На Волині сторони соціального діалогу підписали територіальну Угоду

опубліковано 17 бер. 2016 р., 01:24 НСПП Волинь
 
 14 березня у Волинській обласній державній адміністрації відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, участь у якому взяв начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк, оскільки відповідно до Розпорядження голови облдержадміністрації від 25.08.2015 року № 362 є членом ради (за згодою). Членство у тристоронній соціально-економічній раді сприяє тіснішій співпраці Відділення з профспілками, роботодавцями і органами влади у питаннях стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Волині.
 Засідання провела співголова територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, голова Федерації профспілок області І. Дубинка – Філософ. Від облдержадміністрації був присутній заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук.
 Розглянули питання: про обрання голови територіальної тристоронньої соціально-економічної ради; про розгляд проекту територіальної угоди між Волинською облдержадміністрацією, обласним об’єднанням роботодавців та Федерацією профспілок області на 2016-2018 роки; про план роботи територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2016 рік; про стан надання послуг обласною службою зайнятості демобілізованим військовослужбовцям, в тому числі, учасникам АТО.
 Голова Федерації профспілок області під час своєї доповіді наголосила, що в сучасних умовах питання забезпечення соціальної злагоди набуває першорядного значення, а його вирішення неможливе без ефективного та всебічного захисту інтересів усіх учасників трудових відносин. Соціальний діалог є одним з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, запобігання соціальним конфліктам.
 Відкритим голосуванням головою територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2016 рік обрали В. Гунчика, голову Волинської облдержадміністрації.
 З питання «Про розгляд проекту територіальної угоди між Волинською облдержадміністрацією, обласним об’єднанням роботодавців та Федерацією профспілок області на 2016-2018 роки» виступив кожен із співголів тристоронньої соціально-економічної ради. Проект Територіальної Угоди містить конкретні зобов’язання кожної Сторони у сфері соціально-трудових відносин, зокрема, колективно-договірного регулювання в системі оплати праці, продуктивної зайнятості, охорони праці. Територіальна Угода передбачає співпрацю місцевих органів виконавчої влади, організацій роботодавців з профспілковими організаціями в налагодженні дієвого контролю за дотриманням трудового законодавства, встановлює спільні зобов’язання сторін у ліквідації в області такого явища, як заборгованість із заробітної плати, передбачає заходи соціального захисту населення, зокрема, ветеранів праці, ветеранів і учасників АТО, не забуті і питання молодіжної політики, гендерної рівності.
 Заслухавши інформацію співголів було підписано територіальну Угоду між Волинською облдержадміністрацією, обласним об’єднанням роботодавців та Федерацією профспілок області на 2016-2018 роки.
 Заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук зауважив, що реалізація цієї Угоди дасть змогу на обласному рівні забезпечити регулювання виробничих та трудових відносин, консолідувати зусилля соціальних партнерів щодо вирішення найгостріших соціально-економічних питань.
 Члени Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглянули всі питання порядку денного. Зокрема, затвердили План роботи на 2016 рік та проаналізували стан надання послуг обласною службою зайнятості демобілізованим військовослужбовцям, в тому числі, учасникам АТО.
 Цього ж дня у Відділенні відбулася нарада, на якій обговорено результати засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з метою вжиття заходів спільно із соціальними партнерами для поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах області.

Comments