На Волині підвели підсумки проведеної роботи за 2011 рік з питань погашення заборгованості із заробітної плати

опубліковано 6 лют. 2012 р., 10:46 НСПП Волинь   [ оновлено 6 лют. 2012 р., 10:50 ]
31 січня о 10.00 год. начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Е. Стоєва.

На засіданні комісії були присутні керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області. Також, за пропозицією начальника відділення НСПП в області О. Клімовича, було запрошено директора Луцького підприємства електротранспорту І. Грицанчука.

Присутні розглянули питання: про підсумки проведеної роботи за
2011 рік з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці; про подальші шляхи вирішення колективного трудового спору на Луцькому підприємстві електротранспорту.

Про підсумки проведеної роботи за 2011 рік з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці доповіли заступник голови облдержадміністрації Е. Стоєв, начальник територіальної державної інспекції праці в області – головний державний інспектор праці Ю. Бондарчук та директор обласного центру зайнятості Р. Кучмук.

Е. Стоєв відмітив, що упродовж минулого року було вжито низку заходів із погашення заборгованості із виплати зарплат. Як результат: в області спостерігається позитивна тенденція і борг скорочено на 53%. Зокрема, станом на 1 січня 2012 року економічно активні підприємства зменшили заборгованість із виплати заробітної плати на 5,7 млн грн (68,8%), а економічно неактивні – 200 тис. грн (11,7%). Покращено ситуацію і на підприємствах-банкрутах. Борг скорочено на 28,9%. Повністю ліквідовано заборгованість з виплати зарплат на 8 таких підприємствах. Однак, зазначив заступник голови облдержадміністрації, невтішною залишається ситуація на Луцькому підприємстві електротранспорту. Це підприємство є найбільш проблемним серед бюджетної сфери.

З другого питання порядку денного доповів начальник відділення НСПП в області О. Клімович. Зокрема він поінформував присутніх про хід вирішення колективного трудового спору на Луцькому підприємстві електротранспорту. Начальник відділення НСПП в області зазначив, що станом на 31.01.2012 року вимога найманих працівників щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати всім працівникам не виконана. З метою сприяння вирішенню колективного трудового спору відділенням було направлено лист директору підприємства І.Грицанчуку та уповноваженому представляти інтереси найманих працівників голові профкому В.Герасимюку про проведення узгоджувальної зустрічі за участі працівників відділення. Сторони колективного трудового спору повідомили про те, що немає необхідності у проведенні узгоджувальної зустрічі, так як питання погашення заборгованості із заробітної плати вирішується в робочому порядку. Начальник відділення НСПП у Волинській області наголосив, що відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17.11.1998 року №1258/98, з наступними змінами та доповненням представники Національної служби посередництва і примирення здійснюють посередництво у вирішенні колективного трудового спору та мають право брати участь у вирішенні на всій його стадіях.

О. Клімович, інформуючи присутніх, зазначив, що станом на 31.01.2012 року заборгованість із заробітної плати найманим працівникам Луцького підприємства електротранспорту склала 532,0 тис. грн. З метою вирішення колективного трудового спору відділення НСПП у Волинській області, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні докласти максимум зусиль та використати всі можливі шляхи для погашення заборгованості із заробітної плати.

Заступник голови облдержадміністрації Е. Стоєв підтримав начальника відділення НСПП в області та наголосив, що необхідно провести узгоджувальну зустріч із сторонами колективного трудового спору з метою якнайшвидшого вирішення проблеми. Керівник Луцького підприємства електротранспорту І. Грицанчук запевнив, що в найближчий час визначиться з датою узгоджувальної зустрічі. По закінченню засідання Е. Стоєв подякував всім присутнім за співпрацю та підкреслив, що в результаті спільно проведених заходів членами комісії, в області намітилась тенденція до зменшення заборгованості з виплати заробітної плати.