних договорів якими охоплено 86,2 відсотка працюючих, то станом на 1 квітня 2011 року їх кількість зменшилась і становила 2901, або 85,9  відсотка до кількості працюючих.

Серйозною проблемою, за словами начальника відділення НСПП в області, являється на сьогодні – низька правова культура найманих працівників та правовий нігілізм зі сторони деяких роботодавців, адже, існує ряд підприємств з середньообліковою чисельністю найманих працівників більше ста чоловік, де не укладені колективні договори.

Звертаючись до міських голів (міст обласного значення), голів райдержадміністрацій, О. Клімович наголосив, що однією з умов при реєстрації новостворених підприємств на території міст, районів має бути укладення колективного договору, що дасть можливість покращити стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в організаціях, установах області.

Також О. Клімович наголосив, що відділенням НСПП у Волинській області постійно проводиться моніторинг щодо укладення колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях, надається сторонам переговорного процесу консультативно-методична допомога.

Заслухавши питання  колективно-договірного регулювання, соціально-трудових відносин  в області та їх вплив на удосконалення системи оплати праці, регіональна тристороння соціально-економічна рада Волинської області прийняла відповідні рішення.