Відбулось засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

опубліковано 8 вер. 2015 р., 05:47 НСПП Волинь
 
3 вересня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк взяв участь у засіданні Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулась у Волинській обласній державній адміністрації. Засідання провела І. Дубинка-Філозоф, голова Федерації профспілок області.
 На порядку денному розглянули питання:
 1. Про зміни в складі представників сторін та секретаріату Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради;
 2. Формування професійно-освітнього потенціалу населення області до потреб та ситуації на ринку праці, стан дотримання та розширення прав і гарантій молоді щодо професійного росту гідного рівня заробітної плати, створення умов для духовного та фізичного розвитку;
 3. Про наслідки перебудови системи підтримки сільського господарства області відповідно норм передбачених Світової організації торгівлі;
 4. Про звернення профкому Управління Національного банку України у Волинській області щодо масового вивільнення працівників установи.
 На початку роботи засідання І.Дубинка – Філозоф повідомила про зміни у складі представників сторін та секретаріату Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Зокрема, вона зазначила, що відповідно до Розпорядження голови облдержадміністрації від 25.08.2015 року № 362 до складу ради за згодою увійшов начальник Відділення В. Демидюк.
 Члени Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглянули всі питання порядку денного й прийняли відповідні рішення. Проте, особливу увагу було приділено проблемі масового вивільнення працівників Управління Національного банку України у Волинській області.
 Голова обласної організації профспілок працівників державних установ, а також член ради О.Сабурова та голова профспілкового комітету Управління Національного банку України у Волинській області В.Хвещук, розповіли про порушення роботодавцем Національного банку України (далі – НБУ) норм чинного законодавства при проведенні масового вивільнення працівників управління. Занепокоєння викликав той факт, що працівників НБУ завчасно не попередили про дане звільнення.
 О.Сабурова зазначила, що 13 серпня 2015 року зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) з такими вимогами:
 1. Призупинити заходити з вивільнення працівників управління Національного банку України у Волинській області у зв’язку з порушенням роботодавцем вимог статті 49-4 КЗпП України та статті 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
 2. Забезпечити виконання вимог частини другої статті 40, статті 42 та статті 49-2 Кодексу законів про працю.
 3. Забезпечити виконання статті 43 Кодексу законів про працю.
 Голова профспілкового комітету В. Хвещук доповнив, що представниками Відділення були надані рекомендації сторонам колективного трудового спору (конфлікту) щодо порядку створення примирних органів.
 На даний момент підписана Угода про створення примирної комісії для вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між головою представницького органу найманих працівників та роботодавцем НБУ.
 Крім того, В. Хвещук підкреслив, що Відділенням було роз’яснено подальші дії для вирішення питання в межах Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Під час обговорення проблеми вивільнення працівників Управління НБУ у Волинській області, члени Територіальної ради вирішили офіційно звернутися до голови НБУ та голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради з проханням врегулювати ситуацію, керуючись нормами чинного законодавства.
 У документі, зокрема, сказано: «Процес ліквідації всіх територіальних управлінь призведе до масового вивільнення державних службовців, які відповідно до антикорупційного законодавства як такі, що здійснювали контроль за діяльністю банків, протягом року з часу вивільнення не мають права працювати в установах, які контролювали. Таким чином працівники позбавляються права на професію. Крім цього, в умовах складної економічної ситуації в Україні та масового скорочення державних службовців створюється напруга на ринку праці, в тому числі у нашому регіоні».
 Після закінчення тристоронньої ради начальник Відділення В. Демидюк обговорив з Головою обласної організації профспілок працівників державних установ О.Сабуровою та головою представницького органу В. Хвещуком подальші спільні дії у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту).
Comments