У результаті спільних заходів у Волинській області вдалося досягти позитивних зрушень у питанні виплати заборгованості із заробітної плати

опубліковано 5 лист. 2013 р., 07:29 НСПП Волинь
    
30 жовтня цього року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович взяв участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови обласної державної адміністрації Е. Стоєв. 

    На комісії були присутні заступники голів райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) голів, керівники окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій області. 
    Присутні розглянули питання: про проведену роботу за 9 місяців 2013 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій з оплати праці; про стан погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду підприємств банкрутів області. 
    Заступник голови облдержадміністрації Е. Стоєв зазначив, що завдяки спільним зусиллям органів місцевої влади регіону та відповідної комісії сума заборгованості із виплати заробітної плати зменшилась на 2 164,5 тис. грн. до початку року та станом на 1 жовтня становила 3 млн. грн. В структурі загального боргу 35,5% – заборгованість на економічно активних підприємствах області та 10,7% – економічно неактивних, решта – 53,8% підприємствах-банкрутах. 
    Забезпечення зростання рівня заробітної плати продовжує залишатися одним з найважливіших завдань органів місцевої влади. У цьому напрямів області проводиться постійна робота. 
    За словами заступника директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю. Кобця, середня зарплата волинян у вересні дорівнювала 2621 грн, проти 2415 грн за відповідний період 2012 року. Ю.Кобець наголосив, що причинами низького рівня заробітної плати є недотримання мінімальних гарантій та порушення в оплаті праці. 
    Заступник голови облдержадміністрації зазначив, що з метою забезпечення контролю за рівнем заробітної плати головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам 16 жовтня 2013 року надіслані списки з переліком підприємств, у яких рівень заробітної плати в березні цього року був нижчим від мінімального та із кількістю працюючих 100 і більше осіб і заробітною платою меншою за 1500 грн. 
    Також на комісії проаналізували стан погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду підприємств банкрутів області. За інформацією заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в області А. Романчука, на їх долю припадає 20,5% загальної заборгованості. 
    Після розгляду всіх питань порядку денного начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович проінформував членів комісії про проведену роботу щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів. Зокрема, він зазначив, що протягом 9 місяців відділенням НСПП в області взято на облік 18 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 18 підприємствах. З врахуванням 9-ти підприємств, де чинники залишались невирішеними на початок року, відділення НСПП сприяло врегулюванню 27-ми випадків дестабілізації на 27-ми підприємствах, де зайнято 4591 працівників. 
    Того ж дня О. Клімовичем було проведено робочу нараду у відділенні НСПП та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. В ході наради було проаналізовано ситуацію на тих підприємствах, де на сьогодні відзначається підвищений рівень конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та намічено заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments