Взаємодія відділення НСПП у Волинській області з облдержадміністрацією у питанні виплати заборгованості з заробітної плати

опубліковано 28 бер. 2013 р., 00:34 НСПП Волинь
    25 березня цього року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович взяв участь у черговому засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації, що відбулась у відеоселекторному режимі під головуванням заступника голови облдержадміністрації Е.Стоєва.
    В роботі комісії взяли участь представники районних державних адміністрацій та низки підприємств області. 
    У порядку денному засідання розглянули питання щодо стану заборгованості з виплат заробітної плати на підприємствах області та сплати платежів до бюджету Пенсійного фонду України. Також присутні обговорили стан виконання доручень Президента України щодо створення Центрів надання адміністративних послуг у районах та містах обласного значення. 
    Перед початком засідання комісії начальник відділення НСПП в області О. Клімович дав інтерв’ю журналісту Волинської обласної державної телерадіокомпанії, під час якого розповів про стан соціально-трудових відносин, заходи, що здійснюються відділенням щодо погашення заборгованість із заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях регіону та відповів на ряд запитань. 
    Як повідомила в ході комісії заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації О.Гобод, на Волині постійно проводиться робота по зменшенню заборгованості із заробітної плати. За статистикою, станом на 01 березня 2013 року загальний борг області, який становив 4,2 млн. грн відносно початку року, зменшився на 912,0 тисяч гривень.                             Майже 64% від цієї суми припадає на економічно активні підприємства. 
    О.Гобод наголосила, що існує позитивна тенденція погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах 
    Також заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації зауважила, що усім міським головам області були направлені списки підприємств, які порушують норми оплати праці. В січні 2013 року таких підприємств було 31, а за лютий їх кількість збільшилась до 59. 
    Заступник голови облдержадміністрації Е.Стоєв дав низку доручень профільним службам щодо посилення роботи безпосередньо з підприємствами, особливо з економічно активними, в розрізі мінімізації боргів та недопущення їх зростання. 
    Щодо сплати платежів до бюджету Пенсійного фонду України начальник управління Пенсійного фонду України у Волинській області П.Філіпчук поінформував, що 22 березня завершилось фінансування заборгованостей по пенсіям. Загальний борг по пенсійному фонду склав понад 44 млн грн. 
    Окремо на засіданні обговорили стан роботи зі створення Центрів надання адміністративних послуг в області. Заступник голови облдержадміністрації звернув увагу на необхідності активізації цієї роботи в окремих районах та містах Волині. 
    Того ж дня О. Клімовичем було проведено робочу нараду у відділенні НСПП та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні комісії питань. В ході наради було проаналізовано ситуацію на тих підприємствах, де на сьогодні відзначається підвищений рівень конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та намічено заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів. 

Comments