Спільна робота над питанням виплати заборгованості із заробітної плати на Волині дає позитивні результати

опубліковано 21 трав. 2018 р., 02:13 НСПП Волинь
 
11 травня 2018 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 
 Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про проведену роботу та вжиття заходів в частині заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області станом на 01 травня 2018 року; 2. Про заборгованість із заробітної плати перед працівниками ПАТ «Електротермометрія» м. Луцька; 3. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області. 
 Головуючий комісії С. Кошарук поінформував, що за статистичними даними станом на 01.04.2018 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 17143,5 тис.грн. У структурі загального боргу 14545,8 тис.грн або 84,8 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно правові форми) та становить 13923,4 тис.грн. або 95,7 відсотка економічно активних підприємств. 
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам станом на 01.04.2018 становив 622,4 тис.грн. або 4,3 відсотка економічно активних підприємств. 
 Заборгованість підприємств-банкрутів – 2597,7 тис.грн. або 15,1 відсотка в загальній сумі. 
 По місті Луцьку найбільша заборгованість із заробітної плати припадає на ПАТ «Електротермометрія». Як повідомили представники підприємства, причиною боргу є блокування рахунків, відшкодування пільгових пенсій підприємству та збільшення податку на землю. 
 Після комісії начальник Відділення В. Демидюк провів робочу зустріч із представниками адміністрації ПАТ «Електротермометрія», в ході якої було обговорено причини ускладнення стану соціально-трудових відносин та надано роз’яснення щодо можливості вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також досягнуто домовленості про участь представників Відділення у загальних зборах трудового колективу з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). 
 По закінченню зустрічі домовились про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між адміністрацією підприємства та найманими працівниками. 
 Того ж дня у Відділенні було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники Відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). 
 Також Відділенням взято на облік стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Електротермометрія» для здійснення комплексу заходів щодо запобігання виникнення колективного трудового спору (конфлікту), проводиться моніторинг, надаються консультації та рекомендації.
Comments