На Волині відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

опубліковано 2 трав. 2018 р., 05:22 НСПП Волинь
 
27 квітня 2018 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення В. Демидюк взяв участь у засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулось у конференц-залі спільного Українсько-Польського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Модерн-Експо».
 На порядку денному розглянули питання: 1. Внесення змін до складу територіальної тристоронньої соціально-економічної ради; 2. Стан обласного ринку праці та заходи по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон; 3. Актуальність розміру заробітної плати будівельників, зайнятих на будівництві об’єктів, які будуються за рахунок всіх рівнів бюджетних коштів; 4. Щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працюють на роботах з шкідливими і важкими та особливо важкими умовами праці.
 З першого питання порядку денного доповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Комар О.П.
 Щодо стану обласного ринку праці та заходів по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон виступив директор Волинського обласного центру зайнятості Романюк Р.В. Він висловив пропозиції забезпечити можливість виділення коштів з місцевих бюджетів (в тому числі об’єднаних територіальних громадах) для підтримки підприємницьких ініціатив серед безробітних громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості; запровадити систему підтримки роботодавців за працевлаштування безробітних на перше робоче місце (доплата або компенсація заробітної плати); звернутись до Федерації роботодавців України з проханням підтримати та долучитись до інформаційної компанії служби зайнятості «Живи та працюй в Україні!».
 Про актуальність розміру заробітної плати будівельників, зайнятих на будівництві об’єктів, які будуються за рахунок всіх рівнів бюджетних коштів доповів Голова правління Організації роботодавців будівельної галузі, Голова наглядової ради ПрАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» Чорнуха В.Г. Він відмітив, що останні роки характерні великим відтоком робочої сили, а в першу чергу будівельників, з України за кордон. Волинь є одним із самих ризикованих регіонів в цьому напрямку і все це через низький рівень заробітної плати найманих працівників будівельної галузі.
 Щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працюють на роботах з шкідливими і важкими та особливо важкими умовами праці поінформував заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Трибощук О.В. Він зазначив, що станом на 01.04.2018 року по 272 суб’єктах господарювання області не відшкодованими залишаються видатки Пенсійного фонду України по виплаті та доставці пільгових пенсій на загальну суму 272,6 млн. грн. По Україні загалом борг з відшкодування такої категорії обов’язкових платежів – пільгових пенсій складає 10,7 млрд. гривень. Проблемним питанням погашення даного боргу, перш за все є те, що майже 76% від вказаної суми складають борги державних підприємств вугільної галузі області – 206,2 млн. грн. Місячні нарахування до відшкодування по них складають 3380,5 тис.грн (58,4% загальних нарахувань). Відшкодування даних витрат Фонду можливе лише при наданні відповідних субвенцій з державного бюджету або ж при зміні в установленому порядку механізму погашення витрат Фонду на виплату пільгових пенсій.
 Після розгляду та обговорення питань порядку денного члени територіальної тристоронньої соціально-економічної ради прийняли ряд рішень та звернень. Зокрема, звернення до Голови Ради Федерації роботодавців України Олійника Д.М. щодо вжиття заходів по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон. У зверненні висловлене прохання вийти з клопотанням до Кабінету Міністрів України з метою привернути увагу Президента, Верховної Ради та Уряду України до питань щодо вирішення критичної ситуації з трудовою міграцією; лобіювати створення при Кабінеті Міністрів України Комітету з трудової міграції та робочої групи з метою розробки стратегії та цілісної міграційної політики щодо зменшення рівня відтоку кадрів з України; запропонувати Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в рамках децентралізації, відійти від практики централізованих розрахунків фіксованої кошторисної заробітної плати в будівельній галузі, житлово-комунальному господарстві та дорожньому будівництві; вийти з пропозиціями до Міністерства освіти, науки та молоді України з проханням переглянути перелік провідних професій робітничих та інженерних кадрів, підготовка яких буде проводитися за державні кошти; лобіювати запровадження системи підтримки роботодавців за працевлаштування молоді на перше робоче місце шляхом компенсації частини заробітної плати державою протягом 12 місяців у розмірі 40-60 відсотків; ініціювати проведення Всеукраїнського форуму «Збереження та розвиток трудового потенціалу України». 
 Крім того, розглянувши стан відшкодування господарюючими суб’єктами області витрат пов’язаних з виплатою достроково призначених пільгових пенсій особам, які були зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, члени Волинської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради дійшли висновку, що існуючі правові норми щодо фінансування пільгових пенсій не враховують реального фінансового стану конкретних підприємств. У зв’язку з цим, прийнято звернення до голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради Розенка П.В. щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працювали у шкідливих та важких умовах праці.
Comments