Співпраця відділення НСПП у Волинській області з Волинською облдержадміністрацією

опубліковано 23 бер. 2012 р., 03:51 НСПП Волинь
22 березня начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О.Клімович взяв участь у засідання комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у режимі відеоселекторного зв’язку під головуванням заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Е. Стоєва. У засіданні в селекторному режимі працювали голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів, де борги по виплаті заробітної плати найбільші.

На порядку денному порушувалось два питання.

1. Про проведену роботу в області з питань погашення заборгованості із заробітної пати на підприємствах в установах, організаціях усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

2. Про наслідки проведеної роботи щодо заборгованості з виплати заробітної плати на житлово-комунальних підприємствах області.

З першого питання порядку денного доповіла начальник головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації С. Мишковець. Вона відмітила, що в області проводиться послідовна та системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та з питань дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. За оперативними даними станом на 16 березня сума заборгованості з виплати заробітної плати у Волинській області становила 13291,3 тис. грн. В тому числі, на економічно активних підприємствах – 9967,9 тис. грн; економічно неактивних – 1375,6 тис. грн.; підприємствах-банкрутах – 1947,8 тис. грн.

За словами С. Мишковець, незначне зменшення заборгованості відбулось на підприємствах комунальної форми власності. Проте, залишаються борги з виплати заробітної плати на Луцькому підприємстві електротранспорту, на якому зареєстрований колективний трудовий спір, та Любешівському виробничому управлінні ЖКГ.

Про наслідки проведеної роботи щодо заборгованості з виплати заробітної плати на житлово-комунальних підприємствах області поінформував заступник начальника головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації В.Козак.

В обговоренні взяв участь начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович. Зокрема, він підняв питання виплати заборгованості із заробітної плати на ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат», де зареєстрований колективний трудових спір. Присутній на засіданні перший заступник Головного управління юстиції у Волинській області С. Карасюк повідомив присутніх, що це питання перебуває у них на контролі. Заборгованість із заробітної плати на ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» планують погасити до 01.04.2012 року.

Заступник голови облдержадміністрації Е.Стоєв наголосив на необхідності ґрунтовно працювати над вирішенням проблем виплати заборгованості із заробітної плати. Звертаючись до керівників районів та міст, він акцентував на тому, щоб вони посилили контроль за комунальними підприємствами, на яких є різного роду заборгованості. Того ж дня у відділенні НСПП Волинської області проведено робочу нараду за результатами засідання комісії. Працівниками визначено перелік підприємств, де на сьогодні відзначається підвищений рівень конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та намічено заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments