На Волині підбили підсумки роботи щодо погашення заборгованості із заробітної плати за 2012 рік

опубліковано 28 січ. 2013 р., 07:19 НСПП Волинь
    24 січня 2012 року начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат обласної державної адміністрації (у відеоселекторному режимі). Засідання провів заступник голови Волинської облдержадміністрації Е. Стоєв. 
    Члени комісії обговорили результати роботи, проведеної у 2012 році, щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх рівнів та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. 
    В першу чергу учасники засідання розглянули результати роботи щодо погашення заборгованості із заробітної плати. Заступник голови облдержадміністрації зазначив, що за період з 1 січня 2012 року по 18 січня 2013 року борги із заробітної плати в області зменшились з 6,4 млн грн до 4,9 млн грн або на 23 відсотки. Проте, сума боргу станом на 1 січня 2013 року збільшилась у порівнянні до попереднього місяця на 279,9 тис. грн та становила 5,2 млн грн. Із загальної суми заборгованості із заробітної плати в цілому по області борги становили: на економічно активних підприємствах – 53,7 %, економічно неактивних – 22,6 %, підприємствах-банктрутах – 23,7%. 
    Е.Стоєв звернув увагу на позитивну тенденцію зменшення боргів на підприємствах-банкрутах. Водночас він наголосив на недопущенні збільшення заборгованості на цих підприємствах та закликав відповідальні служби вживати всіх можливих заходів для її погашення. 
    Також заступник голови облдержадміністрації констатував, що Волинь посіла третю сходинку в країні за темпами росту реальної зарплати і на 1 січня цього року вона становить – 2 332 грн. Він зазначив, що продовжується активна робота з підприємствами, які виплачують гроші працівникам в обсязі нижче мінімального. За його словами, із 105 підприємств, де на початку 2012 року порушували законодавство в оплаті праці, на 1 січня залишилось 25. 
    З огляду на вищезазначене члени комісії прийняли відповідні рішення. 
    За результатами роботи комісії О. Клімович провів робочу нараду у відділенні НСПП у Волинській області. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів
Comments