Питання погашення заборгованості із заробітної плати – одне з ключових завдань органів влади Волинської області

опубліковано 31 жовт. 2016 р., 05:23 НСПП Волинь
 25 жовтня 2016 року завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення НСПП) Ю.Сиротенко взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 

 Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук. На порядку денному розглянули такі питання: 1. Про дотримання законодавства з питань оплати праці та наслідки проведення перевірок підприємств, установ та організацій протягом січня-вересня 2016 року (інформувало - управління Держпраці у Волинській області). 2. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області станом на 1 жовтня 2016 року (інформував - департамент соціального захисту населення облдержадміністрації). 3. Про проведену роботу в області протягом 2016 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області (інформувала – Державна фіксальна служба та головне управління Пенсійного фонду України області). 
 Головуючий комісії С.Кошарук поінформував, що за статистичними даними станом на 1 жовтня 2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області зросла на 3421,6 тис. грн. і становила 15998,8 тис. гривень. Збільшення заборгованості відбулося за рахунок заборгованості на підприємствах вугільної галузі. 
 У структурі загального боргу 13403,4 тис. грн. (83,8 відсотка) становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на підприємства державної форми власності, а саме на ДП «Волиньвугілля» та підпорядковані відокремлені підрозділи, яка становила 12301,9 тис. грн., або 76,9 відсоток економічно активних підприємств. 
 Ю. Сиротенко повідомив, що Відділення НСПП тримає на особливому контролі стан соціально-трудових відносин у колективах, що входять до Державного підприємства «Волиньвугілля». 
 Заступник голови Волинської облдержадміністрації також зазначив, що за оперативними даними станом на 21 жовтня 2016 року відбулось зменшення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області, так загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати становила – 11923,2 тис. гривень: 
- економічно активних підприємств – 9327,8 тис. гривень. 
- державних підприємств – 9134,3 тис. гривень. 
- комунальних підприємств – 43,6 тис. гривень. 
 По закінченні роботи тимчасової комісії С.Кощарук повідомив, що на виконання листа Міністерства соціальної політики України та протокольного рішення Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, обласною державною адміністрацією 26 лютого 2016 року буде направлено лист головам райдержадміністрацій та міським (міст обласного значення) головам щодо забезпечення складання графіків повного погашення у 2016 році заборгованості із заробітної плати для кожного підприємства та вжиття заходів щодо їх дотримання. 
 Того ж дня у відділенні НСПП було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments