На Волині підсумували роботу з питань погашення заборгованості із заробітної плати

опубліковано 29 трав. 2012 р., 07:16 НСПП Волинь
    
28 травня 2012 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О.Клімович взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у режимі відеоселекторного зв’язку. Комісію провів голова Волинської обласної державної адміністрації Б. Клімчук. У засіданні в селекторному режимі працювали голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів, де борги по виплаті заробітної плати найбільші.
    Про підсумки проведеної роботи за січень-квітень 2012 року з питань погашення заборгованості із заробітної пати на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці в області проінформував заступник голови облдержадміністрації Е. Стоєв.
    Він відмітив, що в області, починаючи з 2010 року, зменшено борг з 25 млн грн (станом на 01.03.10 р.) до 6,1 млн грн (станом на 01.05.12р.). Зокрема, на економічно активних підприємствах заборгованість скоротилась у три рази. Однак, до цього часу не виконано завдання Уряду про повну ліквідацію боргу на підприємствах комунальної власності, а саме ­-­ на Любешівському ВУЖКГ та Луцькому підприємстві електротранспорті.
    Протягом 4-х місяців поточного року суттєво зменшено заборгованість на економічно неактивних підприємствах області (з 2 млн грн до 1,2 млн грн). Борги лишаються на п’яти підприємствах м. Луцька, на двох у м. Нововолинську, у Ківерцівському та Маневицькому районах – по одному.
    Крім того, протягом 2-х останніх років скорочено до 2 млн грн борг і на підприємствах-банкрутах.
    Що стосується рівня середньомісячної заробітної плати, то за січень-березень цього року він становив 2117 грн, зазначив Е. Стоєв. У п’ятірку лідерів увійшли: міста Нововолинськ (2837 грн), Луцьк (2302 грн), Луцький район (2202 грн), Ковель (2164 грн) та Любомльський район (2149 грн). Гірше - у Ратнівському (1659 грн), Старовижівському (1617 грн) та Турійському (1548 грн) районах. Вкрай негативна ситуація зберігається у готельному та ресторанному бізнесі, а також в галузі транспорту і зв’язку області.
    Темпи росту середньомісячної заробітної плати відповідно до попереднього періоду минулого року зафіксовано на сільськогосподарських підприємствах – на 53,6 %, у сфері будівництві – на 17,3 %, рибного господарства – на 26,4%.
    Підсумовуючи, голова облдержадміністрації Б.Клімчук, підкреслив, що в області й далі продовжується синхронна робота з ліквідації боргу із зарплати та дотримання її мінімальних норм. Він наголосив: «Люди мають заробляти достойну заробітну плату та отримувати її офіційно. Це завдання номер один для керівників районів як носіїв влади».
    Того ж дня у відділенні НСПП Волинської області проведено робочу нараду за результатами засідання комісії. Працівниками визначено перелік підприємств, де на сьогодні відзначається підвищений рівень конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та намічено заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments