На Волині проаналізували результати роботи з питання погашення заборгованості із заробітної плати протягом січня-листопада 2014 року

опубліковано 26 груд. 2014 р., 05:14 НСПП Волинь
   
2
3 грудня 2014 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, що відбулась під головуванням першого заступника голови Волинської обласної державної адміністрації С.Кудрявцева.

    На засіданні комісії були присутні керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області, голови районних державних адміністрацій, представники міських (міст обласного значення) рад. Також було запрошено керівників підприємств-банкрутів.

    Присутні розглянули два питання порядку денного:

    1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці станом на 1 грудня 2014 року.

    2. Про проведену роботу в області протягом січня-листопада 2014 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів.

    За статистичними даними станом на 1 грудня 2014 року  загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 13966,2 тис. гривень.

    У структурі загального боргу 10227,3 тис.грн або 73,2 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах. Заборгованість економічно неактивних підприємств склала 22,4  тис.грн або 0,2 відсотка в загальній сумі, підприємств-банкрутів – 3716,5 тис.грн або 26,6 відсотка в загальній сумі.

    Середня зарплата волинян у жовтні поточного року дорівнювала 2826 грн. Причинами низького рівня заробітної плати є недотримання мінімальних гарантій та порушення в оплаті праці. 

    Списки підприємств, установ та організацій, які не забезпечили дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці  керовані головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам для вжиття заходів.                        

    Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович також взяв активну участь в обговоренні питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

    Зокрема, зазначив, що на ДП «Волинський облавтодор», ДКП «Луцьктепло» здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів. Відділенням підготовлені рекомендації щодо шляхів покращення стану соціально-трудових відносин на підприємствах.

   
Про проведену роботу в області протягом січня-листопада 2014 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів  поінформував в.о. начальника Головного управління юстиції в області.
    Того ж дня О. Клімовичем було проведено робочу нараду у відділенні НСПП та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments