На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 7 квіт. 2015 р., 04:46 НСПП Волинь
    
3 квітня 2015 року в.о. начальника відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації.
    На порядку денному стояло два питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці станом на 1 березня 2015 року; 2. Про проведену роботу з питання погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області.
    Заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук повідомив, що за статистичними даними станом на 1 березня 2015 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 28,6 млн. гривень.
    У структурі загального боргу 27,1 млн. рн. або 94,7 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах. Заборгованість економічно неактивних підприємств склала 379,7 тис.грн. або 1,3 відсотка в загальній сумі, підприємств-банкрутів – 1133,7 тис.грн. або 4 відсотка в загальній сумі.
    Тривалий час залишається невирішеним питання погашення боргів на комунальних підприємствах, де сума боргу станом на 1 березня цього року складала майже 1,4 млн. гривень, серед яких найбільші борги припадали на КП Луцьке підприємство електротранспорту – 1,3 млн. гривень.
    Заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності становила 1886,4 тис.грн.
    Найбільша кількість підприємств-боржників в м. Нововолинську – 6, м.Луцьку – 4 підприємств.
    Також С. Кошарук звернув увагу на те, що станом на 1 березня 2015 року значна сума боргу із заробітної плати припадала на підприємства вугільної галузі. За оперативними даними станом на 31 березня 2015 року заборгованість перед працівниками підприємств вугільної галузі погашено за грудень 2014 року та січень 2015 року.
    З другого питання доповів в.о. завідувача сектора з питань банкрутства головного територіального управління юстиції в області Т. Мусієнко.
    По закінченні роботи тимчасової комісії заступник голови облдержадміністрації, з огляду на ситуацію в області, дав низку доручень відповідним службам щодо активізації роботи із боржниками та подякував всім присутнім за співпрацю. Він підкреслив, що в результаті спільно проведених заходів членами комісії в області буде досягнуто зменшення заборгованості з виплати заробітної плати
    Того ж дня у відділенні НСПП Волинської області проведено робочу нараду, на якій працівники проаналізували ситуацію на тих підприємствах, де на сьогодні відзначається підвищений рівень конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та намітили заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
    Відділення НСПП у Волинській області тримає на особливому контролі стан соціально-трудових відносин у колективах, що входять до Державного підприємства «Волиньвугілля».

Comments