Питання виплати заборгованості із заробітної плати – одне з ключових завдань влади

опубліковано 22 груд. 2015 р., 04:17 НСПП Волинь
 10 грудня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук. 

 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 листопада 2015 року; 2. Стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах вугільної галузі у Волинській області; 3. Дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення в області; 4. Про проведену роботу в області протягом січня-листопада 2015 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області. 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук поінформував, що, за статистичними даними, станом на 1 грудня 2015 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області в порівнянні до попереднього місяця цього року збільшилася на 8669,5 тис. грн. і становила 30640,8 тис.гривень. 
 У структурі загального боргу 28355,5 тис.грн. або 92,5 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Збільшився борг на підприємстві комунальної форми власності, а саме на Луцькому підприємстві електротранспорті, де сума боргу станом на 1 грудня цього року збільшилась до попереднього місяця на 484,2 тис. грн. і становила 2321,5 тис. грн., але разом з тим, зменшено борг на 1587,7 тис.грн., на ДКП «Луцьктепло» - становить1602,5 тис.гривень. 
 Збільшилась заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності на 2242,4 тис.грн. і становила 7426,4 тис. гривень. 
 На ДП «Волинський облавтодор» та підпорядкованих філіях області борг перед працівниками збільшено до 2210,5 тис.грн. проти 2013,1 тис.гривень. 
 Заборгованість на підприємствах-банкрутах складала – 2156,3 тис. гривень. 
 За оперативними даними, станом на 4 грудня 2015 року заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками економічно активних підприємств складала 25918,6 тис. гривень. 
 Серед запрошених на засіданні тимчасової комісії був генеральний директор ДП «Волиньвугілля» Ф. Богдан, який прозвітував про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах вугільної галузі у Волинській області. Він зазначив, що сума заборгованості по заробітній платі складає 20834,4 тис.гривень. 
 Стан соціально-трудових відносин Державних підприємств «Волиньвугілля» та «Волинський облавтодор» знаходиться на контролі у Відділенні. Здійснюється комплекс заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) та зняття соціальної напруги в колективах цих підприємств. 
 Начальник Відділення В.Демидюк поінформував присутніх про стан соціально-трудових відносин на Луцькому підприємстві електротранспорту. Він повідомив, що Розпорядженням НСПП від 07.12.2015 року № 290-р призупинено реєстрацію колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Служби перевезень Луцького підприємства електротранспорту та Луцьким підприємством електротранспорту на час перевірки повноважень уповноваженого представницького органу найманих працівників Служби перевезень Луцького підприємства електротранспорту Волинської області. За результатами перевірки буде прийняте відповідне рішення щодо реєстрації чи відмови в реєстрації колективного трудового спору (конфлікту). 
 Начальник Відділення закликав членів комісії, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування об’єднати спільні зусилля з метою вирішення проблем, які існують на Луцькому підприємстві електротранспорту, насамперед, з виплати заборгованості із заробітної плати. 
 Того ж дня у Відділенні було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з інформацією, що розглядалась на засіданні тимчасової комісії.
Comments